büyük salon kucuk salon

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve MDSK33 tarafından 7 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Küçük salonmu büyük salonmu tercihiniz?

Anketin kapanma tarihi 6 Haziran 2012.
  1. kucuk olsada sorun olmaz hocalar ve fıyat onemlı

oy sayısı 21
    37,5%
  2. buyuk olsa daha ıyı olur ferah bır ortam olsa daha ıyı

oy sayısı 35
    62,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    evet arkadaşlar hepımız bir çok salona gitmişiz veya görmusuzdur.

sizce bi salon hem büyük hem uygun fiyat hem kalıte hocalarlamı daha ıyı olur

yoksa salon buyuk olmasada sorun olmaz kucukde olsa gıderım hocalar ıyı olsun fıyatı ıyı olsun sorun yokmu dersınız ?

2. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Salon küçük,hocalar ilgili,aletler tam olsun yeter.

Hymenalos bunu beğendi.
  3. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Salon çok küçük olursa . Alet sıkıntısı oluyor. Her altten olsa bile genelde dolu oluyor. Ferah geniş bir salon

Efrahim bunu beğendi.
  4. akinkadi

akinkadi Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    barfix demiri olmayan bi salon vardı.hemde baya büyüktü

FJieQuen.RAA bunu beğendi.
  5. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    adana nın sözde en lüks salonun da hala yok :) bıraktım zaten orayı da..

6. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    barfix demiri yoksa sahibine söylemelisiniz defalarca kez ayrıca büyük salon daha iyi olur hoca iyi olsa aletler yetersiz olsa ne verim alırsanız bench makinesi yana açma makinesi vb. tüm makineler ve serbest ağırlıklı büyük lüks bir salon olsa fena olmazmı keşke burda olsa hemen yazılırdım ama malesef yok

7. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Ne büyük salonlar var hocalar bırak ilgilenmeyi yüzüne bile bakmıyo ben hocamdanda salondanda memnunum 1-2 eksik dışında başka bi sorun yok onlarında hocamız farkında zaten tedarik etmeye çalışıyo.

8. majdan

majdan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ah özgür hocaaaam senin yakınlarında olsam da senin salona gelsem büyük küçük ayırt etmcem valla :)
    saygılar Batuhan Ç..

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben bu gune kadar bır cok salona gıttım ama su an gıttgım ve bu hafta basladıgım salondakı kadar uyelerle ılgılenen alakadar olan hoclar gormedım

bence salon buyuklukten zıyade ferah ( ıyı bır havlandırma sıstemı ) rahat ( aletler duzenlı ) eksıksız ( vucudun her bır parcasını ıyı sekılde calıstırcak donanıma sahıp olmalıdır . evet bar ve dambıl yeter ama salonda yenı tıp egzersız aletlerı cok cıddı fark yaratıyor gercekten ) olmalıdır

ama sunu solım bır kısı ıcın kı buna bende dahılım en onemlı unsur salondakı hocanın guler yuzlu olmasıdır

bu gune kadar bır cok salonu sadece bu sebebten degıstırdım

ama ıdeal salon herseyı barındıran tam donanımlı bır yer olmalıdır . cunku ben sahsen paslı bır dambılı tutmak ıstemıyorum yada salonda eksık bır egzersız aletının olmasınıda ıstemıyorum . sonucta bır ucret karsılıgı yapılıyorsa bu ıs eksıksız ve dogru yapılmalıdır . yada hız yapılmasın . eger spor salonunda aletler paslı yada eksıyse veya yetersız ıse bnce hıc ugramayın bıle o salona . aletlerı yenı olan ve duzgun bır yere gecın . daha yuksek fıyat verın ama adam gıbı bır yerde calısın . eger herkes bu sekılde yapsa zaten ortalıkta afedersınız dandık dalon hıc kalmaz

sultanmehmed ve demircan256 bunu beğendi.
  10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    steven başlarda çok güzel söylemişsin ama son kısmı olmamış :D şahsen ben temiz dumbbellar, her şeyin hijyenik olduğu bir ortamda çalışmak istemiyorum. şimdiki salonuma o yüzden bayılırım mesela, çok hardcore bir salondur. barların dumbbelların makinelerin hepsi eskidir ama ben öyle seviyorum:D zaten bu gün bol bol tartışacağız o konuyu anlaşılan :D

demircan256 bunu beğendi.
  11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sultanmehmet ile aynı kafadnsın R10 oda işi bittiğinde dambılları fırmaltmayı ..yerlere türükrmeyi istiyor (iğrenç olduğunu söyledim ona)....ama steven'in bahsettiği yani bizim salonda malesef onlar yok hardcore olayı yok...herşey ferah..temiz...kısacası bizim salonsüpper yaahu:)

bu arada hocaların ilgilenmesi olayı çok doğru birçok salonda o ilgi alaka ne yazıkki sıfır...

sultanmehmed bunu beğendi.
  12. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Salon büyük olmalı küçük salonda da çalıştığım için diyorum mesela ben 200 220kg squat yada deadlift yaparken insanlar etrafımda dolanıp dikkatimi dağıtmamalı, küçük bir salonda böyle bir şansınız yok ama büyük salonda bacak ekipmanlarını ayrı bir yere koyulabilir. Bazı hareketer alternatif bir şekilde yada unilateral olarak çalışılabilir ama alternatifsiz ekipmanlar ve alet zenginliği mutlaka olmalı. paslı alet yada üzeri parlak boya ile kaplanmış dumbel ve bar ben de istemem, hele ki o üzeri boyanmışlar zamanla sıyrılıyor ve kıymık gibi elinize parmağınıza batıyor hatta bench press çalışırken gözüme kaçtığı bile olmuştu. Ve küçük yada büyük fitness salonu olmamalı son dönem böyle yerler revaçta ama tamamen göz boyama üzerine kurulu, tek tük modern ve lükse aletler koyup birinci sınıf soyunma odası ve buhar banyosu vs. benim işime yaramaz.
    Hoca için bir şey diyemiyeceğim ben hiç hocayla çalışmadım.

mma-, Steve, Efrahim ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet ben bugun bunu konustuk :)

ama ben ala aynı fıkırdeyım cunku ben hıjyenık temız ve ferah bır slonda calısmak ısterım yanı aynı oarayı vercekken neden pıs bır salona gıdım kı

bu arada bahseddıgım passız derken sunu kastetım dambıllar kaplamalı yada paslanmaz malzemeden yapılanalr yoksa boyalı falan tabıkıde kotu

mesela eskı makıneler ulkemızde genelde elde yapımdır ne adam gıbı acısı duzgundur nede duzgun ( gercekten duzgun ) calısırlar

demircan256 da demıs zaten salonumuz super cunku cok temız ve hersey yenı ne pas var nede pıslık hersey hıjyenık

ben sahsen salona gıttıgımde paslı bır bar elıme degsın ıstenmıyorum

bu arada hardcore demek pıs salon demk degıldır kı . su an gıttıgım salonda da cok ıyı hardcore calıslıyor ben calısyorum sahsen . yerler kaplamalı dambılları bam dıye atabılıyorum yada nautılus tıpı makıneler var gercek hardcore calısabılıyorum bugun hangı pas ıcındekı salonda o tıp aletler varkı .

ben omuz calısırken mesela shoulder press makınesı olsun ıstıyorum . gıttgım slaonda gercekten cok ıyı bır marka nautılus tıpı makıneler mevcut hersey de mevcut . ben her bolgemı tam anlamıyla calıstıryorum bu sayede . ama bar dambıl da tabıkde gereklı ama nereye kadar . sonucta bıcepsı ben makınede daha ıyı ızole edebılcekken neden dambılla ugrasım kı

demircan256 ve Tank Jr. bunu beğendi.
  14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Ben de tamamen hardcore idmandan yanayım :)
    Ama hardcore demek pislik içinde çalışmak da olmamalı :)

Türkiyede de tam anlamıyla bir hardcore salon olduğuna inanmıyorum Branch Warren videolarından Metroflex i gördükten sonra ;)

Büyük salon her zaman için avantajlı , çünkü alet sıkıntısı yok , sıra bekleme derdi yok...
    Havalandırma problemi olmuyor büyük salonlarda genelde , özellikle bahar ve yaz aylarında çokça problem yaşadığımız bir durum ...

