başınızdan geçen sakatlıklar, sebepleri ve şimdiki durumları

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve boksbody tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 78 üye.
  1. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    Onceki mesajlarınızı da okudum. Resmen kendimi gördüm. Omuz antremaninda boynuma bıçak saplandı adeta. Ayni sekilde kas ağrısı tedavisi üzerinde durdular acilde. Fakat agrilarim gecmeyince mr cektirdim. Sonuc: boyun duzlesmesi + 2. Derece boyun fıtığı. 1 ay fizik tedavi gördüm. (Hot pack, tens, elektrik) Hiçbir sekilde bi iyileşme olmadi. Sonra doktor sirtimdan bir igne yaptı. O rahatlattı. 1 ay kadar sonra tekrar basladim vg ye. Çünkü bu spor insanin içine işliyor. Gidemedigin her gün, düzgün beslenemedigin hergün kahroluyorsun. Emegini kaybediyorsun.
    Bu sefer göğüs idmaninda, incline cable fly hareketinde yine o bıçak saplandı boynuma. Fizik tedaviden sonuç alamayinca beyin ve sinir cerrahisine gittim. Basit bi lazer tedavisi yaptilar. Sonuc yine yok. Su anda ne boynumu ne rahatça oynatabiliyorum, ne de korkumdan spor yapabiliyorum.
    Sizden ricam fayda gordugunuz bu makine ve tedavi hakkinda daha fazla bilgi vermeniz. Size ne kadara maloldu, hangi şehir, hangi hastahane, hangi doktor? Bu spora yeniden geri donmeyi o kadar cok istiyorum ki. Eğer yardım ederseniz cok sevinirim.

2. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    ağırlıgı bele yükleme 4 aydır spor yapmıyorum agrılarda azalma var belim gecmiyor ve gecmiyecekde sporu bıraktım ve beli bazen kıtlatasınız gelirya sırttan destek alıp onu yapınca sanki sırtımdan boynuma dogru bi boru varmıs gibi bi agrı geliyor az ısınma ve cok fazla ağırlık

3. mehmed1232

mehmed1232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mrb arkadaslar bende bel fitigi var ve uzun zamandir spora ara verdim bayada kilo aldim simdi tekrardan spor salonuna gitmek istiyorum hangi hareketleri yapmam gerek yardimlariniz icin simdiden cok tesekur ederim

4. Kalitos

Kalitos Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    43
    6 aydır spor yapmıyordum. Gün evdeki bench sehpası dambıl ve barfiks barıyla hafif bir full-body yapayım dedim. Tüm vücudumu, özellikle boynumu iyice ısıttım. Şu an katlanılmaz bir boyun ağrısı var.
    Spora tekrar başlıyorum diye çok heveslenmiştim. Buzdolabını doldurmuştum. Kaplara yemeklerimi doldurmuştum. Şimdi yine 6 ay öncesinde olduğum yerdeyim.
    Moralim sıfır.

5. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun. Sizin olduğunuz iğne semptomları ortadan kaldırmış, problemin kendisini değil. Bundan dolayı nüksetmiş olduğunu düşünüyorum.

6. Valerio

Valerio Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bu deadlift benide sakatladı hemde kesinlikle doğru yapıyordum son sette 8 tekrarda bir anda sırtım belim agrıdı yere attım barı.
    kas gevşetici masaj sıcak su torbası kendim geçirmeye calıyorum antremanlarıda kestim haliyle.
    Belimin üstü ve sol taraf daha cok acıyor umarım kalıcı bir sakatlık değildir!
    Bir daha deadlift yapmayacagım squatta boyle bir durum olmadı hiç...

7. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    enseye pressde boynum tutulmuştu, bişe olmaz biz türküz diyip ve devamında öküzlük edip 2 hareket daha yaptım. sonuç 10gün idmansızlık , ilk 4gün sadece karşıya bakabildim, sol kolumu bile oynatamıyordum.. neden: soğuk ortamda ıslak tişörtle çalışıp vücudun ısısını kaybetmesi.. o günden beri boğazı örtecek eşortman giyiyorum ne olursa olsun üst bölgeyi kapatıyorum hep, hava girecek delik bırakmayacak şekilde. bide o olaydan sonra baya bi araştırmıştım boyun, omuz hareketlerinden çok etkileniyor, güçlendirme amaçlı hareketler yapmak lazım. ön arka sağ sol, ellerle baskı uygulayıp kasları geliştirici hareketler yapmak lazımmış. ben bi cepli şapka yapıp düşük ağırlıklı plakalar takıp çalıştırmayı düşünüyorum. biyerde okumuştum baş(kafa) ağır bir uzuv , boyun bu ağırlağa göre zayıf kalıyor..muş...

boksbody bunu beğendi.
  8. Proteintozu64

Proteintozu64 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde squatta oldu aynı şey. 2 haftadır acıyor belim. gün geçtikçe acısı hafifliyor amma bi salaklık yapıp bugun squata girdiğimde tekrar sakatladım belimi herhalde.sol kalça üstü acıyor genel olarak değil. sadece 1 bölge.

9. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Omuzda Kronik Rotator Cuff Tendinit Rahatsızlığı Handstan Push up - Amuda kalkıp şınav çekme yaparken ısınmadan yaptığım için sağ omuzda ciddi ağrı zamanla hareket kaybı. Kolu omuz hizasına kaldırınca keskin ağrı. Handstand yapmayı bıraktım 2-3 ay ara verdim ağırlık kullanarak omuzları güçlendirdim. Ağrı kalmadı.

10. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı belirtiler bendede var napıcam bılmıyorum dün squat yaparken kemer takmadı zorladım bıraz agır gırdım antreman sonrası hafıf agrım vardı sabah bır kalktım belımı dogrultamıyorum, inşallah sakalatmamısızdır. Hıcmı hıc sevmıyorum su squatı oldum olası nefret ettım ya

11. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Sanıyorum ki bugunku gogus antrenmani esnasinda belimi incittim.
    smith machineda alt gogus yaparken egik sehpaya uzandim, basimi barin altindan gecirirken belimde incinme meydana geldi.
    antrenman sonrasi agrim yogundu.
    eczaneden kas gevsetici bir hap ve jel aldim.
    bu kas gevseticilerin kas kutlemize dogrudan veya dolayli olarak olumsuz etkisi var mi arkadaslar? Bildigim kadariyla vucutta biriken laktik asiti atarak rahatlattiklarindan, bi olumsuz etkileri soz konusu degil.

12. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Sehpaya yatarken yaptığın hareketi gözümde canlandırdığımda kaslardan çok diskleri zorlamış olma ihtimalin yüksek. Umarım ciddi bir durum değildir. Bel sıkıntılı bir bölge.
    Kas gevşeticiler biraz olsun rahatlatır ama onlara onlara güvenip yorma kendini. Vücudunu dinlendirip kendini dinlemeni ağrılar geçmiyor ise doktora görünmeni tavsiye ederim.
    Bel ağrının kaslarla ilgili olduğunu düşünmüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Şubat 2015 ---
    Üstat aynı sorunu yaklaşık 1 sene önce bende yaşamıştım. MR çekildi ve o bölgede aşırı zorlamadan kaynaklı sıvı artışı olduğunu söyledi doktor.
    İleri seviye olmadığı için ilaçlı tedaviye gerek kalmadı. Dinlendirdim hafif kilolarla çalıştım zamanla iğleşti ama çok zorladığımda zaman zaman yine ağrı oluyor.
    İleri seviyelerde iltahaplanmaya kadar gittiği için antibiyotik tedavisi olumsuz olur ise operasyon dahi gerekebiliyor. Şu anda bir sıkıntım yok.

13. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Eksik olma hocam, çok tesekkurler.
    Eczacı idmanda belimi incittim deyince direkt bu ilaclari verdi zaten. Iyi de geldi. Bugun uyandigimda agri cok daha azdi. antrenman sonrasi dogrulayamiyordum bile, uzandigimda kendini hissettiren bir agri vardi.
    1 hafta kadar dinlendiricem bedenimi. Agrilarim devam ederse, yolumuz doktora duser artik.

