Bİceps ZirVe Tepe Çıkarma...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve amorty_15 tarafından 7 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. amorty_15

amorty_15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 2 yıldır bu sprola ilgileniyorum 42 cm biceps im var aMa zirve Tepe cıkmıyor... Hangi Hareketler ile zirve Tepe cıkartabilirim bicepsimde..Şimdiden Teşekkürler..bench_O

2. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    bilen tecrübeli biri bi yardım etsede bilgimiz olsa arkadaşlar

3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bicepsin peak olmasi olayi genetik bir mesele.. ama calisilarak belli bir seviyeye getirilebilir tabi.

bicepslerin zirve yapmasi olayi bir setin son tekrarlardaki zorlanarak yapilan yarim tekrarlarda cok yuksek yuzdelere cikiyor.

barbell preacher curl, barbell curl, dumbell preacher curl, concentration curl gibi en temel biceps hareketlerinde, biraz daha yarim nizami kaldirislara zirve icin bicepsin yeterince zorlanmasi saglaniyor. yani bari tam tepeye kadar kaldirmiyarak yapilabilir.

nitekim farkli acilarda yapilan biceps calismalari da cok etkili olabiliyor. ornegin: incline dumbell curl peak yapmak icin cok yararli bir hareket. 30-35 derecelik incline acisi peaki hedef almak icin cok uygun. oturarak kol dirseginizi ayak dirseginizin uzerine yerlestirerek te yapilan one arm cable curl gibi calismada etkili bir peak calismasi. incline dumbell curl-cable hammer curls(halatla)- concentriation(4-5 set) uclusu guzel bir peak odakli calisma olabilir. nitekim ilk hgareketi barbell preacher curl alip, incline dumbell curl- overhead cable curl gibi bir calisma da dusunulebilir.

sunu da unutmamak lazim: bicepslerinizi antrenmandan once chin ups ile isindirmanizi siddetle tavsiye ediyorum. yani avuclarinizi size bakacak sekilde, mumkunse ayaklarinizi baglamadan, serbest birakacak sekilde, kendinizi sallamadan yaparak, 1 setlik max tekrarin faydasini calisinca anlayacaksiniz. ayrica, bana gore ekstra bir buyume hormonu salgilatiyor 1 setlik bu calisma.

son olarak bir tavsiye olarak, son sececeginiz hareket cok onemli.. bir izolasyon hareketi secip, set sayisini biraz yuksek tutup, kisa (30 sn) aralikli yapacaginiz calisma, peak icin daha da yardimci olabilir.

Son düzenleme: 14 Haziran 2009
    AnkTıp92, Akay, nehir55 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de biceps de peak sorunu yaşayanlardandım. Ta ki cable concentration curl hareketine başlayana kadar.

Bu hareketi ana hareket yaptım 8*8*6*6*6 olarak çalıştım.

Ben hareketleri ağırlıklarla yapmadan önce kasın doğal formunda nasıl çalıştığını görmek için ağırlıksız olarak yaparım.

Bunu biceps'in peak noktası için yaptığımda gördüm ki, peak çıkarmak için bileği içeri doğru büküp biceps' i iyice sıkıştırmak gerekiyor.

Cable Concentration Curl hareketini bu yukarıdaki sıkıştırma durumuyla uygularsanız çok fayda göreceğinizi umuyorum.

Aynen D.Wolf'un dediği gibi kol dirseği diz kapağının üstünde olacak veya hafif iç kısmında. Bicepsin en alt noktasına kadar inecek ağırlık ve kolunuz hala gergin olacak. Daha sonra bileğinizi de kıvırarak biceps'i maksimum noktaya kadar kasacaksınız.

Ben peak problemimi böyle çözdüm.

İyi sporlar.

5. reha41

reha41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bnde bu problemi yaşıyorum bu yüzden bicepslerime ağırlık verdm güç bakımından baya ilerleme kaydettim ama bi türlü top(zirve)çıkmadı genetiimde yoksa olmazmı yani kafa_ bunu body hocamızada srdum snn kas yapn böle dedi kas yapın uzun daha iyi diğerlerinden daha iyi kas kondisyonun daha iyi olur dedi bnm bicepsim şehriye pilav şeklinde çıkıo uzunlamasına böle bni teselli etmek için mi demş yoksa haklımı:D

Son düzenleme: 18 Ocak 2010
  6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    peak şeklini verebilmek için consantre curl ve makinada curl en verim aldığım hareketler arasındadır fakat görüntü açısından ben uzun bir peak olması taraftarıyım mümkünse:)

reha41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş