Büyük saç problemi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Naber tarafından 29 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Naber

Naber Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar sizden önemli bir konuda yardım istiyorum.Yaşım 20 ve bu yaşıma kadar kendime uygun bir stil bulamadım.Özellikle saç tipi konusunda ciddi önerilere ihtiyacım var.Kafamın arkası resimlerde görüldüğü gibi düz,bunu artık düzeltemem ama en azından suratıma uygun bir saç stili bulabilirim(öyle umuyorum)kendi başıma bunu beceremedim henüz..Saçlarım dalgalı uzadığı zaman kötü görünüyor ayrıca sakal problemimde var ama ben bunu pek dert etmiyorum.Samimi ve içten tavsiyelerde bulunanlara şimdiden saygı ve selamlarımı sunarım işim gereği anca akşamları bakabilirim teşekkürler herkese...

Ekli Dosyalar:

2. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Dostum saclarin iui bence yanlari 3 numara yapip ustleri uzun yap ve yana dogru tarasan iyi olabilir apaciler gibi kaldirma yada jole falan kullanma bence

Naber bunu beğendi.
  3. wing chun

wing chun Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    Saçların sık yapılı, uzattığın zaman kabarık görünürler. Benim de saçlarım seninki gibi sık. Bu durumda iki saç stili önerebilirim. Birisi fitfighter'ın önerdiği model olurdu. Fakat saç köklerin çok biçimli olmadığından kısayken şekilli durmayacağından ikincisinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Saçlarını uzat. Fakat kontrolsüz bir biçimde değil. Eğer uzatırken 2 ayda bir kuaförüne ara makas atmasını söylersen boyu birazcık kısalır fakat kabarıklığı büyük ölçüde gider. Saçı uzunken kötü olduğunu düşünenlerin büyük bir çoğunluğu ara makastan bihaber. Ben de bugüne kadar uzatınca çok kabardığını ve güzel olmadığını düşünüyordum fakat ara makas attırarak uzatmaya başladıktan sonra farkettimki şuan gayet estetik duruyorlar.

Naber bunu beğendi.
  4. Naber

Naber Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar wing chun peki bu anlattığın modeli resimle gösterme imkanın var mı şuan pek canlandıramıyorum gözümde?

5. Naber

Naber Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konu günceldir..

6. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Kesinlikle ara makası attırmalısın bu saça sakın 3 numara filan vurdurma 45 günde düzenli olarak attır sakın makina veya normal makas değdirme sadece ara makası olucak şekilde benim saçımda aynı çünkü bu saça en uygunu ara makası atıp uzatmak

Naber bunu beğendi.
  7. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    ben kendime traş makinası aldım moser marka...tüm türkiyedeki berberler bu makinayı kullanır...
    3 haftada bir kez 2 numaraya vuruyorum tertemiz mis gibi.

sporcu adam uzun saçlı olunca banyoda harcadığı süre 3-4 kat fazla oluyor...ben bir ara uzattım baktım acaip zaman alıyor bakımı, temizliği vs.

2 numara 0 dan bayağı uzun......ideali 3 numara....

yazın serin oluyor...bunalınca sıcaktan kafana su dök problem olmuyor

kısa saç büyük kolaylık ve rahatlık

Naber bunu beğendi.
  8. Naber

Naber Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cikcik : Tavsiyen için teşekkürler,bu ara makaslı hali zaten ama ben uzayınca dalga dalga olmasından hoşlanmıyorum uzadığı zaman ara makası attırdığımda dalga dalga olmaya devam eder mi ?
    loveofbody : Tavsiyen için teşekkürler, ama kafamın arkası düz olduğundan 2 numara yakışmaz diye düşünüyorum..

9. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba yarın bende saç traşımı farklı yapacağım bugune kadar hiç değiştirmedim..
    Yanlar 3 numara favoriler uzun. ense komple değil fakat yarisi 3 numara üstler ara makas önler uzun olacak saçımı genelde yana tararim..

Naber bunu beğendi.
  10. Naber

Naber Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, yaptıktan sonra fotoğraf gönderebilirsen mesaj olarak sevinirim teşekkürler.

11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben kendi adıma saç şeklimi çok önemsemem,bazen kısa olur,bazen biraz uzatırım,bazen çok uzatır kabarık dağınık(bakımsız manasında degil)bırakırım.arkadaşların dediklerini önemse,netten de bir çok tavsiye bulabilirsin.

esas yazma sebebim büyük saç problemi göremedim de,büyük laf problemi gördüm.allah imtihan etmesin sonra..

Naber bunu beğendi.
  12. Naber

Naber Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zeo64 : Haklısın oraya büyük lafı biraz abartıya kaçmış olabilir.Amin cümlemizi..

13. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Naber bunu beğendi.
  14. Naber

Naber Üye

Beğenileri: