Bağırsaktaki anlamsız sancı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve AkrepHan tarafından 9 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba benim sorunum bu sefer sağlık açısından :)

Sorununm şu ki sağlığım pek yerinde giderken bir gün bir ishal salgınına yakalandım ve o günden beri anlamsız bir bağırsak sancısı var bende. Şöyle ki Kramp şeklinde bu sancı giriyor ve 1 dakika sonra çıkyıor kolay kolay bir daha girmiyor tuvalet ihtiyacımı karşıladığımda geçiyor. dışkı ise normal ishal felan kalmadı yani. soğuk duşa girersem hastalık nüks ediyor. (sadece ishal) ve 1 gün içerisinde geçiyor. Bağırsak düğümlenmesi veya tıkanması olduğunu düşünmüyorum çünkü kusma yok. Geçen 1 ay gibi bir süredir karın çalışmadımn ve birden yüklendim sonuç olarak crunch hareketi set arasında müziği açtım ve yere yattığımda inanılmaz bir kasılma oldu öylece kaldım 4 dakişka kendime gelemedim kendime gelince tekrar devam ettim :) uzun süredir karın çalışmadığım için baya bi gaza geldim ilk hareketten bitirmek istememiştim :)

olabilecek nedenler:
    1)(%90) o kasılma sırasında bağırsaklara bir zarar geldi
    2)Hastalıktan kalan bir şey bu rahatsızlığa sebep

bu arada sigara kullanmaya 1 hafta önce başladım malesef fakat alakası olduğunu düşünmüyorum sadece belirtmek istedim 15 gündür bu sıkıntı var bende öyleki gece uykumdan uyandırıp tuvalete gitmek durumunda kalıyorum buda geceki derin uykumu kesiyor (genelde sabah 5 civarları) hiç hoşuma giden bir olay değil.

Sorum şu:
    doktora gitmelimiyim? yoksa 1 ay gibi bir sürede kendiliğinden iyileşirmi ?

Not:Arkadaşlar ishal sırasında aynı hastalık bulaşan annemin ilaçlarınıda kullandım doktor gözetimi olmadan bunların bi sıkıntı yaratması durumu olur mu?

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    tabi ki burda sana kim ne derse desin doktora görünmelisin..

3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    AkrepHan bunu beğendi.
  4. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Dr a git tabi ama anlattigin kadariyla oyle ciddi bi problem yok yinede muayene olmakta fayda var bagirsak spazmi çözücü ve duzenleyici ilaçlar kullanilabilir ama yinede muayene ol

AkrepHan bunu beğendi.
  5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler ilginiz için dediklerinizi yapıcam :)

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer ayakların üşüdüğü zaman hemen karnına ağrı giriyor ve acilen tuvalete gitme ihtiyacı hissediyorsan ve bu durumlarda dışkı ishal şeklindeise aynı problem bende de var doktor bana toplumun % 25 inda bu rahatsızlığın görüldüğünü belli bir tedavi yönteminin olmadığını,vücudumu sıcak tutmamı,rahatsızlığın adınada tam olarak hatırlamıyorum ancak huzursuz bağırsak sendromu gibi birşey demişti.Muhtemelen antremanlarında üşütüyorsun.Dikkat et.Geçmiş olsun dileklerimle.

AkrepHan bunu beğendi.
  7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    öyle değil ama her zaman girdiğim soğuk suya giremiyorum artık o zamanlar ishal oluyorum 1 günlük soğuk suyu özledim :) ayaklarım genelde üşür ama o zamanlar ishal olmuyorum :)

Sayfayı Paylaş