Bırakmadan ne yapmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve HipersoniX tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar spora yaklaşık bir yıl ara vermem gerekiyor. ( Üniversite sınavı) Şu anda çok sevdiğim ve hemen hemen amacıma ulaştığım bir vücudum var.Bu zaman zarfında kas kaybını en aza nasıl indirebilirim?Antreman yapmak için zaman yok,belki bir iki ayda bir kez...

Bırakmadan önce son kez vücudu bombalayıp yapabileceğimin en fazlası kadar hacim ve kondisyon yapmayı düşünüyorum.Bu mantıklı mıdır ? Beslenmede ise değişiklik yapmayı düşünmüyorum,şu an aldığım kadar protein alabilirim.Yorumlarınızı bekliyorum ..?

2. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    evine ağırlık alıp arasıra yarım saat çalışabilirsin herhalde. illa spor salonuna gidip fazla zaman harcamak zorunda diilsin.

darknesssword bunu beğendi.
  3. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    7/24 össye mi çalışıcaksın?

4. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Sana tavsiyem ara vermen,en mantıklısı bu,24 saat ders mi çalışıyorsun denmez bu durumda.Spor dediğin salonda net 1.5 saat demek bunun eve varması,soyunması,giyinmesi,duşu vs 2.5 saat demek minimum.Birde bunun üstüne yorgunluğu olacak 3 saat minimum iptal demek.Okul ve dershane +etüt olunca ne ara ders çalışacaksın.Hiç antreman yapmamana göre tavsiyede bulunayım aynı proteini alman ne kadar mantıklı?Aynı kaloriyi harcamıyacaksın üstelik oturup enerji harcamayı azaltacaksın.Sana çok net söylüyeyim çok fazla kilo alırsın haberin olmaz.1 yıl sonunda 15 kilo yağın olur.Bence yağsız diyet gibi klasik yemeklerden ye,tabi genede protein ağırlıklı olsun.Kasların küçülsün ama yağlanma,1 sene sonra başlayınca kas hafızasından ötürü kolay toparlarsın,ayrıca son birkez pompalamak ne demek?Yapma nasıl olsa inecek.

5. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç bi insan bütün gün össye çalışamaz.Bence insan istedikten sonra günde 1 saatini spora ayırabilir.Biraz abartmışsınız bence 3 saat minimum falan.Haftada 4 5 saat spora ayırmanın ünivresiteye hazırlanmakta olumsuz etkisi olacağına inanmıyorum

6. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada minimum 3 gün antreman yapacak.Her bir antreman 1.15 sürse.Evinin yakınında olsa yürüyerek gidip gelse 20 dk eder.Giyin,soyun duş al toplam 2 saat yaptı.Acaba ders çalışmak bu kadar basit mi diye sordum kendi kendime?fiziksel olarak yorgun olmaması lazım.o kadar basit değil.Oturduğun zaman eğer yorgunsan şeytan inadına uykunu getirir.Yorgunluk vs uzun iş.Hem konuyu açan kişi kararını vermiş bize onun fikrini değiştirmek düşmez verdiği kararda yardımcı olmak düşer.Benceler,sencelerle forumdaki tanımadığı insanlardan akıl alacak değil.Hayatının sınavında istediğini yapar.24 saat ders çalışır gerekirse.Belki öyle biri.12 saat ders çalışan insanlar mevcut.Belki hedefi Türkiye derecesi?Siz kendiniz 12 saat çalışamıyor olabilirsiniz veya çok zeki olup 3 saat çalışarak çok iyi yerleri kazanmış olabilirsiniz ama bunu doğruymuş gibi insanlara lanse etmek çok yanlış.Öss sınavı oturup ders çalışma sınavıda değil ayrıca motivasyon sınavı.Kafanda sürekli sınav olacak sen bugün şu kadar protein aldımmı diye düşünürsen sınava konsantre olamazsın.O yüzden spora ara vermen en en en mantıklısı bu kadar basit.Sporu sınavdan sonrada yapabilir ama spor yüzünden sınavı kazanamazsa çok üzülür.

7. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Kendi adıma konuşayım, fiziksel olarak yorulmadığım günler aşırı stresli oluyorum, rahat uyuyamıyorum, uyuduğumdan da birşey anlamıyorum. Şu final haftasında zaten gerginim, birde salona gitmezsem çıldırırım heralde. ÖSS ye hazırlanırkende, haftada 1-2 kere basket oynamaya cıkardım aksamları, özellikle bahar geldiginde gece 11-12 gibi koşulara cıkardım, bütün gün oturup test çözmenin getirdiği mallığı alıyordu ustumden, ve fiziksel olarak da yoruldugum icin cok guzel uyuyordum. Şimdiki tempoda devam etmen çok zor olur, ama az da olsa spor gerekiyor bu zor senende.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bence spora ara verme 1 saat yapabılırsın heme kafanı dagıtır bıraz daha ıyı olur bence

9. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Bende seneye öss ye giricem,haftada 4 gün 45 er dk dan toplam 180 dk ...
    haftada 3 saatini bu spora ayıramıcaksan bu spora o kadar da baglı oldugun söylenemez..Evine bar ve sehpa alabilirsin..
    1 günde en az 1 saati boş geçer bizim yaşımızdaki gençlerin,öss bahane degil..
    spor zihni açar ne yap et bırakma..
    Bu arada ben günde 2-3 saat ders çalışıyorum ve gayette verimli oluyor..

gameover bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş