Bır sorum olucak

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Olcan tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Olcan

Olcan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bugun baktıgımda hardline soy proteın 3.5 kg 100 lıra . Ben soyle dusundum.Elımde optımum %100 gold whey war bırde 1 kglık.Antreman gunlerınde optımum alıyım , off oldugum gunlerde proteın acıgını kapamak ve vucudu beslemek adınada hardlıne soy proteın.

Kullanan arkadaslar war mı ? Tavsıye eder mısınız ?

Ucuz olması soy proteının kafamda soru ısaretı yarattı
    bır olcegınde 20 gr proteın war

2. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Proteinlerin pek çok çeşidi vardır. Soya proteini ,soya bitkisinden geldiği için adı üzerinde "bitkisel" bir proteindir. Bitkisel proteinlerin kas yapımında değerleri daha düşüktür ve emilimleri azdır. Bu yüzden 20gr bitkisel proteinle 20 gr hayvansal protein karşılaştırılamaz. Whey , peyniraltı suyundan elde edilir ve neticede hayvansal kökenli proteindir.

Özetle , her proteinin gram olarak değeri aynı olsa da besin olarak değeri aynı değildir.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Olcan benim söyleyeceklerim pek senin sorununla ilgili değil... başlığındaki yazı beni rahatsız etti... "OLUCAK" diye bi kelime Türkçe'de yok, lütfen dilimizi doğru kullanmaya çalışalım, dilimize sahip çıkalım. Anlayışın için teşekkürler!
    Saygılar sunuyorum...

pitt ve Paradise_In_Dubs bunu beğendi.
  4. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Olcan,esansiyel amino asitler hayvansal proteinlerde bulunur.Esansiyel amino asitler dışardan alınmak zorundadır çünkü vücut kendi üretmez.Soy proteini vücut tarafından üretilir.
    Whey:kesilmiş sütün suyu anlamına gelir türkçede.Yani esansiyel amino asitlerin en çok olduğu peynir altı suyundan elde ediir.
    Soy:soya salçası, soya, soya fasulyesi anlamlarına gelir.Esansiyel amino asitleri bulundurmaz fakat alınması gereklidir.

5. Olcan

Olcan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yani pek bir faydasını goremem oyle mı ?
    Sadece off oldugum gunlerde kullanmayı dusunmustum , optımum cabuk bıtmesın dıye.

6. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Ben soy protein ürün olmanı önermen.

Soy protein glisemik endeksi düşük bitisel protein. Kullandığın 100 brim soy proteinin byük bir kısmı vücüt tarafında emilmeden, doğrudan boşaltım sistmine gidecektir diye düşünüyorum.

Bence sen whey kullanamya devam et.....

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş