başınızdan geçen sakatlıklar, sebepleri ve şimdiki durumları

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve boksbody tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 78 üye.
  1. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    konular çok dağılmasın diye böyle bir konu açayım dedim
    1-sayısız bel incinmesi-ısınmadan çalışma, military presste aşırı ağır çalışma, terliyken ceyranda antreman yapma, bench preste çok ağır girme- hiç bir şikayetim kalmadı

2-boyun incinmesi- ısınmadan çalışma, ağır enseye press çalışma - hiç bir şikayetim kalmadı

3- sol biceps incinmesi-uzun süre ara verdikten sonra ağır girme- yok denecekkadar azaldı(aylar geçmesine rağmen)

4- 2 kere parmak ezilmesi- plaka ve dumbelları dikkatsiz yerine koyma- hiç bir şikayetim kalmadı

5- sırt ağrıları- rüzgarda terli çalışma- hiç bir şikayetim kalmadı

6- omuz sakatlığı - aşırı ağır military pres - çok az ağrı var geçmek üzere

7- dirsek eklemleri ağrıları- benchte ve tricepste dirsekleri kitleyerek ağır çalışma- hala geçmedi antreman tekniğimde değişiklik yaptım geçmesini umuyorum

8- sayısız ayak bileği incinmesi- kötü koşu bantlarında zıplayarak koşmak- hiç bir şikayetim kalmadı

arfdgny, psyzeer, Şeriatçı ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bende ağır bir kiloyla barbell curl yapmaya çalışırken bilegimi incitmiştim.1 ay aradan sonra iyileşti.

Boksbody tam vg gazisi olmuşsun .:).Dikkat et kendine:)

jkdo ve boksbody bunu beğendi.
  3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bende belimi incittim, sebebi yanlış deadlift formu oldu. arkasından da bir komşumuzu taşınmada yardım edince, bel iflas etti. 1 ay dinlenme ve fizik tedavi ile iyileştim şükürler olsun, yavaş yavaş antremanlara devam ediyorum dikkat ederek. Beli ısıtmadan kesinlikle ağırlığın altına girmiyorum artık. Bel ve karın kaslarını düzenlie çalışıyorum.

Herkese geçmiş olsun..

4. StyLee

StyLee Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Almanya
    1- Bel agrilari - Ilk basladigim zamanlarda bilincsizlikten dolayi sürekli karin kaslarini calistirarak bel kismini pes gecmek! (bel kaslarini düzenli olarak calistirdigimdan beri sikayetim kalmadi)

2- Bilek agrilari - Isinmadan ve agirliklari düzgün tutmadigimdan dolayi olusan agrilar. (Kol kaslarini calistirirken daha dikkatli olali sikayetim kalmadi)

3- Gögüs kemigi sakatlanmasi - Incline bench press yaparken cok agir kilo aldigim icin oldu. Agriyi ertesi gün hissetmeye basladim, öksürürken bile agri yapiyordu..
    (Doktordan igne yedim ve 2 haftadir moladayim)

5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    güzel konu olmus :)

Gecen hafta Pullover yaparken 20 Kg dumbeli yere kadar indirmeye calismisdim, omuz+kol nerdeyse cikiyordu. 1-2 dakika uyusukluk oldu. Agirisi yavas yavas yeni geciyor

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    dün sabah kalktığımda boynum tutulmuştu sağa sola çeviremiyordum o yüzden antremanada gidemedim
    ama bu akşam inş. gideceğim
    sırt kasları çok entresan stres altındaysanız oluyor çabuk gerilip soğuğa maruz kalınca da hemen kasılıveriyor

7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Sebebini bilemediğim, doktorun da kas sıkışması dediği sırtta omurga kemiğine yakın kasılma. Barfiks yaparken de oldu, reverse barbell curl yaparken de. Çok şükür epeydir başıma gelmiyor.

Bu yüzden en çok şüphelendiğim enseye press hareketini omuz programımdan çıkardım. Çıkardığımdan beri başıma gelmemesi şüphelerimi kuvvetlendiriyor.

8. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    BEnde yaklaşık 3 ay önce omuzumu yırttım ve antrenmanları ve kürü bıraktım. Fizik tedavi gördüm. Bu gün son seanstı ve ağrılarım azaldı. Doktor 6 hafta spor yapma ve bundan sonra ağırlık çalışma diyor. Ben bu ay sonunda yine başlamayı düşünüyorum. Yaklaşık 7-8 kilo kayıp ettim.
    Nerede yırttığımıda bilmiyorum ya kickboksta oldu yada bench press te.

9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bench presste omuz yırtılması çok düşük ihtimal değil mi?

10. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    En çok omuz sakatlığı benchte oluyor, bu bende üçüncü sefer. Ama kickboksta çok yumruk atmaktanda olabilir. Ben daha çok benchten şüpheleniyorum, çünkü ağrıdan önce çoktan beri ilk sefer 140 kilo bench yaptım ve 5 inci tekrarda sızladı omuzum ve bıraktım. Ama ciddiye almadım ve kickboks+VG antrenmanına devam ettim.

11. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Omuz press kas yırtılması iyileşti fakat ağır girince hala sancı yapıyor :s

12. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Sayamadığım kadar parmak ezilmesi şükürler olsun şikayetim yok:)

Ağır şekilde db fly girerken bi anlık kontrolsüz indiriş sırasında sol göğüste sakatlık meydana geldi.Arada db fly girerken kıtırtılar oluyo canımı yakmıyo ama rahatsız ediyo.DB flyda sakatlanan sayılı kişilerdenim heralde :)

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123

orda bendede çok oluyor ne zaman sırtımı sakatlasam ilk o bölge etkileniyor

14. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Benim sakatlıklarım hepsi deadlift yüzünden oldu hala da tam olarak geçtiği söylenemez.

1 yıl önce spordayken önemli bir telefon bekliyordum.O telefon tam ben deadlift yaparken geldi.İstemsiz olarak birden sağa döndüm ve beldeki yanmayı hissettim :(

Geçmesi 4 5 ay sürdü. Bu süre boyunca sağlam antrenman yapamadım. Tam geçti artık derken yine başladım deadlift yapmaya.Bu kez deadlift yaparken hapşırasım geldi.Ağırlığı bırakmadan hapşırınca tekrar sakatlandım. 2. sakatlığım daha ağırdı.Ayakkabımı bile zor bağlıyordum bir aralar. O da geçmek üzere ama bir daha deadlift yapmayı pek düşünmüyorum.

ineedpower bunu beğendi.
  15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben genelde hareketin nizamiliği için aynaya bakardım nasıl oluyor ilk başlarda
    ilerleyen zamanlarda epey kilo arttırdığımda düzgünmü yapıyorum diye bi sağ taraftaki aynaya bakmıştım sırtım incinmişti çok canım acımıştı, neyseki sakatlanmadım ancak ogündür ağır deadlift yaparken sağa sola kafayı çevirmiyorum
    deadlift yaparken püf noktalara bence buda eklenmeli
    hiçbir yerde yazmaz veya kimse bilmez (istisnalar kaideyi bozmaz) ama
    deadlift yaparken ağır kilolarla girildiğinde sağa sola bakılmamalı dikkat tamamen bu harekete verilmeli yoksa sakatlık oluşabiliyor

sultanmehmed bunu beğendi.
  16. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    Bench press yapcaktık partner ile benden 10 kilo istedi 10 kiloyu takılı olduğu yerden cıkardım tam o sıra arkadam bir ses geldi arkama bakmam ile 10 kiloluk demir plakanın ellerimin arasından kayıp sağ ayak yüzük parmağımın üstüne düşmesi bir oldu parmağım kırıldı ama hafif bir kırıktı 1 aya geçti :)

17. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bu çok feci olmuş, geçmiş olsun.

18. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    Sağol usta

Valla zor yırttık Kırık tam üste idi ayrılmamıştı kemikler birbirinden eğerki düşmüş yada arada boşluk olsaydı ameliyat edip tel takıcaklardı Allaha Şükür öyle bi durum olmadı ve 1 ayda toparladım Peki bu olay beni Vg den soğuttumu hayır tam aksine dahada gazladı ve dahada dikkatli olmamı sağladı çok ince ayrıntılara bile artık dikkat ediyorum mesela yerdeki ağırlı almak isteyince dizlerimi kırarak yere eğiliyorum ve böylece belimi hep korumuş oluyorum ve spor yaparken kemer takmak sakatlık riskini minumuma indiriyor kemer diyip geçmeyin bunlar önemli ayrıntılar :)

19. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Allah korumuş. Zaman zaman sadaka vermek lazım. Kemerin epey yüksek ağırlıklarla 1-4 tekrar aralığında çalışılacağı zaman faydalı olacağını, onun dışında takılmasının doğru olmadığını okumuştum. Yerine merkez bölgesinin kuvvetlendirilmesinin doğal bir kemer vazifesi göreceğini yazıyordu.

20. Dengesizzz

Dengesizzz Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Kuyumcu
    Yer:
    İstanßul
    merkez bölgeyi kuvvetlendırmek derken sargı gibi birşeymi hani bu beyaz örgü ile yapılmış bellikler oluyor ninelerimiz kışın ayacıkları üşümesin diye diz kapaklarına takarlar onlardanmı ?

Sayfayı Paylaş