bıktım artık la

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Purposeless tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Purposeless

Purposeless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar hazirandan beri full protein ağırlıklı beslenmeye başladım beslenmeme daha önceden dikkat etmiyordum evde çalışıyorum hala iş bulup salona yazılmam gerekiyor bir yandan da evde üni hazırlanıyorum her gün babam da bıktı 10 tl tavuğa vermeme utanıyorum istemeye tavuk parası genelde annem alıyor babamdan parayı bana verip ben alıyorum ama bir yandan tavuk yemekten de bıktım artık hazımsızlık felan oluştu ilaç verdi dahiliyeci lansor ve dicetel diye babam da artık bırak diyor o da haklı para vermekten bıktı 10 tl hergün gerçi hergün 50 tl biraya gidiyor geceleri babamın da ben yinede çekiniyordum para istemeye şimdi azaltmam istiyorum haftada her gün yerine haftada 3-4 gün yemek istiyorum 2-3 günde farklı birşey yemiş olıyım ama aklıma dardanel ton balığından başka protein gelmiyor protein dedin mi tavuk yada dardanel ton balığı geliyor aklıma genelde bir de et var tabi de ona para yetmez başka da aklıma hayvansal protein gelmiyor bitkisel protein bol da onlar da bir işe yaramıyor benim bu tavuğu azaltmam lazım kısaca :( ama ne yiceğimi bilmiyorum dardanel zaten 1 konservesi dişimin kabuğuna yetmiyor 4-5 tane yesemde günde doyurmaz tavuk gibi anca aparatif olur salataya felan katmak için abiler ne yicem ben yav :/ bizim aile gecenin 2 sinde tost yapan insan her gün hamur işi yada balık alıyor babam ben de balık dedin mi hamsi buğlama dışında pek yiyemiyorum diğer balıkları buğlama olunca çok güzel oluyor rahat kılçık ayıklaması bile kolay evde ya tost oluyor akşam yemeğinde bile gördüm yani tost yediklerini bizimkilerin yada tost yerine balık oluyor sulu yemek olarak da bulunan tek şey ise mercimek çorbası olduğu zamanda günde 3-4 bardak içiyorum

2. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    ben yarım kilo tavuk göğsü alıyorum bana yetiyor . sen bi öğünde kaç gram yiyorsun ?

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    10 tl tavuğa neden para veriyorsun her gün? kilosu 5 tlye 2 kiloluk bütün tavuk alsan, günlük 1 kilo. kemiğini yağını ayıkla, mis gibi 600-700 gram et kalır günlük. al sana 140-150 gram protein. arada bir ciğer alsan, kilosu 2.90. ha diyelim bu kadar tavuk seni sıkıyor, lor alsan, kilosu 3-4 tl. bir koli yumurtada 180 gram protein var, kolisi 6-7 tl. gidip 1 kilo alabalık alsan, kilosu 7 tl. temizlenmiş ayıklanmış, 600 gram et çıkar, al sana 120 gr protein. yani biraz pratik ol yahu. bunların hepsini öğünlere dağıtsan, gerekli proteini günlük 5-6 liraya çıkarırsın. babadan 10 tl istemektense 5 tl istemek, daha mantıklı.

4. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Protein tavuktan ibaret degilki,lor peyniri al,süt al hindi eti al,parayi hesaplamadim ama ayni olsa bile farkli secenekler olur tavuk yemekten miden bulanmaz.

Sayfayı Paylaş