Bırakınca aldığım kilolar gider mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve marcos37 tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. marcos37

marcos37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim merak ettiğim bir sey var.24 yaşında,1.75 boy 62 kg.zayıf bir vücut tipim var ve giydiğim şeyler üstümde emanet gibi duruyo.bende salona gitmeden düzenli kilo alabileceğimi sanmıyorum.ve bu ay başlıcam inşallah spora.benim sorum şu:8 ay sonunda istediğim kiloya ve fiziğe ulaştım ve bıraktım.sporu bırakırsam yine eski halime dönermiyim?hep spor yapmak zorundamıyım?

2. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bu konuda işin içine genetik giriyo biraz. kimisi hiçbişey yapmasa bile vücudunu koruyabiliyo kimiside bıraktığı an geri hacim kaybetmeye başlıyo. istediğin vücuda ulaştığın zaman haftada bir iki kez hafif antremanlar ile koruyabilirsin vücudunu diye düşünüyorum. tabiki beslenmeyede dikkat etmek lazım.

3. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba marcos37,

Gerçekçi konuşmak gerekirse vücut geliştirme nankör bi spordur. Devam ettiğin sürece neredeyse gönül bağı kurarsın, stresin sıkıntın hissedilir derecede azalır, kendine güvenin fazlasıyla artar, aynada kendini beğenirsin, çevrenden ilgi görmeye başlarsın. Ama bıraktığın zaman kısa bi süre içerisinde hacim kaybetmen işten bile değildir. Ben de zayıflıktan dolayı bu spora başlamış biriyim. Hedefime ulaştığımda 75 kiloydum. Bıraktığım zamansa bir kaç ay içerisinde 65 kilo.

Amacına ulaştığında, en azından haftada üç gün salona gitmeli, beslenme şeklini bozmamalısın.

Sayfayı Paylaş