Başlangıç 06.03.2012 Hedef: 26 kilo

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve abow tarafından 6 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    :D gecmissin benim beslenmeye güzel anlamadımı nokta 4 den sonra niye bişey yemedin + cok az yiyosun

2. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir

eee aldım senden değerli bilgileri hemen geçtim uygulamaya :D çok az yememin başlıca sebebi saat 4.30da üniversitede dersim başlıyor ve akşam saat 9.45 de bitiyor normalde genellikle 3ders + 3ders şeklinde ama millet erken çıkalım diye 3 ders tek blok ve 5dakika ara + 3ders tek blok ders şeklinde olduğu için saat 4.30 dan sonra 5 dakilalık aram var (ben tabi arada bi dersten kaçıp 10dakikada çay içip geri dönüyorum derse) sadece 9.45 yerine saat 8.30 gibi çıkıyorum ama o saattede birşey yemek istemiyorum.

2.sebebide şu hiç bir açlık hissi yaşamıyorum nedenini anlamadım ama acıkmıyorum yani yesemde olur yemesemde olur gibi bişey hissediyorum.
    :)

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Protein ve karbonhidrat alımın çok düşük. Bu şekilde devam etmen vücudunu çok yıpratır bilgin olsun.

4. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    ama yemen lazım işte zayıflamak icin yemen lazım zayıflıyacam diye yemiyim diye bişey yok kuruyemiş ye et ye peynir ye yeterki dediklerimi ye sınır tanıma kendinde 1 hafta sınır tanıma diyorum sana :D

5. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    15.03.2012

14:00
    1 adet optimum opti-men multivitamin

14:50
    1 tabak menemen (kalori miktarını bulamadım ama 200 vardır sanırım öyle kabul edelim :) karbonhidrat miktarı 11)
    19:00 1 porsiyon et biftek ızgara (karbonhidrat 0 - 100gramdaki kalori 278) + soğan (kalori 38 - karbonhidrat 1) + domates (karbonhidrat 6 - kalori 22) + turşu (kalori miktarını bulamadım ama 50 vardır sanırım öyle kabul edelim :) karbonhidrat 6) + yoğurt (kalori 62 - karbonhidrat 5)

19:30
    1 bardak şekersiz çay (karbonhidrat değeri 0)

00.00 Uyku

Toplam Alınan Kalori Miktarı: 650

Toplam Alınan Karbonhidrat Miktarı: 29

Spor programı konusunda ve diyet konusunda Hertürlü eleştiriye, öneriye ve tavsiyelerinize açığım..

Not: Eğer hesaplarımda yanlışlık var ise lütfen kusruma bakmayın. Bugün ayak bileğimdeki incinmeden dolayı spora gitmedim. spora gitmediğim içinde yağ yakıcı almadım.

6. asfren

asfren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle diyetinde başarılar dilerim lakin 1.83 boy için 70 kilo hedefine ulaştıgını farzedersek çok yüksek bir düşüş olur sanki sen bu edefi 78-80 olarak revize etsen daha yapıcı güzel bir vucudun olur kanısındayım.

7. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Bu Kadar Az Kalori Alarak Bazal Metabolik Hızını Baltalamaktan Başka Birşey Yapmazsın :S Kas Yıkımı Olur Benden Söylemesi.

8. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    sebebi yağ oranını azaltarak 70 kiloya düşmek ve 80 kiloya hacimlenmek olduğu için 70 yazdım öneriniz için tşk.ediyorum :)

çok haklısınız ama belki şaşırabilirsiniz de bilmiyorum kendimi bildim bileli bu kadarlık öğünlerle besleniyorum sadece önceden çikolata kola şeker ekmek gibi şeyleri çok tüketiyordum onları hayatımdan çıkardım. yemek istesem bile daha fazlada yiyemiyorum nedeniyse hiç mi hiç acıkmıyorum. yorumunuz için çok tşk.ediyorum önerebileceğiniz birşeyler varsa dinlemek isterim :)

---------- Post added at 01:37 ---------- Previous post was at 01:16 ----------

16.03.2012 (Bugün tartıya çıktım; 1,5 kilo vermişim Şuanki kilom: 91.5 ama bi kaç sefer çıktığımda hep 200 gram yada 300gram oynama oldu ya arttı ya azaldı tartımı bozuk pek anlayamadım. en son 3 defa ard arda çıktım ve 91.5 gösterdi.)