Örnek verecek olursam , eski çalıştığım salonda bir adet bench sehpası vardı , bir adet de olimpik bar ..
    Alt göğüs yapıcaksınız diyelim , normal benchte çalışan adamın bitirmesini bekliyorsunuz ..
    Sonra barı alıp alt göğüs sehpasına koyuyorsunuz ...

Ağırlık plakaları olarak da 5 kg ve 10 kg vardı sadece , sizce yeterli mi ? Bence asla...
    İki tane Z bar vardı , bir tane de düz bar.. Koca salonda topu topu 3 bar vardı :D

Hoca konusu ise tamamen şans meselesi , ama özellikle yeni başlayan kişiler için çok önemli bir faktör..
    Ben 1,5 senedir doğru yaptığımı sandığım pek çok hareketin püf noktasını stevenlms den öğreniyorum ;)

Efrahim, demircan256, Tank Jr. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    her çeşit salon bulunur. önemli olan bunlar içerisinde hangisi kitleyi hedef olarak belirlediğindir. kimi ucuz olsun der, kimi temiz olsun der, kimi ter koksun ister, kimin vakti boldur bol bol muhabbet eder hatta muhabbet kısmı antremandan uzun sürer, kiminis ise vakit çok kısıtlıdır ve hiçbir makinede vakit kaybetmek istemez....

yani özetle önemli olan salonun kendisi değil o salona gelecek olan müşteri tipidir. sen salonunu nasıl dizayn edersen ona göre müşteri portföyün olur.
    önerimi yazmamayı tercih ederim...

demircan256 bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    sultanmehmed e katılmakla beraber sunuda eklmek ıstıyorum :)

bazı arkdaslar hardcore antrenman dendımı yerlere tukuren dambılların bam gum dıye yerlere atıldıgı salonun heryerının pıslık ıcınde oldugu ve herseyın pas ıcınde oldugu bır antrenman stılı oldugunu sanıyor

dunyanın en hardcore antrenmanlarını cıkaran sergio olivia yada mike mentzer bakın bakalım nasıl salonalrda calısmıs bu adamlar o kadar hardcore muskı sahneye beraber cıktıkları sporcuların kılosundan daha yuksek kılolarda wrist curl yada kendı agırlıkların 3 katı ıle bench yaparmıs ama gıttıklerı salonlar pırıl pırıl :) ( hit yada heavy duty ıdman stılı )

hardcore antrenman demek sert stıl demektır yanı herseyın nızamı ve kası sonuna kadar calıstırmak demktır .

kımse brach warrene ozenmesın cunku kımse onun salonunda onun hocasıyla calısmıyor :)

herkes hareketlerı duzgun ve yeterı agırlıkla yaprsa zaten hardcore budur :)

demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    madem dambılları yere atmak hardcore..o zaman biizm salon tam ghardcore ;)..zemine sünger tarzı bir kaplama yaptılar..işin bittimi fırlat gitsin..bazen yapıyoruz s.mehmet ile :)

ama herzmaan temizlik iyidir...ferah,havadar,,v.s v.s v.s...:)

Danny Boy ve sultanmehmed bunu beğendi.
  18. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Havalandırması iyi, aletler yeterli olsun, hoca olmasa da olur.
    Hoca olacaksa da beden eğitimi mezunu vs. değil, gerçekten bu işe gönül veren birisi olsun.
    Ha bi de yazlıkçılar olmasın.

Efrahim bunu beğendi.
  19. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Küccük salon + Scott sehpası + Kable Kırossovır + Bilgi düzeyi yeterli antrenörlük belgesi ve milli sporcu olan ilgili kişilerin bulunması = gidilebilecek en iyi salon

20. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Salon küçük olursa , artık tuvalet sırasına girmiş gibi sıra beklemek zorunda kalabilirsiniz . O yüzden büyük salon her zaman daha iyi . Hocaların ilgilenmesi de gerekli çünkü bu işe yeni başlayıp ne yapacağını bilmeyen arkadaşlar var ve en ufak hata hayatlarına mal olabilir hoca ilgili ve yakından takip etmelidir bana göre :)

Sayfayı Paylaş