14. Murat1984

Murat1984 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Istanbul
    Bu 4 boyun fıtığıyla ben ne yapim arkadaşlar. Belde de bir adet var. Boynum bazen koşarken bile ağrıyor yine de vazgeçmek istemiyorum fitness dan. Ne yapacağım ben hiç ağırlık kaldırmayacak mıyım artık? ImageUploadedByTapatalk1424965997.998330.jpg

Ekli Dosyalar:

15. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Murat1984 benim size tavsiyem gorunmediyseniz
    Doktor hekimidir
    Yuzmeyle bir muddet kaslarınızı guclendirip sonrasinda ağırlığa geçebilirsiniz

16. Murat1984

Murat1984 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Istanbul
    Teşekkürler elezar. Doktora gittim. Söylediği mantıklı. Boyuna ve bele ağırlık bindirmeyecek şekilde fitness yabalirsin diyor. Ama squat ın ya da bench pressin yerini tutacak birşey yok. Mecbur bu boyun bu bel güçlenmeli. Ama nasıl?

17. Murat1984

Murat1984 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Yer:
    Istanbul
    Teşekkürler elezar. Doktora gittim. Söylediği mantıklı. Boyuna ve bele ağırlık bindirmeyecek şekilde fitness yapabilirsin diyor. Ama squat ın ya da bench pressin yerini tutacak birşey yok. Mecbur bu boyun bu bel güçlenmeli. Ama nasıl?

18. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Doktor hekimi yazmışım :) spor hekimi olacak birde dediğim gibi yüzme ve belki ilginç gelecek size ama yogayla ben kaslarimi esneterek bazi agrilarimdan kurtuldum
    İnanın herkes sakatlık yaşıyor ancak olay azimle iyiye gitmesi için calismak

19. hakan çelik

hakan çelik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    bendede bench press sırasında ensemden kafama doğru bir ağrı girdi baya uzun surdü anlamadım neden oldugunu biraz korkuttu ısınmadan mı kaynaklanıyor yoksa boynumda bir sakatlık mı var bilmiyorum
    yaşayan varmı yardımcı olurmu
    sadece antreman sırasında oluyor normal zamanlarda olmuyor neler yapmam lazım

20. mmmuuuhhh

mmmuuuhhh Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şuan 21 yaşındayım ve 10 yıldır aktif spor hayatım var , öncelikle şunu demek isteriyorum , eğer spor yapacaksan veya bu işte kendini ilerde biyerlerde görmek istiyorsan çok okumalı cok araştırmlısın , benim gibi yıllarını boşa harcama yapacağın işin hakkını ver .
    madde madde başlayalım : lise 1 de basketbol oynardım ve bu yüzden iki dizimdede 2 yıl diz ağrısı çektim merdiven bile cıkamaz durumlara gelmiştim fizik tedavilerle atlattım
    2) basketbol yüzünden tüm el parmaklarında yumuşak doku zedelenmeleri beni 1 hafta spordan uzaklaştırdı ki cok da önemli değil daha yazacaklarımın yanında
    3)senede 2 defa boyun tutulması (annemde de hep olur) 1 er hafta hayatımı zehir eder.
    4)ayak bileği burkulmaları , 2 ay önce burkuldu mr çektirdim stress kırığı varmış 2 ay koşu basket yok.
    5)ön kol sakatlanması fazla mı kol çalıstım nedir sakatlandı hani şu agırlıgı bırakınca keskin bi agrı girer ya (yaşayan bilir) 3 ay biceps çalısmadım geçti ama bicepsler küçüldü ayrı mesele
    6)bilirsiniz herkes vucut calısanlarla bilek güreşi yapmak ister sıraya girerler , bi gün yine öyle bi gün (kış günü soguk) arkadaşla yaptım ve koluma bi agrı girdi 2 hafta antremanı bıraktım.gel gör ki cocukta hiç bişey yok sporcu olan benim ikimizde ısınmadan bilek güreşi yapıyoruz ama o sapasağlam ben sakatlık kader mi şans mı bilemedim
    7) kısa mesafe cok iyi kosardım bunu geliştireyim dedim 100 m 12 sn lerde koşmaya başlamışım en formda dönemim derken bacak ta lif atması 2 ay daha spordan uzak...
    8) ve en sonuncusu yine bir boyun tutulması dönemi 3 hafta önce , boyun tutuldu tabi ben artık bu konuda uzmalaştım hastaneye gidip iğne vurduruyodum derken tam geçecektı annem şu poşetleri taşı dedi ve o an hissetim trapez ve ya arka omuz da bi ağrı 1 haftadır da onla ugrasıyorum doktor yolu gözüktü yine
    kısacası sakatlanmak istemiyorsanız size bikaç tavsiyem :
    -esnemeyi sakın ihmal etmeyin
    -sporu araştırıp yapın hemen sazan gibi atlamayın
    -sakatlıklarınıda mutlaka doktorla görüşün en azından ne oldugunu bilmiyorsanız
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Temmuz 2015 ---
    şuan 21 yaşındayım ve 10 yıldır aktif spor hayatım var , öncelikle şunu demek isteriyorum , eğer spor yapacaksan veya bu işte kendini ilerde biyerlerde görmek istiyorsan çok okumalı cok araştırmlısın , benim gibi yıllarını boşa harcama yapacağın işin hakkını ver .
    madde madde başlayalım : lise 1 de basketbol oynardım ve bu yüzden iki dizimdede 2 yıl diz ağrısı çektim merdiven bile cıkamaz durumlara gelmiştim fizik tedavilerle atlattım
    2) basketbol yüzünden tüm el parmaklarında yumuşak doku zedelenmeleri beni 1 hafta spordan uzaklaştırdı ki cok da önemli değil daha yazacaklarımın yanında
    3)senede 2 defa boyun tutulması (annemde de hep olur) 1 er hafta hayatımı zehir eder.
    4)ayak bileği burkulmaları , 2 ay önce burkuldu mr çektirdim stress kırığı varmış 2 ay koşu basket yok.
    5)ön kol sakatlanması fazla mı kol çalıstım nedir sakatlandı hani şu agırlıgı bırakınca keskin bi agrı girer ya (yaşayan bilir) 3 ay biceps çalısmadım geçti ama bicepsler küçüldü ayrı mesele
    6)bilirsiniz herkes vucut calısanlarla bilek güreşi yapmak ister sıraya girerler , bi gün yine öyle bi gün (kış günü soguk) arkadaşla yaptım ve koluma bi agrı girdi 2 hafta antremanı bıraktım.gel gör ki cocukta hiç bişey yok sporcu olan benim ikimizde ısınmadan bilek güreşi yapıyoruz ama o sapasağlam ben sakatlık kader mi şans mı bilemedim
    7) kısa mesafe cok iyi kosardım bunu geliştireyim dedim 100 m 12 sn lerde koşmaya başlamışım en formda dönemim derken bacak ta lif atması 2 ay daha spordan uzak...
    8) ve en sonuncusu yine bir boyun tutulması dönemi 3 hafta önce , boyun tutuldu tabi ben artık bu konuda uzmalaştım hastaneye gidip iğne vurduruyodum derken tam geçecektı annem şu poşetleri taşı dedi ve o an hissetim trapez ve ya arka omuz da bi ağrı 1 haftadır da onla ugrasıyorum doktor yolu gözüktü yine
    kısacası sakatlanmak istemiyorsanız size bikaç tavsiyem :
    -esnemeyi sakın ihmal etmeyin
    -sporu araştırıp yapın hemen sazan gibi atlamayın
    -sakatlıklarınıda mutlaka doktorla görüşün en azından ne oldugunu bilmiyorsanız

Sayfayı Paylaş