Başlangıç Proğramım - Eleştiri-Tavsiye Lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cinematography tarafından 1 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul
    Herkese Merhaba,

Hocayla ilgili sorunlarımı daha önce yazmıştım salon tavsiyesi isterken ama değişiklik yapmayıp yine olduğum salonda devam etmeyi düşünüyorum, forumda bir yerde "kötü salon yoktur, aletler varsa yeter" yazmıştı birisi :evil: Tuttum ben bu lafı.

Nasıl beslendiğim hakkında burada https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?t=10121 ayrıntıları yazmıştım, bu şekilde devam ediyorum (tamamen her gün uygulayamasam da).

Beslenme konusunda verilen cevaplardan anladığım kadarıyla doğru yoldayım ama antrenman programımın da doğru olduğundan emin olmak istiyorum çünkü hocanın cidden alakası yok, al bunu yap başla dedi direkt :?

Maalesef resim koyamıyorum, kendi telefonum gelsin onunla çekip koyarım en doğru tavsiyeler için ama rakamlar ve biraz tarifle sanırım şimdilik hallolur bu da.

1,75 cm boy kg; 63 kiloydum beslenme programına başladığımda 67 olmuşum şimdi (20 gündür bu şekilde besleniyorum).

Ölçülerim (buradaki tariflere göre aldım umarım doğru yerlerden almışımdır):
    biceps: 31
    göğüs: 90
    bel: 65 (evet ince :idea: )
    basak: 52
    omuz: 110

Daha önce sporla hiç alakam olmadı, salona da 2 haftadır gidiyorum. 75 kg civarında olmayı planlıyorum, tabii ki hacim kazanmak amacım, vücudumda yağ olmadığı için bu şekilde koruyarak hacim kazanmaya çalışıyorum, şimdilik birer gün arayla gidiyorum salona, uykuma da dikkat ediyorum...

Programım şu şekilde:

göğüs:
    butterfly
    dumbbell bench fly

omuz:
    dubmbell press
    dubmbell side lateral

sırt:
    lat pull down
    close grip pull down

biceps:
    dumbbell curl

triceps
    push down

bacak:
    leg extension
    leg curl

mide:
    crunch
    leg raise
    roma chair

Aynen program kartındaki gibi yazıyorum bazı hareketlerin isimlerini uzun şekliyle yazmamıştı sanırım hoca. 4 sette onar tekrarla çalışıyorum, ağırlık olarak beni zorlayan ağırlıkları seçiyorum, yani kaslarımda yanma hissettiren en düşük ağırlıkla çalışıyorum, her harekette hangi ağırlık beni "hafif" düzeyde zorluyorsa onunla çalışıyorum.

Bu program konusunda tavsiye-eleştirilerinizi bekliyorum

Sağlıcakla kalın

2. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul
    Tamam vurmayın yanlış ölçmüşüm bel: 83 :lol: :D :idea: :roll:

Mesajı yolladıktan sonra okuyordum, dedim burada bir yanlışlık var Deniz Akkaya'ya benziyor olamam heralde diye yeniden düşünüp ölçünce anladım :cry:

3. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba...

Göğüs için press hareketi verilmemesi ilginç... Yaşın kaç ?

Gerisi başlangıç prg'si için iyi duruyor... Göğüs işini hocana sor istersen foto görmeden yorum yapmak doğru olmayabilir...

Bu arada, 63 kiloya 83 bel fazla gibi... Umarım yine yanlış ölçmüşsündür :)

Selamlar...

4. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul
    Sanırım kollarım zayıf olduğu için şimdilik press vermedi...1-2 ay geçsin sonra yeni bir programa bakarım.

63 kilo değilim :) 67 olmuşum eheh :idea: yaşım 24 bu arada, bilmiyorum yanlışmı ölçtüm yine ama ince belim ya göbek felan yok yani, foto olayını en kısa zamanda haledeyim iyisimi...

5. cinematography

cinematography Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    medikal çevirmen
    Yer:
    istanbul

Sayfayı Paylaş