10:15
    1 adet optimum opti-men multivitamin + 1 kaşık elma sirkesi

10:45 (Sabah kahvaltıda gram iştahım yoktu) 50gram lor peyniri (50gram kalori değeri 45 - karbonhidrat değeri 1) + 2adet hindi jambon (50gram kalori değeri 91 - karbonhidrat değeri 1) + 3 zeytin (30gram kalori değeri 43 - karbonhidrat değeri 1)

15:30
    40dk hızlı tempo yürüyüş (koşu bandında)
    15dk bisiklet
    5dk Twister
    5dk Sopa ile Twister
    3x 8 dipste alt karın
    3x 20 Ağırlık boşta olmak üzere butterfly
    3x 20 Ağırlık boşta olmak üzere makinede göğüs press

17:50 Yarım paket mavi yeşil light mısır ve pirinç çıtırı (kalori 70 - karbonhidrat 15)

18:30 1 bardak şekersiz çay (karbonhidrat değeri 0)

20:00 1 porsiyon ızgara tavuk biftek (300gram kalori değeri 396 - karbonhidrat değeri 0) + 1/2 domates (50gram kalori değeri 11 - karbonhidrat değeri 4) + turşu (kalori miktarını bulamadım ama 50 vardır sanırım öyle kabul edelim :) 100gram karbonhidrat değeri 6) - 1 ufak ayran (ml kaç gram eder bilmiyorum. 100gram olarak sayıyorum kalori değeri 37 - karbonhidrat değeri 5)

22:30

23:00

02.00
    Uyku

Toplam Alınan Kalori Miktarı: 743

Toplam Alınan Karbonhidrat Miktarı: 33

Spor programı konusunda ve diyet konusunda Hertürlü eleştiriye, öneriye ve tavsiyelerinize açığım..

Not: Eğer hesaplarımda yanlışlık var ise lütfen kusruma bakmayın.

9. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    supplementi bu kadar dengesiz kullanan bir millet var mıdır cok merak ediyorum ?

yag yakımında neden normal beslenmeyi tercih etmiyorsun anlamıyorum.
    resmen ögünden kaçıyorsun ve tozla ana besinlerini temin etmeye çalışıyorsun..

sana kimse sacma sapan şeyler ye demiyor ki..

sabah yumurtanı lor peynirini yiyeceksin
    öglen tavugunu salatanı
    akşam sebzenii

bu tür beslenmeyle hedefine ulaşman hayal..

10. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir

1. si zaten normal besleniyorum.
    2. si toz kullanmıyorum toz olarak neyi kasettin anlamıyorum
    3. sü yurtta insan maalesefki her istediğini yiyemiyor.
    4. sü eğer takip ederseniz akşam saatlerinde okulda olduğumu görmüş olacaktınız
    5. si açtığım başlığı genel anlamda incelemeden yazdığım yorumları okumadan neden bilinçsizce yorum yapıyorsunuz bende hiç anlamıyorum
    6. sı madem baya bi bilginiz var bende sizden bilgi almak isterim. alternatif çözümler duymak isterim.. ama nedense sizlerde konulara girip direk yok şu hayal yok bu hayal gibi yorumlara alışmışsınız yardım eden kimse yok. şunu yap bunu yap diyen yok. (sözüm meclisten dışarı tabiki)

madem eksiklik gördünüz yazarsanız eksikleri yoksa ben zaten sabah kahvaltısında zaten lor peyniri yiyorum yiyebildiğim kadar yumurta yiyorum nerdeyde her öğlen yemeğinde de tavuk eti yiyorum. öğünlerdeki eksiklerimi söyleyinki bende o eksikleri tamamlayayım. siz baştan bi öğünleri kontrol edin bana eksiklerimi söyleyin. baktığınız zaman zaten tavuk peynir gibi şeyleri yediğimi göreceksiniz. ama nedense fazla yiyemiyorum yediğim zaman midem bulanıyor varsa bunada bi alternatif çözüm bunuda belirtinki şu mide bulantısından kurtulayım fazlaca yiyeyim. yoksa kim istemezki fazladan yemek yemeyi haksızmıyım sizcede ?

11. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    4-5 günlük yediklerine baktıgımda sadece bir ögünde yumurta ve lor peynir görüyorum..
    belki tepkim aşırı olabilir fakat motivasyon acısından yazmak zorundayım..

ben sana kesinlikle bilgiclik taslamıyorum cünkü bu spora yeni başladım sayılır.

Öncelikle günlük tutmanı şahsen önermiyorum.Gelişimini olumsuz etkileyecegine inanıyorum.
    Ben ne zaman ki eski pantalonum giyilmeyecek hale geldi(götümden düştü afedersin mağazaya kadar bile zar zor gittim)

işte o zaman ölçümü aldım.

Gram hesabı yapmadım cünkü yag yakan bir bireyim.
    Protein bazlı beslenmek zorundaydım ve beslenndim azami olarak..

1.5 ay yedigim yemek türü 5'i geçmedi.
    Son derece agır cardio yaptım.Sadece koşu bandı arkasından agırlık antremanı.
    Belki de bilincsizce yaptım bunu kasta kaybettim fakat saglık olsun.

Bence 1 ay boyunca burdan rapor vermeyi bırak..
    1 kilo verdim 2 kio verdim 300 gram yedim 500 gram yedimleri bırakmalısın.

Ayna senin hem tartın hem de yag oranını ölcen bir alet konumunda olsun.
    belki de tek dostun olsun simdilik bi de eski pantalonun tabii ki..

kırdıysam özür dilerim.
    Fakat yaglarından kurtulmak istiyorsan disiplinli beslenim özellikle sebze agırlıklı ve saglam cardio..

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    yarınkileri bizim gibi ufak harflerle yaz :)

mavi yesil falan yeme :)

et yumurta yag peynir kuruyemis ye :)

13. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    yoo estafurullah kardeşim bende biras sert çıkmış olabilirim kusruma bakma lütfen. günlük tutmamın sebebi gerçekten insana motivasyon sağlıyor heyecanla akşam olmasını ve biran önce burda paylaşmak istiyorum. belki saçma gelebilir ama gerçektende öyle baya bir motive ediyor insanı benim tavsiyem sende denemelisin :)

ayrıca herkes az yiyorsun diyorda kimse neden az yiyorsun diye sormuyor işin garip tarafı bu :) gerçekten fazla yiyemiyorum midem bulanıyor sabahları yurtta hergün yumurta çıkmıyor. lor peyniri olayını çok şükür hallettik aldık dolaba koyduk ancak yumurtada aldık ama sabahları haşlamamıza izin vermiyorlar işin üzücü tarafıda bu. aslında haklılar arkadaşlarda ama ben kendimde bi kas kaybı yaşadığımı görmüyorum aksine kollarımdaki ve bacaklarımdaki kas kütlelerinin arttığını gözlemliyorum. insan sonuçta bunu farkeder. benimde cardio programım ağır ama ben cardio boyunca hiçbir yorulma hissetmiyorum :) muhakkak tavuk yediğim zaman salata domates turşu biber gibi şeyleri eksik etmiyorum öğünden zaten :) heralde acıkmama engel olan şeyde çay olsa gerek :)

tamamdır abi. çok teşekkür ediyorum :)

14. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    17.03.2012 (Bugün hasta olduğum için spora gidemedim maalesef ve geç kalktım)

17:15
    3 yumurtalı + lor peynirli omlet + 1 kupa şekersiz çay + 500ml yağsız süt

19:45 1 tabak mercimek yemeği + 1 tabak makarna + 2 ufak ayran + tonbalığı konserve
    22:30 1 bardak şekersiz çay (karbonhidrat değeri 0)
    02.00 Uyku

15. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    19.03.2012

12:30 500ml yağsız süt

13:45 (hafif sakatlığım hala geçmediği için bugün ağırlık veremedim antremana sebebide sol diz kapağımda aşırı bir ağrı var ve adım atmakta zorluk çekiyorum. doktora gidip krem, kas gevşetici falan aldım bir kaç gün hafif tempo ile devam edeceğim antremana)

5dk Twister
    5dk Sopa ile Twister

17:00 1 porsiyon ızgara tavuk + salata + turşu + 1 ufak ayran

20:00 500ml yağsız süt

23.00 Uyku

Son düzenleme: 19 Mart 2012
  16. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    20.03.2012

10:30 Lor peyniri + 2 adet yumurta + 5 adet zeytin + 1 büyük kupa şekersiz çay

15:45 1 adet mavi yeşil light mısır ve pirinç patlağı

17:30 500ml yağsız süt

20:00 1 tabak makarna + 1 tabak bezelye yemeği + 1 adet ufak ayran

23.00 Uyku

Not: Maalesef ki antrenman esnasında ufak bir sakatlanma yaşadım ve antremana bir kaç gün ara vermek zorunda kaldım :( sol diz kapağım hala ağrıyor ve diz kapağının sağ tarafındaki kemiğe bastırdığım zaman acıyor. doktora gittiğimi belirtmiştim ve krem verdi dün sürmeye başladım ancak hala ağrım geçmedi bir kaç gün daha bu şekilde devam edeceğim herhangi bir iyileşme olmazsa başka doktora tekrar gitmeyi düşünüyorum

17. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    21.03.2012

10:30 1 kase mercimek çorbası + 5 adet zeytin + 5 dilim kaşar peyniri +1 büyük kupa şekersiz çay + 250 ml yağsız süt

17:00 500ml yağsız süt

19:30 1 tabak pilav + 1 adet ufak ayran

23.00 Uyku

18. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    28.03.2012

10:30 1 kaşık elma sirkesi

11:00
    5-6 dilim kaşar peyniri + 5-6 dilim hindi jambon + 5 adet yeşil zeytin + 1 büyük kupa şekersiz çay

11:15 1 adet optimum optimen multivitamin

14:50 1 adet usplabs oxyelitepro yağ yakıcı

15:00

60dk hızlı tempo yürüyüş (koşu bandında)
    15dk bisiklet
    5dk Twister
    5dk Sopa ile Twister

17:15 1 adet optimum optimen multivitamin

18:30 1 avuç badem

19:45
    1 porsiyon ızgara et + salata + turşu + 1 ufak ayran + domates + soğan

24.00 Uyku

Not: Sakatlığım nedeni ile spora 1 hafta gidememiştim ve program yazma gereği duymadım. Diz ağrımın geçmesi ile spora bugün tekrar gitmeye başladım...

19. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu jambonun bir çok zararı varmış. Forumda okumuştum geçenlerde. Onun yerine yağsız hindi füme var onlardan alabilirsin. Kilosu 30lira. 100 gramında 19g protein var 0-1g da yağ var. Yağ oranı yani oldukça düşük ve jambona göre çok daha doğal thums:

20. abow

abow Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    tavsiye için teşekkür ediyorum :) 2 ay daha kıvranıcaz bu yemek konusunda ama ondan sonra şükürki okul bitiyor memleketime dönüyorum rahat rahat istediğim diyeti yapabileceğim ve bu önerilerin hepsini bir not defteri oluşturdum onun içine kaydediyorum tekrar teşekkürler. :)

29.03.2012

13:00 Yiyecek hiçbirşey bulamadığım için 1 tane çok çok ufak puaça + 1 bardak çay

13:10
    1 adet optimum optimen multivitamin

14:50 1 adet usplabs oxyelitepro yağ yakıcı

15:00

15dk bisiklet
    5dk Twister
    5dk Sopa ile Twister

17:15 1 adet optimum optimen multivitamin

21:30 1 porsiyon ızgara tavuk biftek + salata + turşu + 1 ufak ayran + domates

02.00 Uyku

Sayfayı Paylaş