Başlamaktan Korkma!

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Y.Razkow tarafından 14 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Y.Razkow

Y.Razkow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle Merhaba arkadaşlar.

Ben Yuri Razkow (M.K)

18 Yaşındayım
    Şöyle anlatayım çocukken tam anlamıyla bir kemiktim.Dövüş sporları ile çok ilgilensem de
    malesef çok zayıftım kemiklerim dışarıda duruyordu.Orta okul zamanlarında
    bir takım yöntemler ile kilo aldım ve oldukça kilo aldım doğrusu.
    Sonra tekrardan spora yönelmem, extrem dövüş sporlarına ve Free Run (Parkour)
    sporuna ilgim sebebi ile tekrar kilo vermem gerekti; iyi bir vucut şart oldu.
    Asla ben şişmanım tribine girip moralimi bozup çikolata yemedim :)
    Yapmam gereken şey çok basitti internete girdim ve transformation yani değişim
    videolarını izlemeye başladım.
    BİR DE BAKTIM NE GÖREYİM!
    1. günde bana benzeyen adam (hatta daha vasat) 60. günde gay fashion dergilerindeki
    efsane yakışıklılara benziyor.

İçimden düşündüm ve bir anda kararımı verdim.

Yapmam Gereken Aynada Kendimi Beğenmek.
    Fiziksel Yeterliliğimin En Üst Noktada Olduğunu Görmek.

ve bende şu anda sizin yaptığınız gibi bu işe kararımı vererek ilk adımı attım.

Şimdi bu 5-6 Yıldır bir anda sarkan göbeğimi yada sarkan vucudumu, tek bir karar ile
    tekrardan düzenliyor ve uzun bir süre bu şekilde taşıyorum.

Bu yazıyı da özellikle benim gibi düşünen arkadaşlar için yazıyorum.

Kilo vermek ve Kas Geliştirmek AYRI ŞEYLERDİR!

Bunu bilmeliyiz en başında.

Kilo vermek için gereken şey iyi bir beslenme listesi ve Cardio'dur
    Öncelikle hayatınızdan ekmeği çıkartın! Öğrenciyim döner yemem gerek demeyi kesin!
    Sabah kalktığınızda güzel bir kahvaltı yapın.Listenizi benden yada hocanızdan değil diyetisyeninizden alın.
    Sabah kahvaltı öncesi serin bir su tavsiye ederim hem dinçleştiriyor hemde midedeki boşluk oranını azaltıyor.
    Sabah koşusu tavsiye ediyorum fakat buna bir alternatif olarak workout çalışması yaparak evde sabah sporunuzu yapabilirsiniz.
    Çok zor değil bir kaç açma germe hareketi ve yapabiliyorsanız güzel bir şınav mekik programı.

"5 DAKİKA" için otobüse binmeyin. Yürüyün!
    Yürümek iyidir kaçınmayın.

Öğlen Yemeğini Size her ne kadar beslenme programı hazırlayabilecek bilgiye sahip olmasamda sıkı yapmanızı tavsiye ederim.

Dolabın Başına Gidip Ara Öğün Yapılmaz!
    Ara öğünlerinizi belirli saatlerde çok abartmadan bir elma ile yapın. Yada en önemlisi yemeğinizden kıstığınız yağı karşılamak için fıstık fındık gibi yiyeceklerle. ABARTMADAN

Akşam Yemeği Karın Şişene Kadar Yenmez!
    Akşam yemeklerini erken saate alın.Az yiyin demiyorum.Yiyin ama yavaş yiyin, YAĞSIZ yiyin, YAKABİLECEĞİNİZ KADAR yiyin ve DOYUNCA KALKIN.
    Tabakta yemek kalınca ölmezsiniz!

Güzel bir diyet ve güzel bir yaşam programının ardından tek yapmanız gereken şey cardio.

Cardio spor salonunda koşmanız değildir!
    Cardio nabız oranınızı orantılı doğru sağlıklı bir şekilde arttırmanızdır.
    Artan kalp atış hızınız yağ yakım oranınızı arttırır.(Abartmadıkça)
    Yüzmek Koşmak Korkmak Eğlenmek Bisiklet Sürmek ve hatta o hoşlandığınız kızla yada erkekle birlikte vakit geçirmek dahi birer cardiodur. :)
    Cardio için en başında en çok söylediğim şey:

TERLEMEKTEN KORKMA ABİ.

Terlemekten korkmak genelde eli bıçaklı bir saldırgandan daha kötü bir korku biçimidir.
    Terleyin bir şey olmaz. Günde 3 Kere duş alsanız faturanız 5-10 lira fazla gelir maksimum.
    Ha bu arada terle derken üstüne 10 kat giyip 2 adım yürüyüp terledim yeter değil. Yorularak terleyin.

EN ÖNEMLİ ÇOK ÖNEMLİ ULTRA ÖNEMLİ: SPOR MÜZİKLERİNİZ

Spor yaparken müzik dinlemeyen yoktur herhalde. Müzik listenizi güzel düzenleyin.Alternatif müzik takılsanızda, "hadi oğlum bastır" dediğiniz yerde güzel bir Dubstep parça motivasyonu büyük ölçüde arttırır.

İnsanlardan Utanmayı Kes!

Parklara gidip workout çalış evinin balkon demirinde barfiks çek bırak seni izlesinler.
    Onların seni izlemesi ilk zamanlarda kötü gelsede bir süre sonra vucudun şekillendikçe sana bakanları gördükçe mutlu olacaksın. :)

Umarım yeterli bilgi vermişimdir. Bir sonraki yazıda vucut geliştirme ile ilgili bilgilerimi aktarmaya çalışacağım.
    Sürç-i lisan ettiysek affola. Unutmayın Karar Vermek İşin En Büyük Kısmıdır.

Not: Forumdaki abilerimden edindiğim bilgileri başka hiç bir yerden edinmedim. FORUMU BOLCA GEZİN. GEREKİNCE DEĞİL BOŞ OLDUKÇA.

2. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Ah hocam ah keske bende boyle acayip zayif ya da kilolu olsaydim boyle arada kalmak cok kotu bir durum. Kollarim falan ince asagida gobek var ama. Kas yapmaya calisirken iki kati yagi aliyorum yag yakarken iki kat kastan yiyorum. Cok calisiyorum hocam 6/7 aydir arkadaslarimla gezmeleri bire ikiye falan indirdim. Tek memnun oldugum vucudumun sikilasmasi .
    Sonumuz hayirlisi artik birakmak yok. İcimi doktum iyi geldi be :)

Bu arada yazin cok iyi olmus hocam.

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.154
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    yazinin sonunda resim bekliyordum okuyarak yazinin sonuna geldim,tirt cikti fos cikti:)

Sayfayı Paylaş