Başka bir özel durum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Metternich tarafından 6 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Metternich

Metternich Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba!

Ben yaklaşık (kesinitli olarak) 3 aydır vg ile uğraşıyorum ve bu konuda bayaa acemi olduğumu söylemeliyim. Spora ilk başladığım zamanlar beslenmenin önemini pek bilmiyordum ve bu nedenle ilk 1. ay sadece kilo verdim. Daha sonra vg için en önemli olan şeylerden birinin "bilgi" olduğunu öğrendim ve bu konuda başta bu forumda olmak üzere birçok şey okudum. İnternette bulduğum videolarda hareketler ve beslenme hakkında birçok şey izledim ama şunu görüyorum ki her vücudun kendine özgü bir mekanizması var ve buna göre bir program uygulamak gerekiyor. Malumunuz birçoğumuz da profesyonel, kan ölçümü, vb. medikal testleri yapıp vücut için en uygun programı öneren salonlara gitmiyoruz. Sizi fazla meşgul etmeden sadede gelmeye çalışayım.

Dediğim gibi bu sporu hemen hemen 3 aydır yapıyorum.

Boyum 1.69 ve kilom 70, karın bölgesinde iyi bir de yağlanma var.

1 gün arayla salona gitmeye çalışıyorum ve programım şöyle;

Her antreman öncesi 20 dk. hafif tempo yürüyüş + 15 dk. bisiklet

1. gün: göğüs+ pazu
    2. gün: omuz + arka kol
    3. gün: koltuk altı + ön+ arka bacak

Antreman sonrası ise mekik, 10 dk. hafif tempo yürüyüş + 10 dk. bisiklet

Kilom 70 kg olduğu için almam gereken günlük protein miktarını 140 gr. olarak hesapladım ve bunu besinler yoluyla günlük alabiliyorum.

Öğün sayım fazla değil ama mesela size şöyle anlatayım.

Sabahları pastorize yumurta akı (1 paketin yarıya yakınına) 1 tam yumurta ve 50 gr kadar lor peynir ekliyerek bir omlet hazırlıyorum. Ortalama protein miktarı 50-55 gr. ediyor. (Yumurta akı= 35 gr. 1 yumurta 10 gr. + lor peynir (50 gr.) 8 gr. protein... Bunun yanında sebze + 1 porsiyon yulaf ezmesi ve yeşil çay içiyorum.

Öğlenleri ya 320 gr. ton balığı (ortalama 60 gr. protein) ya da 1 tam kızarmış tavuk (yağlarını ayırarak, genelde antremandan hemen sonra) yemeye çalışıyorum.

Akşamları sebze yemeği yemeye çalışıyorum ama bazen yağsız et de olabiliyor bu yemeklerde.

Yatarken 500 gr. ligh süt ve bir porsiyon yarım yağlı yoğurt tüketiyorum.

Ara öğünlerde kuru üzüm, fıstık, vb. şeyleri de yiyorum ayrıca yarım yağlı yoğurdu da ara öğünlerde aklıma geldikçe yiyorum.

Şimdi bildiğim kadarıyla bu beslenme ideal bir beslenme değil çünkü öğün sayısı az ve öğün başına düşen protein miktarı vücudun sentezleyebileceğinden çok fazla.

Siz, bu konuda profesyonel ve kendi tecrübeleri olan arkadaşlarımdan bazı tavsiyeler bekliyorum. Kısa sürede süper bir vücuda sahip olamayacağımı biliyorum. Bu bazen 2 bazen de 3 sene sürebilir ama en azından yaptıklarımı doğru yapmak istiyorum. Bir de vg yaparken ve bu besinleri tüketirken karnımdaki o yağlardan kurtulabilmenin bir çaresi yok mu??? :):):)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler. Herkese kolay gelsin...

Sayfayı Paylaş