başınızdan geçen sakatlıklar, sebepleri ve şimdiki durumları

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve boksbody tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 78 üye.
  1. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Çok sağol boksbody..
    Doktor dirseğin yük altındayken db curl deki gibi çevrilmesinin riskli olduğunu söyledi..
    Bende de zaten bu hareket sırasında ağrı artıyordu hareketi ben anlattım zaten doktora..:)
    İnşallah kısa süre de sahalara dönerim..Bayağı da kilo almışım zaten asıl canımı sıkan da bu alışmışız manyak gibi yemeye sporu bırakınca yağlandık...

2. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Sol Omuz - Bir gün içinde 2 kere dips antrenmanı yaptım - 180 + 50 şeklinde - 230 tane dips i 2 antrenmanda bitirdim eve geldim 1-2 gün içinde omuz çıtlamaya başladı şınav filan çekemiyordum ağrıdan......Çok uzun bir süre 4-5 ay omuz hiç çalışmadım...şimdi 40 kg military press yapabiliyorum ŞUAN İDARE EDER

El bileği - 60 kg barbell curl cheating yaparken sağ bilek iç taraf HAFİF AĞRI VAR

Dirsek - Benchte bir zamanlar çok ağrı yaşadım ama GEÇTİ

Dizimden Çapraz Bağ Ameliyatı - Squatta full a yakın yapıyorum HAFİF EKLEM MESAFESİNDE KISITLILIK

QUADRİCEPS AĞRISI----Lisedeyken 3-4 ay quadriceps ağrısı - Futbol toplarına sert vurunca ağrı başlıyordu ara verince bitiyordu.....tekrar tekrar aylarca yaşadım TAMAMEN GEÇTİ

AYAK BİLEKLERİ - Mahallede asfaltta top oynarken çok defa haftalarca yaşadım GEÇTİ

3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Barbell curl yaparken bel sakatlığı -yıllardır sürüyor ters haraket yapmamaya çalışıyorum-bazen ağrısı bacaklarıma vuruyor ,gittiği yere kadar devam :(

Omuz çalışırken-kas zedelenmesi oldu sanırım ağır girdiğimde hafif sızlama var yaklaşık 6-8 aydır devam ediyor.

Ağır biceps çalışmasından sonra bilinçsizce ters haraket sonrası kas zedelenmesi çok şiddetli ağrı çektim 2 ay boyunca sonra yavaş yavaş geçti (2 ay boyunca elimde kalem dahi tutsam şiddetli ağrı hissettim) şimdi geçti

Bench presste barı bırakırken elim barla emniyet demiri arasına sıkıştı 1 ay kadar elimi tam randımanlı kullanamadım (ezilme oldu sanırım doktora gitmedim ) şimdi geçti

4. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun. Allah şifanı versin. Canını sıkma. Yağlardan zamanı gelince diyetle kurtulursun.

---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:51 ----------

Geçmiş olsun.

5. ahmet_41

ahmet_41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ön kolumda bir ağrı vardı. Bar dambell yada bench te bile ağrıyodu.bu barı bıraktıktan sonra özellikle curl lerde olan şeklinde .
    2 hafta kas gevşetici kullandım.1 haftada ben dinlendirdim .Daha sonra hafif kilo z barl ile calıstım ön kol calısmadım 1 ay kadar. şimdi cok sukur iyi . 1 yıl falan oldu. Hala düz bar tercih etmem.

6. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul

barı bıraktıktan sonra ön kola giren ağrı meşhur oldu valla bendede oldu doktor fazla zorlamadan dolayı olduğunu söyledi tam o sırada ayağıma demir plaka düştü ve spora 1 ay ara verdim tekrar başladığımda aklım başıma gelmişti ve hafif kilolar la giriyodum zamanla ağrı azaldı şuan yok denecek kadar az ön kol zayıf ise ağır girmek çok gereksiz kas yapıcam derken herşeyi mahvetmeyelim.

