Baş ağrısına benzer bir ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve coombo5 tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. coombo5

coombo5 Guest

Geçenlerde göğüs antremanımı yapıyorum. makinede göğüs kesme hareketindeyim. herneyse tam son tekrar bitti bırakmaya yakın tuttum biraz kaslarım yansın diye. O anda sürekli "huh huh" şeklinde nefes verdim. ve hemen ardından inanılmaz bir baş ağrısı başladı. Sanki beynim zonkluyor gibi oldu. Düşüp bayılcam sandım. Beynimin sıkıştığını hissettim. daha sonra biraz dinlenip antremanı tamamladım eve geldim. evde de hafif ağrımaya devam ediyordu ve bir süre sonra geçti. birkaç gün sonra tekrar göğüs antremanında makinada bench press yaparken aniden oldu. Yanlış nefes alıp da vermedim. Aynı ağrı nüksetti. Bu sefer dayanamadım ağrıya antremana daha başlamadan bitirdim. sadece 2 set girip çıktım yani. Bu son olay dün saat 6-7 sularında oldu. ve ben bu mesajı yazarken hala ağrım geçmemiş durumda. Acaba tam olarak ne oldu ? Bütün antreman hevesim kaçtı. Çok değişik bir ağrı. Baş ağrısı gibi de değil. Hani böyle bir yerde uzanıp uyursunuz sonra aniden telefon ya da kapı çaldığında ayağa fırlarsınız ya o an başınız dönmeye, beyniniz sıkışmaya başlar tam olarak öyle bir ağrı. Sizce doktora gitmeli miyim ? Çok düşündüm sebebini ama bulamadım. Salondaki hoca glikozun düşmüştür diyip çikolata yedirdi. ama öyle birşey olduğunu sanmıyorum. beslenmemde bir problem olduğunu düşünmüyorum. sıcak havaların etkisi olabilir mi ki acaba ? kendimi kötü hissediyorum sanki bir daha antreman yapamayacak gibiyim :(

2. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    kondüsyon eksikliğinden dolayı vücuduna ve özellikle beynine oksijen gitmemesinden dolayıdır....kısa süreli şoklardır...ayrıca bu sporda kaç yıldır varsın? yaşın kaç? çok mu ağır çalıştın ?

coombo5 bunu beğendi.
  3. coombo5

coombo5 Guest

yaşım 19 1 yıla aşkın yapıyorum. çok ağır idman yapıyorum heralde ondan oldu. kondüsyon eksikliğinden dolayı derken ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:15 ----------

işin kötü yanı iyileştikten sonra her antremana gittiğimde bir korkuyla gidicem. ya tekrar olursa diye :(

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Burada bahsettıklerınız bende tansıyon veya kan sekerı sorununu anımsattı..
    Idmandan oncekı ogunlerde saglam bır sekılde kompleks karbo almanızın, ıdman sonrası hemen basıt karbo almanızın faydası olabılır..

Yınede sıkayetınızın cıddıyetıne gore doktora gıtmenızde fayda var..

Gecmıs olsun..

coombo5 bunu beğendi.
  5. coombo5

coombo5 Guest

idmandan 1.5 saat önce 100 gram yulaf ezmesi yiyorum. idmandan sonra ise 200 gram haşlanmış tavuk ve %100 üzüm suyu(300ml) kadar. bunları salonda yiyorum. 15 dakka sonra eve vardığımda pirinç lapası yiyorum. bu böyle devam ediyor. beslenmemden kaynaklanmıyor sanırım :(

6. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Umur35 in söylediği gibi bahsettiğin sorun tansiyonun kliniğine çok uygun. Bence antremandan 30 dakika sonra falan tansiyon kontrolüne gitmelisin. hatta 1 hafta kontrol altında tutup buraya yazarsan değerlendirebilirim.

coombo5 bunu beğendi.
  7. coombo5

coombo5 Guest

peki sorunun tansiyonda olmasının sebebi nedir?_sıcaklar mı beslenme mi vb mi?

8. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Tuzlu beslenmek tansiyonu tetikleyebilir ,sıcaklarda kan basıncını tetikleyeceği için oda bir neden olabilir Zira illede dış etkenler deildir tansiyona neden olan. Böbreklerindeki küçücük bir kılcal damar bile tansiyon hastası olman için sebep teşgil edebilir Yada aileden gelen genetik .

coombo5 bunu beğendi.
  9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Tabiki sen yinede bizimle yetinme sakın, bir spor hekimine fılan gorun.. ;)

coombo5 bunu beğendi.
  10. coombo5

coombo5 Guest

teşekkürler yardımlarınız için Allah razı olsun :) inşallah önemli birşey yoktur.

Sayfayı Paylaş