BİLEN BİRİ PROGRAM İÇİN YARDIMCI OLUR MU?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Helene tarafından 19 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Helene

Helene Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba,
    1.75 boy ve 77 kilo
    2aydır fitnessa gidiyorum ama 2aydır hep aynı hareketler,hocalar yonlendırmıyo pek.
    Haftada 3 ya da 4gun gıdıyorum.yag oranım yuksek cıktıgı ıcın oncelıklı kardıyo verdıler.yarım saat yuruyus ve bısıklet,sonrakı yarım saat mekık hareketlerı ve makınelerde agırlık calısıyorum.beslenmemede cok dıkkat etmedım ama 2ayda hıcbısey farketmedı sanki
    Sorularıma cevap verıp yardımcı olursanız cok mutlu olucam
    1) Oncelıkle ıs cıkısı spora gıttıgım ıcın aksam yemegını atlıyorum,spor oncesı ıs yerınde tost ayran yada muz ve sut atıstırıp spora gıdıyorum.spor sonrası 1kase yogurt ya da bazen bir avuc bazen bıraz fazlası oluyo,beyaz leblebı yıyorum sadece.ama sureklı aynı seylerı yıyorum 2aydır.yemek yemıyorum cunku 8de evde oluyorum ve 10da uyumus oluyorum
    2)kardıyoyu once yapıp sonra agırlıga gecıyorum ama okuduklarıma gore kardıyoyu en sona koymak daha ıyı gıbı geldı. Kardıyoyu sona koymak yag yakımında daha etkılı olur mu?
    3)squat ve deadlıft yapmam ıstedım ama spor salonundakı hoca ıncelmek ıstedıgım ıcın bu antremanları sımdı yaparsam benı daha kalınlastırıcagını soyledı.ınceldıkten sonra sekıllenmek ıcın daha uygun oldugunu soyledı.haklı mı pekı?
    3)program ıcınde 10dk yuruyus sonrasında mekık hateketlerı agırlık calısması,ardından yatım saat kardıyo ve bısıklet yapıp bıtırsem,ıncelmek ıcın uygun bır program olur mu?
    Yardımcı olur benı aydınlatırsanız cok sevınıcem,hatta farklı tavsıyelerınız olursada programa yonelık memnun olurum

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1- Önemli olan gün boyu aldığınız toplam kalori. O yüzden akşam veya sabah ne yediğinizin önemi yok. Günde 2 öğün yiyip gayet güzel yağ yakan çok sayıda insan var.
    2- Kardiyo sonda olması daha iyi ama yağ yakımı açısından değil. Yağ yakımı için önemli olan yenilen yemektir, antrenman ise kas kütlesini arttırmak ve korumak için gerekli. Bunun içinde mümkün olan en yüksek ağırlıkları kaldırmak lazım. Bunun için de vücudu önceden kardiyoyla yormamak lazım. Bir de EPOC mevzusu var, anlatması uzun sürer ama google yardımcı olur. Özetle kardiyoyu sonda yapmak daha iyi.
    3- Gene özetle hocanız hoca falan değil. Squat ve deadlift yapmak istiyorsanız yapın. Sadece forma dikkat edin, youtube'dan araştırın, kim nasıl yapıyor izleyin. Bunları kalınlaşacak kadar yapmak için powerlifterlar gibi ciddi ağırlıklara girmeniz lazım ki o durumdan epey uzak olduğunuzu varsayıyorum.
    4- Bu ikinci 3'e tekabül ediyor. İncelmek için az yemek uygun olur. Programın bu duruma etkisi oldukça az. Aynı programla kilo alıp kas da yapılır yağ da yakılır. O yüzden amaç incelmekse sade egünlük kalori ihtiyacından %20 kadar az yiyip kasları korumak için mümkün olduğunca ağır çalışın. Gerisi kendiliğinden gelir.

2 ayda bir şey farketmediyse 300-500 kalori kadar daha az yiyin, sadece bu. fatsecret ve bir mutfak terazisi yardımcı olur.

3. Helene

Helene Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkur ederım oncelıkle cevabınız ıcın.spor salonunda o kadar korkuttularkı onu yaparsan kas olur sıser,bunu yaparsın kas olur sıser.
    Mesela agırlık ıcın yapabılecegımın en fazlası demıssın.
    Bana soylenen kasları sısırırsem bırde yag tabakası oldugu ıcın daha sıs gorunecegı,k yuzden az agırlıkla fazla yapmayı onerdıler.
    Cok ıse yaramadı gercı.sımdıde sızın onerınızı denıcem.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İncelme olacaksa zaten yağ tabakasının üzerine kas çıkarak olmayacak. Az yiyerek yağlar yakılacak, üzerine bir miktar kas gelecek. Yağ yakmak kas yapmaktan daha hızlıdır, özellikle az yerken ve yağlar kastan daha fazla yer kaplar. Şöyle:

Durum böyleyken toplam etki incelme olur. Kas yapmak erkekler için bile zor bir durum, 1 kg bile fazladan kas kütlesi oluşturmak için deli gibi yiyip ölümüne çalışmamız gerekiyor, kadınlarda bu çok daha zor. O yüzden aşırı kaslanmaktan korkmayın, yanlışlıkla kaslanmak diye bir şey yok. Keşke olsa ama yok. Ağır çalışmak sadece kasları korumanızı ve giden kiloların yağdan gitmesini sağlayacak, çok az kas kazanımı olur ki bu da erkek gibi değil fit, sıkı gösterir. O yüzden ağırlığa girmekten korkmayın. Önemli olan 2 şey var, günlük kalori ihtiyacının altında beslenin, yeterli protein alın. Gerisi de sadece sabıra bakar.

Created By Loss bunu beğendi.
  5. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    doxux, benim doğuştan yağ oranım %7 ile 8 arasında. Ben hiç definasyon yapmadım ama orta derecede bir diet programı ile yağ oranımı %6 yapmam ne derece zor olur?

6. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Kas yapmak kalınlasmak 1-2 squatla olsaydi ohoo :)

Noralisa bunu beğendi.
  7. Helene

Helene Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bacaklarımı ınceltıp ,kalcayı forma sokmak ıcın squat yapmak istemıstım ama kalınlasırlar deyınce vazgectım.kas yapmak o kadar zorsa gonlumce calısayım ben o zaman:)
    pekı ben hergun heryer ıcın calısıyorum,pzt kol sırt,salı karın falan dıye bolmuyorum.cunku o zaman aynı bolgeyı calıstırdıktan sonra 4gun falan ara vermıs gıbbı oluyorum.her programda heryerden calısmak yerıne,hergune bellı bır bolge koyup calıssam daha mı ıyı olur acaba?

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Full body genellikle daha uygun olacaktir sizin icin yani tum vucudu ayni gun calismak ancak buradan yola cikip her biri icin ucer beser hareket girmeye calismayin...

Sic Semper Tyrannis

9. Helene

Helene Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tesekkur ederım yardımlarınız ıcın

10. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Sanırım spor hocalarına evet kaslı, şişmiş, erkek gibi olmak istiyorum demek gerekiyor, bakalım yapabilecekler mi? aaa 1,2,10 ay geçti kaslı olmuyor bu kadın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ha, steroidsiz tabii

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. eye0fwhich

eye0fwhich Üye

Beğenileri: