Başlamalıyım.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve SevilmeyenAdam tarafından 19 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SevilmeyenAdam

SevilmeyenAdam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar benim adım Abdullah , 17 yaşındayım aslında 16 oluyor sanırım 1998 doğumluyum ( hazıran) yıllardır aile sorunlarım ve maddi sıkıntılar ıcınde yaşadım iki yaz evvel mekik çekip karın kası yapmaya vs. başladıydım bıraktım.. şimdi gayet kilolu ve 1.68 gibi bir boyum var kılomda 70-75 arası. özgüvensiz lise hayatını sönük yaşayan ve maddi durumlardan dolayı hiç bir şekilde ne body ne bir spora gidebilecek bir insan değilim param olsa dahi özgüven sıfır. ilk kez kendimi topladım karar verdim kendimle konusup. buraya kaydoldum aslında rastgele burası denk geldı yada Allah büyük belki bir şekilde yöneltmiştir beni.. yeni oldugum ıcın burada nereye ne yazılır bılmıyorum bu kusrumu affedermisiniz? bana yardımcı olabılecek varmı? evde pek bişey yapılmazdır diye düşünüyorum ama azimli olacağım beslenme vs. bulmak ıstıyorum ne kadar uyamasamda denemelıyım. yardımcı olabılıcek bırılerı varmı?

2. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    youtubeda hakan fitness kenzo savaş cebeci gibi videola bilgilendirme yapan insanlar onları dinlemeyle başlabilirisin başarılar :)

3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Evde yapacaksan ve maddi durumun bozuksa, betondan agırlık yapmayı deneyebilirsin maliyetten kısmak için. Ayrıca belirteyim, tek taraflı çalışma duruş bozukluğuna yol açar. Mesela; Sadece karın, göğüs çalışmak zararlıdır. Gerilen ve kısalan göğüs, karın kasları, vücudu öne çeker ve sonucunda kyphosis ( Kamburluk eğilimi ) kaçınılmazdır. Temel hareketlerle başla, Bench Press, DeadLift, Squat vs. ihmal etme ve olmazsa olmaz esnetmeleri yap mutlaka. Bacak ve sırtı 2.plana atma. Bol şanslar.

Sayfayı Paylaş