Büyüme Hormonu Salgılatma ve Boy Uzatma hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BoSs37 tarafından 21 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Michael Jordan ın bir takdiği var diye görmüştüm bir sitede linki unuttum şimdi ama vücudun ters tavana asıp ellerine dumbell alıp belli bir süre duruyormuş doğrumu bu ? boy uzamasını etkiler mi?

2. BoSs37

BoSs37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de öyle bir şey duydum. Ters durmayı denedim. Başıma çok kan gitti galiba. Başım patlıycak gibi oldu 20 sn den fazla duramadım.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    hmm ben bu yaz deniycem dumbell alıp elime belli süre denemek lazım...

4. BoSs37

BoSs37 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Universal Nutrition gh-max bu suplementi kullansam faydası olur mu uzamama?

5. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1.ci kosu yap bol bol sonra yüz bol bol kaslarını uzatırsın ve son olarakda gece yatmadan once yaklasık 1 - 2 L süt içmenı tavsıye ederım ben cok kısaydım 12 yasımdayken 160 boyum wardı 1 sene ıcersınde 13 yasımdan 180 oldum suan 15 gırıcem 185 oldum anlıcagın bol bol kalsıuım tuket derım

6. qHx

qHx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ben baba tarafında (bayanlar dahil babaannem hariç) en kısayım sanrm ben ne yapym :D genelde insanlar babasını geçer ben ondan çok gerideyim :D yapacak bişey yok flexor hocamızın genç yaş programı vardı o olabilir yada kendi ağırlığınla çalışmanı öneririm ağırlık kaldırmamalısın. Basketbol falan süt konusunda yeterli miktarda alınması yeterlidir 200ml den sonrası kullanılamıyo yağ yapar diyor doktorum diyetisyene gitmiştim ama bilmiyorum 1lt tüketip 1 yılda boy atanlarıda görüyoruz tabi o sana kalmış :D bide ters durup ağırlık tutmak bel boşluğunu açar bknz daha çok sakatlanma olasılığı bknz pilot olamamak :D

7. okan1997

okan1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    İp atlayabilirsin.
    Basketbol oynayabilirisin
    Bisiklet sürebilirsin.
    Yüzebilirsin.
    Voleybol oynaya bilirsin.
    Her sabah açma germe gibi hareketler yapabilirsin.

8. behtin

behtin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Kocaeli
    Boyunu yeterli bulan kişilerin sayısı nedense çok az (bende bu gruba dahil değilim)... 1.85 metre boyunda olupta ''ahh keşke 195 olabilsem'' diyenlerde vardır kesin. Benimde boyum 1.78cm, 23 yaşımdayım, geç kalmamış olsaydım çok peşinde koşardım 3-4 cm daha uzayabilmek için. Yaşınız erkenken uğraşın derim...

9. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    %90 ı genetik bu işin.Babam 193 Annem 169 dayılarım ve amcalarımın hepsi 180 üstü.15 yaşındaym 190'ım şuan.10-11 yaşından beri günde 1 lt süt içerim bunun çok faydası oldu.Tabi fazla kalsiyumdan böbreklerde kum oluştu o ayrı mesele.

10. TahinPekmez

TahinPekmez Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesin sahip olduğu genetiğin bir boy aralığı vardır.Mesela 1.70-1.80 arası gibi.Bence sen iyi beslenirsen,iyi uyursan,basket oynarsan vs. bunun en yükseği olursun.

Yukarıda verilen esneklik hareketleriylede ayrıyetten 2-3cm
    uzatılabilir boy.

11. Gitarist

Gitarist Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar... Yaşım 15, Ekimin 2 Sinde 16 Olcam yani Bir hafta fln kaldı :) Neyse konuya gelelim.. Boyum 1.72 9. Sınıfın Başından 10. SInıfın Başına kadar 1 cm bile uzamadım..Yaz tatilinden gelince benden kısa olan arkadaşlarımın boyunun beni geçtiğini görünce moralim bozuldu tabii :( . Sizce Bir Sorun Olabilirimi Doktora Gitmelimiyim ? Ve 1.80 Olabilrmiyim ? Cevaplarınızı Bekliyorum..Teşekkürler..

Son düzenleme: 23 Eylül 2011
  12. Cyper

Cyper Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boş vakitlerinde basketbol oyna ve bol bol zıpla
    Yaşım 17 55kgım geçen senelerde bende 163-164 arasındaydım
    annem 1.45 babam 1.70 şuan 170'im bende ağırlık çalışıyorum ama omurilige baskı yapmayan egzersizler fazla takıntı haline getirme bol bol basket oyna iyi şanslar.

13. kovalent

kovalent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım öncelikle gece karanlıkta uyu mutlaka etkisi var büyüme hormonu karanlıkta salgılanır. En verimli uyku saati 23-03 arasıdır benim bilidiğim kadarıyla uykuya önem ver.
    Hemen bir eczaneye git ve OMEGA 3-6-9 balık yağı hapı al. Günde 1 er tane kullan zararını görmezsin zeka gelişimine de katkı sağlıyor tamamen doğal ve daha kullanıp boyu uzamayanını görmedim diyim babam doktor tüm hastalarına öneriyordu ve herkes sonuç aldı. boyum Geçen senenin başında 160-165 arasıydı çok net hatırlamıyorum şuan 1,77 yim sadece 1 yılda. Bunun yanında iyi beslen evde tüm gün yatma çık dışarı gez sporunu yap topunu oyna. Güneş kemikler için çok önemli meyve yemeyi de unutma. Bunlar benim tavsiyelerim yanlışım varsa affola
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Mayıs 2014 ---
    aşağıda yazdım. 9-10 sınıf arasında yaklaşık 10-15 cm uzadım ki 8. sınıftaki yazı ölçmedim

14. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar 16 yaşındayım boyum 1.73 annemin boyu 1.65 babamın boyu 1.75 dayılarım amcamların boyuda 170-175 arası sizce daha uzayabilirmiyim en az 1.80 olmak istiyorum :( düzenli beslenmem var protein ve karbonhidratımı düzenli alırım düzenli sporumu yaparım günde 5-10 dk asılı kalıyorum 2 senedir boyum uzamıyor :/

Sayfayı Paylaş