şahsen benim ön kol ve bileğim çok zayıf .

ahmet_41 bunu beğendi.
  7. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Bu önkol ağrısı bende de var 2 haftadır kas gevşetici krem sürüp sarıyorum, sıcak tutuyorum ama yine de tam geçmedi. Az önce idmandan geldim sızlama var.

8. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Eklem sakatlıklarında kesinlikle ve kesinlikle sıcak tedavi uygulanmaması gerekiyormuş aksine buz tedavisi... Omuzum sakatlandığında bizzat doktor söylemişti. Nedeni ise bölgede iltihaplanma başlangıcı var ise sıcağın bunu tetiklemesi dedi. Ör; Futbol sakatlıklarında saha içindeki müdahaleler...

undencem bunu beğendi.
  9. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

Önkol ağrısı ( çoğunlukla barı bırakırken oluşan) tenosinovit ( tendon duvara sürterek oluşan iltihaplaşma) parmakları çok sefer veya ağırlıklarla açıp kapatmaktan olur.

Bunun tedavisi için parmakları dinlendirmek ( açıp katmamak, aşırı derecede sıkmamak ) gerek. İlaç olarak volteren veya diclomec hap almak gerek. Kremlerin işe yaradığı kanıtlanmamıştır. Yurt dışındaki sağlık kurumları bu tür kremleri ödemiyor.
    Bu hapları alırken bir mide koruyucu alınmasını tavsiye ederim ve yemekten sonra olması olabilecek mide ağrılarını azaltabilir.
    Soğuk uygulamanında faydası var.
    YAptığımız antrenmanlarda, örnek biseps barı veya damballi yuvarlayarak değil eli sabit bir şekilde tutup kaldırmanın bu tür sakatlanmaları azaltabileceğini düşünüyorum.

undencem bunu beğendi.
  10. Kafkasyali57

Kafkasyali57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Sinop
    undencem bunu beğendi.
  11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun ilik ödemini ilk kez duydum
    ancak bu vesileyle koşu bandında koşanlar için uyarımı tekrarlayayım
    ayakkabılarınız koşuya uygun olsun
    bantta koşarken pat pat diye ayağınızı vurarak koşmayın
    kontrol sizde olsun makinede değil
    makine darbe sönümleyici kaliteli bir alet olsun yoksa koşmayın

12. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Basketbol maçında yanımdan hızla geçen adama arkadan tek ayak üstünde bloklamak için zıpladım.Sonucunda topu blokladım ancak havadayken elim çembere takıldı ve dengemi kaybettim.Yere nasıl düştüğümü bile bilmiyorum altımda uzun eşorfman vardı ama yere düştüğümde tek hissettiğim bacağımın düz dizimin 4-5 cm bacağımın sol tarafına kaymış olduğuydu.O heyecanla eşorfmanı açtım dizime kadar dizim yerindeydi neyseki.Yakında bi hastanede röntgen çektiler.Tabi orda bişey çıkmadı ertesi gün mr çektirdiğimizde menisküs 1.derece zedelenme (herkeste olabilirmiş) ve ön çapraz bağda zorlanma.Yırtık olsaydı ameliyat olcaktım ama yırtık yoktu allahtan.Olayın ardından 4.5 ay geçti şuan hiç bi şeyim yok diyebilirim dizimden bazen kıtlama sesleri geliyor ama ağrı kalmadı.16 yaşında olduğum için baya bi depresyona girmiştim.Sakatlıkların asıl kötü aşaması psikoloji.Artık o diz damgalanmış mühür gibi her yaptığım harekette acaba kıtlarmı acaba dizim dönermi gibi tehditler oluşturuyor.Bu aşamayı da geçerseniz sakatlığınız asıl o zaman geçiyor.

Unutmadan ekliyim calf çalışırken (leg pressi parmak ucunda yapıyordum) aşil tendonumda bi zorlanma oldu tekrarıda fazla tuttuğum için olabilir.3-4 gün ağrı sızı oldu ardından geçti.Benden size tavsiye dizinize ve aşil tendonunuza sahip çıkın çünkü bu iki yerden geçirceğiniz ciddi bir sakatlık ömür boyu size çektirebilir (bir tıp mucizesi olmazsa)

undencem bunu beğendi.
  13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Yorgun bir günün ardından ısınmadan barfiks çekerken üst sol sırt kasımı sakatladım
    İnş çabuk geçer
    Bundan sonra kendi kendime söz veriyorum her antremandan önce bu yeminle başlayıp uygulayacağım
    İyice ısınma esneme germe hareketlerini yapmadan antreman yapmayacağıma and içerim
    Ekleme çok çok canım acıyor kıpırdayamıyorum

Son düzenleme: 28 Eylül 2013
  14. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun. Ciddi bir sakatlık değildir inşaallah.

15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkürler
    Şimdilik kafamı sağa sola çeviremiyoru dolayısıyla sıkıntılı bir durum ancak ağrılarım epey azaldı
    Sanırsam kas spazmı yaşıyorum

16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Geçmiş olsun boksbody tam olarak 1-1,5 ay önce koridor barfiksim çekerken düştüm.Ama diz üstü bendede kas spazmı oldu ilk 3 gün çok kötü bir acı yatıyorum kalkarken boynumla sırtım arasında böyle sol tarafta olmuştu gerçekten iğrenç birşey.Sürmek için 2 tane melhem vermişti karıştırıp sürüyordum.Yanlız hala boynumu sola döndürürken problem oluyor tabi ama çok az.Melhemleri bitirememiştim hatta çok az kullandım bitirmeyi planlıyorum.Valla :D kas spazmında yaptığım tek şey yatıp dizi izlemekti sende şuan bitkinsindir o konudan herhalde :)

17. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Ağır Barbellcurldan sonra sakatlanan bileğimle birlikte spora 1 ay kadar ara verdim tam spora başlayacağım zaman bu sefer parmak ağrilarim ve dirsek ağrılarım başladı bir çok doktora gidip bir çok ilaç kullandım ve sonrasında geçti bu kadarla sınırlı kalmadı bu sefer boyun ve omuz ağrılarım başladı boyun fıtığından süphelendim çıkmadı şimdi hepsi geçti gibi 2 ay kadar oldu fakat spora başlamaya korkuyorum elime dumbell alınca hafif hafif ağrılar giriyor barfiks demirine asılınca sol kanat kasım ve sol arka omuzum olsun kopacak gibi duramaycağım bir acı başlıyorum sporu komple kestim bilmiyorum ne yapacağımı ama sporu bıraktıktan sonra kabusa döndü hayatım spor yaparken bileğim ağrırdı sadece şimdi ağrımayan yerim kalmadı bayramdan sonra çok hafif ağırlıklarla başlıyacağım insallah bakalım.

18. Unchained

Unchained Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Flat Bech Dumbell Press'te ağır girmemden ötürü sol kasığımın üstünde 2 gündür ağrıyla boğuşuyorum. Volteren jel ile hafiflettim. Bugün geçti gibi oldu. Fıtık oldum sandım bir an.

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123

Sağol aynen dediğin gibi insan çok bitkin oluyor
    az biraz güç bulsam antremana başlayacağım
    Sanada geçmiş olsun berbat bişe

SiR_Arawn bunu beğendi.
  20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    egoma hiçbir zaman yenik düşmedim vg sporunun ağırlık rekoru kırmak olmadığını bildiğimden gereğinden fazla ağırlık kaldırmadım eklemleri aşırı zorlamadım ve spora başlaman önce her zaman ısınmayı ve esneme germe hareketlerini ihmal etmedim salondaki çoğu insanda bana gülerdi ve o gülenler sayısız sakatlık geçirdiler ben ise hiç sakatlanmadım tabi sakatlık konusunda besleme,dinlenme uykuda önemli aslında hardcore vg sporu çok riskli bir spor prolar bile onca imkana rağmen sakatlık geçiriyorlar onun için hobi olarak hardcore vg sporu yapanlar için çok daha riskli bir durum söz konusu çok dikkatli olmak gerekir

Son düzenleme: 30 Eylül 2013
    undencem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş