BİRŞEYLER YAPMAK LAZİM

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve redpack tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    vücut geliştirme çoğu spora nazaran okadar güzel bir spor ki hergün yeni birşeyler öğrenilebiliyor beslenme olsun antrenman olsun her yönüyle ve hiç bir zaman tamam ben oldum öğrendim diyemiyorsun ve bu çok güzel hergün yeni bir amaç her gün yeni yeni bir rakip buluyorsun aynanın karsısında kendinle..

çevremde olsun forum da olsun gördüğüm kadarı ile herkes (genelleme yapabilcek kadar çok) herşeyin hızlısını istiyor ancak kimse bunun için birşey yapmıyor

kilo almak istiyorsun,kilo vermek istiyorsun,deyimle kas yapmak istiyorsun,yağ yakmak istiyorsun ama sadece istiyorsun hemen olsun hatta dün olsun :) yarın olsun 1 ay sonra olsun 3 ay sonra olsun başlamadan olsun ben makale okudum okuma bitince olsun bir sorum var ne yapıorsunuz bunun için ? soru sormak dısında. misal iki adet antrenman öğreniliyor uygulanıyor bu kadar spor bırakılıyor yada aksatılıyor öğünler belirlenmiyor haftanın 10 günü antrenman yapılıyor ama dinlenme yok ne kadar fazla çalısma okadar çok kas mantığı ile yada tam tersi antrenmana gidiliyor yalan yanlış yapılıyor sonra antrenörlerler birşey bilmiyor oluyor ( lafım herkes için değil sadece içimi döküyorum) ama kendine hayrı olmamıs adamların lafları baz alınıyor sağdan soldan programlar çıkartılıyor (yeni başlayanların baslangıc programlarını beğenmemesi ) gibi onu beğenmedim bu olsun (sanki lokantada dürümün içine soğan istemiyor) adam salona geliyor antrenmana bakıyorsun adama bakıyorsun soramıyorsunda cevap hazır jay cutler böyle yapıyormus ronnie böyle yapıyormus bende yaparım oda değil adam kaldırabildiği için hareketi yapabildiği ağırlık için değil dikkati çekerim (yarım yamalak,nizami yapamayan tamamen sakatlanma riski yuksek tutuş vs vs) ağırlığı kaldırmaya çalısıyor sonra partnerine dönüp oğlum kim demiş ağır diye zor diye 3 aya şiririm bu gidişte kusura bakma ama nah şişirirsin demem o ki birşeyler istiyor isen bunun için birşeyler yapman lazım başlaman lazım konusman değil .. konusma ,değiştirme, supplementten fayda bekleme (gereğini yapmadan ) sadece öğren hergün her dakikda her saat öğren bilgi doğru olmasın ama öğren öğrenmeye uygulamaya denemeye açık ol ki kendinden fedakarlık yaptığın zaman karşılığını al hakkını ver yaptığın şeyin.. herkese sonsuz saygılar dilerim kazasız belasız antrenmanlar..

maietnigri bunu beğendi.
  2. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Kesinlikle.
    Bu sporun en guzel yani tam bir bilgi deryasi olmasi :)
    Ilkokulda, lisede ocu gibi baktigim atpler, protein sentezleri, simdilerde oylesine guzel geliyor ki.
    Baslarken, "Bu ne lan? Ben boyle olmak istemem" dedigim adamlarin azmine hayranim artik. belki onlarinki gibi bir vucut degil ama, azimlerinden faydalanmak icin irade gosteriyoruz.
    Artik gece uyurken vucut hangi halde nasil calisir? Glikojen ihtiyacini nasil gideririz? Hangi supplement vucutta hangi etkiyi uyandirir diye sorguluyoruz. Artik markette bir urun alirken, besin degerlerine bakmadan edemiyoruz :)
    Bilimle icice. Biliminsanlari deneyler yapiyorlar, milli sporcular hayatlarini adiyorlar bu yol ugruna.
    Bu is, asla ayna karsisinda kendine bakip ego tatmin etmek raddesine indirgenebilecek kadar basit degil. Cok komplike cok cafcafli. Saglik icin, uzun yasam, kondisyon icin bicilmis kaftan. Hic olmasa insan zamanini ayirabilecek bir mesgale ediniyor. :)
    Omrum ve sagligim el verdigince devam edicem, yasim her kac olursa olsun.
    Herkese kolayliklar dilerim. :)

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

redpack bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş