Başlık bulamadım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkaysennnnn tarafından 26 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Önce tüm BFTR ailesibe böyle güzel bi ortam oluşturduğu için teşekkür ediyorum. İsmim Berkay yaklaşık 3 saat sonra 15 yaşında olacağım. Uzun zamandır fitness ile uğraşıyorum geçen sene bu dönemler çalışıyordum fakat araya bayram(baklavalar börekler sarmalar) girince tabi insan bırakıyo. Yaşım ufak olduğu için çok yüklenmekten korkuyorum. Peki neden böyle birşey istiyorum? Benim kendimle yaşıt nadir arkadaşlarım vardır hep kendimden büyüklerle takılırım. Vücudum iyi problemim yok birazdan yazacagım zaten ölcüleri fakat bi sixpack olsa biraz yapılı olsak 10 numero olur. Zaten daha önce 2 kere bir firmada Kıyafet Mankenliği yapmıştım. Evde dumblle setim var yanlış hatırlamıyorsam 16 kg değiştirilebilir. Salona gitmek istemiyorum. Günde yaklaşık 1.30-2 saat ayırabilirim sanırım bu işe. Protein tozu kullanmamda herhangibir sakınca yokmuş. Ve şunları belirteyim profesyonel olarak futbol oynuyorum. Ve gunde en az 2 saat toplu sporlarla ugrasıyorum. Bana topu verin kuralları anlatın oynarım yani 8) Yani enerji kullanımım biraz fazla. Ben dedim ki buradaki abilerim ablalarım bana doğru yolu göstereceklerdir :) lafı fazla uzatmadan vucut ölçülerimi yazayım..

Boy => 1.82
    Kilo => 60.1
    Kol (Genişlik) => 29
    Omuz => 51
    Kol (Uzunluk) => 80
    Bacak (Uzunluk) => 116
    Karın => 78

Belim biraz geniş ve kollarım ince bunlardan şikayetçiyim. Bacaklarım biraz uzundur ve yapılıdır. Pek fazla barfix çekemiyorum neden bilmiyorum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum :)

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    kolların gucsuzse evde su hareketlerı dambullarla yap birde kendıne dökğm plaka al internettne dambullara eklersın
    dambul curls 3*9
    hammer culrs 3*9
    concertion curls 3*9
    sınav 3*12
    pushups[close triceps position)3*10
    one arm dambull triceps extention 3*9
    bunları 1 gun calıs 2 gun calısma seklınde yap

berkaysennnnn bunu beğendi.
  3. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Peki protein tozu kullanmalımıyım? Cunku karında calısacagım ve dediğim gibi çok enerji harcıyorum.. Ve cok mu yemelıyım yoksa cok saglıklı mı beslenmelıyım?

4. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    ağırluığın 1,5-2 katı proteın 2-3 katı da karbondiakrat almalsın gunde
    proteın tozu alsan olur beslenme bölümüne bak orda kendıne beslenme proğramı cıkart

5. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    Optimum Nutrition's 100% Whey Protein Kullan en iyisi bu zararı yok emin ol tam 1.5 aydır her gün bu konuyu araştıyorum en iyisi ve uygunu bu onun bunun lafıyla alma belgeli ödüllü ürün bu güven tam .

6. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu arkadaşın verdiği programı uygulayacagım.. Peki karın için ne önerirsiniz? Ve anladığım kadarı ile protein tozuda almalıyım..

7. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şöyle bi plan yaptım kendime. Arkadaşın dediği gibi o hareketleri yapacagım. Her hafta 1 arttıracagım ve 10 ile başlayacağım.

Dumblle curls => 3 set halinde 10ar kere
    Hammer curls => 3 set halinde 10ar kere
    Concertion => 3 set halinde 10ar kere
    Şınav => 5 set halinde 5er kere
    Pushups => 5 set halinde 5er kere
    One arm dumbbell triceps extension => 3 set halinde 10ar kere

Ayriyetten göğüs için ;
    Dumbbell Bench Press => 3 set halinde 10ar kere
    Dumbbell Flyes => 3 set halinde 10ar kere
    Dumbbell Bench Press (Close) => 3 set halinde 10ar kere
    Dumbbell Pullover => 3 set halinde 10ar kere

Omuz için ;
    Neck Dumbell Press => 3 set halinde 10ar kere
    Latarel => 3 set halinde 10ar kere
    Arnold Press => 3 set halinde 10ar kere
    Dumbbell Lateral Raises => 3 set halinde 10ar kere

Şimdi birde Koridor barfiksi sipariş ettim aklıma geldikçe gelirken geçerken 1 tane çekerim heralde :D

Karın için ise yine böyle bi program hazırladım fakat dediğim gibi belim geniş onun için bişeyler önerebileceğinizi umuyorum..

Günde 100 tane normal mekik. (2 günde bir +5 arttıracağım)
    35 tane bu yatıp ayakları kaldırıyorduk ya ondan yapacağım. (2 günde +2)

İlk 15 gün boyunca yumurta içeceğim sonra sipariş vereceğim WHEY almayı planlıyorum 20. gün falan gelir tahminimce o gelince onunla ilgili tekrar danışırım herhalde. Hareketler arasında 45 saniye gibi bi boşluk bırakacağım. Dumbblle antremanlarını 2 günde 1 yapmayı planlıyorum. Her gün mekik ve şınav antremanlarını yapacağım. Tavsiye etmek istediğiniz bişey, bunu yapma dediğinizi bişey var mı? :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:33 ----------

Bide beslenme olarak ne yapmalıyım? Cok mu yemeliyim yoksa diyet tarzı protein ağırlıklı mı beslenmeliyim.

Son düzenleme: 27 Mart 2012
  8. Cuneyt044

Cuneyt044 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dekarasyon
    Yer:
    18
    whey nerden spariş verdin kaç paraya ? nasıl kullanmayı düşünüyorsun

9. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    valla daha siparis etmedim ama sunlar dikkatimi çekti..

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...rotein-cikolata-kargo-ucretsiz-79875549/detay

ve

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...gelistirme-whey-protein-1-0-kg-48259084/detay

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:09 ----------

Evet bugun ilk defa programı uyguladım. Kol calısmaları cok zorladıgı için dumbbell ları tarttım. 2si 8.7 ediyor sağ kol 1 kg daha fazla. yani 3.75 ve 4.75 gibi ağırlıklarla calısıyordum. Ama kol antrenmanları cok zorladıgı için 1er kilo cıkardım. Forumda okudum hacim için az tekrar cok agırlıkmıs. İlk gün oldugu için pek onemsemedim yarın dumbbell lerle calısmayacagım ertesi günde takmam ondan sonra takarım yine 1 kgleri. Şınav kısmı cok zorladı öyle böyle değil push ups ları yapamadım :D mekiktede paslanmısım biraz o biraz kastı. sonra 2 yumurta içtim iyiydi yani ilk gün. hepinize iyi geceler

10. berkaysennnnn

berkaysennnnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    uuu mesajım sürekli birleştiriliyor kendi kendime takılıyorum burada ama karnım ağırıyor bide kanatlarımda biraz ağırı var. Bugun şınav ve karın calısacagım

Sayfayı Paylaş