Büyüme hormonu salgılandığı saat

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve M.Liberation tarafından 12 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    merhaba benim sormak istediğim etraftaki birsöz saat 00:00 la 02:00 büyüme horma onu salgılanıyormuş bunu doğrulu varmı varsa tum ülkelerin saati farklı bu nasıl oluo

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    uyurken salgılanıyor diye biliyorum.Hatta bu yüzden geceler süt içilmemesi tartışılmıştı

Son düzenleme: 12 Haziran 2010
  3. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    sati varmı yokmu bu işin

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    uyurken yazıyor yanı gece saatlerınde salgılanıyor saati gecedir herhalde
    birde sunu okudum uyurken buyuyoruz ornek vermısler amelıyata gıren cocuk amelıyattan sonra buyumus amelıyat sırasında hep uyudugu ıcın ornekte oyle yazıyor

M.Liberation bunu beğendi.
  5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    belli bir saati yoktur bence sonuçta herkesin vücudu biyolojik saati farklı ama genelde uyuduktan 30 dk 1 saat sonra salgılanır.Ayrıca ışık olduğu zaman salgılanmıyor sanırım.

6. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    12-3 arası daha cok falan diye okudugmu hatırlıyorum bi ara buna cok dikkat ediyodumda sonradan yarısmacı olmıcagım aklıma geldi yinede gece uykunuza dikkat etmnizde fayda var...

7. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Uykuda salgılanmaya başlıyor diye biliyorum bende hatta yatmadan şekerli karbonhidratların tüketilmemesi gerek diye biliyorum.

8. nevrochaotica

nevrochaotica Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    M.Liberation, tüm ülkelerin saati farklı nasıl oluyor diye sormuşsun o yüzden "biyolojik saat" mevzusunu bir araştırmanı tavsiye edeceğim.

growth(büyüme) hormonu gece uykusu sırasında salgılanıyor diye biliyorum vücut gece olduğunu nereden anlıyor dersen yine biyolojik saat derim.

9. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bana saat vermek saçma geliyo sonuçta herkezin kendine göre bi biyolojik saati var genelleme yapılırsa 2 farklı çeşit insan. birisi geç yatıp geç kalkan ötekisi erken yatıp erken kalkan. bu tamamen genetik uzmantv de doktor söylüyodu. bence aslolan saat kaçta uyuduğunuz değil kaç saat uyuduğunuz en az 8 saat uyumak lazım diye biliyorum. eğer ışık varken hormon salgılanamıyorsa siyah bi perde alın odanıza sorunda kalmasın veya şu göze takılan uyku bantlarından

10. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    biyolojik saatin ne oldunu biliorum
    bir pilot veya sürekli sehat eden birinin biyolojik saati bozuk oluyor peki bu adam ne yapmalı

11. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    öncelikle GH nin günün her zamanında salgılandıgı söylebilirim. her zaman kanınızda mevcuttur ama önemli olan kanımda her zaman bir miktar olması degil kanımda pik yaptıgı(en üst) noktadır. gh yi artıranlar güzel bir uyku, egzersiz, travma, açlık, ve adrenalininizin arttıgı her durumda(korkmak mesela) artar. güzel bir uykudan kasıt 8 saat uyku degildir. güzel bir uyku gece yarısı gelmeden karanlık ve sessiz bir ortamda uykunuz bölumneyecek sekilde yapılan uykudur. uykunun saati kişiden kişiye değisir.cunku uykuda hucrelerimiz yenılenıyor. yani bir kişide hucre sayısı ne kadar fazla ise uykuya olan ihtiyacı o kadar fazladır. kimi 5 -6 saat uykuyla dinç olurken kimi de 8 saat uykuyla dinçleşir.
    en önemlisi düzenli bir saatınız olmasıdır. örnegin saat 11 de yatıyorsanız her gun saat 11 de uyku bastırıyorsa gercekten o zaman düzenli bir uykunuz vardır.
    gelelim pilot meselesine öyle uyku düzeni öyle bozuk olanlara(jet-lagg) tedavide melatonin verilir ama melatonin sadece uyku sersemligini cözer yani hormonal dengesi alt üsttür yine sadece hissetmez...

12. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    güneşin yeryüzünde olmadıgı karanlık saatlerde salgılanır. saat farkıyla bi alakası yok oldugumuz yerde güneş batmışsa ve uykudaysak salınım başlar. gündüz uykusunun bi faydası yoktur. bu yüzden çocukların erken yatması tavsiye edilir aksam 9-10 gibi, karanlık vakitten daha çok faydalanılması için. ilginç bi hormonmuş araştırdıgım kadarıyla hipofiz bezi-hipotalamus gibi egzantrik isimli beyinsel parçaların ortaklaşa çalışması sonucu salgılanır. hipofiz 3lobdan oluşuyor ergin olanlarda bu lobların bazıları köreliyormuş, sanırım kemik gelişimiyle alakalı olan. kas gelişimi açısındanda bütün geceyi uykuda geçirmek en faydalı olanı, çok daha çabuk mesafe alınır akşam 9-10 gibi yatabilsek ama nerdeeee

Son düzenleme: 21 Kasım 2014
  13. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Her gün 21:45 te büyürüm

14. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    3 vardiya çalışan insanlar var mesela. Onlar da vg yapıyor. Adam gece 12 sabah 8 çalışıyor. işten çıkıp idmana gidiyor. napsın bu adam ölsün mü o zaman :)

15. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    bilime sormak lazım gene en iyisini o bilir, 16-17 yaşımda 1.75 olan boyum okulu bırakıp serseriliğe başlayıp geceyi gündüz ettikten sonra uzaya uzaya 4cm daha uzadı.

16. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    00.00 ve 04.00 arası dıye bılıyorum.

17. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    evet o civarlar en etkin çalıştığı saatler. ben şahsen sonraki programımda 10 gibi yatmaya çalışıp gözlemleyecem bakalım bi değişiklik olacakmı. bazı uzmanlar daha faydalı olur diyorlar ama denemek lazım yinede

18. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yekta 300mg kullanıyorum, mışıl mışıl uyuyabılıyorum. Sizede tavsıye ederım fakat bağımlılık yapıyor. Bir zaman sonra onsuz uyuyamıyacagınızı dusunmeye baslıyosunuz

19. psyzeer

psyzeer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    ne o ilaçmı? bagımlılık yapıyor diyorsunuz, tavsiye ediyorsunuz ilginç

20. mutantWorkout

mutantWorkout Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Eczanelerde satılan ilaç, psikolojiden psikolojiye göre değişiyor bağımlılıgı. Ben kullanıyorum delıksız temız ve rahat bı uyku alıyorum acıkcası ama kıtap okuyarak uyuyakalma düşününce daha cazip

Sayfayı Paylaş