Büyük olmasına rağmen küçük görünen kollar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sinanKahraman tarafından 30 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. sinanKahraman

sinanKahraman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle spora kendini adayan ve bu iş için emek harcayan herkese selamlar.
    Benim sıkıntım şu yağ oranım 9.8 kollarım 39 cm ama kollarımı sıkmadıgım zaman bakınca çok küçük duruyor yani en azından sıkınca 39cm olacak kol görüntüsü yok çoğu kişi koluma normal haliyle bakınca 37 falan çıkar bu koldan gözüyle bakıyor sıkınca ise ölçü 39 pump haliyle 40.5 kadar olabiliyo onun dışında kolum buna cevap olarak kolun parçalı olmadıgı için böyle bi görüntü olabilir diyebilirsiniz ama kolum parçalı sanırım kasın fazla esnemesiyle olan bişey bu bunu düzeltip normal sıkılmayan kolun da iri durması için ne yapmalıyım ?

2. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    genelde sürekli dumbell çalışıldığında kolda kas yumurta şeklinde toplanır ve sıktığında sivrilir
    bunu dağıtmak içinde genelde düz bar ile çalışıp kasın boyunu altlara doğru çekmelisin
    ayriyeten çekiç hareketide kolun alt taraflarnı çalıştırır biraz daha

3. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Alakasız şeyler..barla çalıştığında o kas toplanmıyor mu ? her efsaneye inanmayın yok sonuna kadar indirince biceps uzar ve dolgun durur,yok halatla biceps çalışırken biceps enine genişler... biceps ilk önce yumurta şeklini alır ondan sonra o yumurta giderek enine boyuna gelişerek o görüntüyü kaybeder beyin bulandırmayın

ahmet377 bunu beğendi.
  4. sinanKahraman

sinanKahraman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    öneri için teşekkür ederim ama zaten benm şuan programımda kol çok hafif bi program şeklinde yeterince büyük oldukları için yani yumurta değil problem zaten yayık sayılabilir kollarım hocam kol kasımın esnek oldugundan dolayı böyle bi görünüm oldugunu söylemişti olmadı bi fotoğraf atarım birazdan hem sıkılı hali hemde normal halini

5. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    efsane olduğu için değil kendim tecrübe ettiğim için yazdım
    spora başladıktan 1sene sonra alt kolum sakatlandığı için 2aylık bi sürede düz bar veya z bar ile çalışamamıştım sadece dumbell ile çalıştım kolum ölçü almasına rağmen görüntüde küçüldü
    sakatlığım geçtikten sonra düz bara başladım ancak 1 1bucuk ay çalıştıktan sonra kolum hacimli görünmeye başladı

6. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Rica edicem konuyu bulandırmayın.Bu konuyu ısarla takip edicem.79 kiloyum kolum 38 cm.Sıkmadan normal uzatarak kolumun çevresini ölçüyorum 32 cm(çok öenmli bir bilgi değil).Sorun şu ki bakanlar 38lik kolu 35 sanıyor.Yürürken sıkarak yürümezsem imkanı yok küçük duruyor.Sıkınca anca belli oluyor gibi.Nedeni nedir bunun ?

Konu sahibi arkadaş önden ve yandan serbest şekilde ve sıkılmış şekilde fotograf atabilir mi acaba ?

sinanKahraman bunu beğendi.
  7. TheSpecialOne

TheSpecialOne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Gosteris icin bu isi yapiyorsan pek ilerleyebilecegini sanmiyorum zaten. Insan ruhen ve bedenen fit olmak, saglikli olmak ve ayna karsisina gectiginde "iste ben buyum, ben bunlara sahibim" diyebilmek icin vucut calismalidir. Sosyal hayattaki pozitif etkisi ise, sadece bunlarin bi meyvesidir.

8. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    İnsan aynaya baktığı zaman elinde olan şeyi görmek ister.Emeğinin karşılığını görmek ister.Arkadaşın 38cm ölçüsünde kolu var.Aynaya bakıyor 35-36 gibi.E arkadaş haliyle hoppala bu da ne diyebiliyor.Ve bunun egoyla bir alakası yok.

9. TheSpecialOne

TheSpecialOne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Egoyla alakasi oldugunu soylemedim gosteris diye tabir ettim. 38 cm kolunuz oldugunu siz biliyosunuz, disaridan 35mis 36ymis gorunmesi pek de onemli degil. Goren biri zaten vucut gelistirmeyle ilgilendiginizi anlayacaktir onemli olan nokta da bu. Sonra cekersiniz bi koseye şahsı; "38 cm kollarim bak, 35-36 gibi gozukuyo ama degil, simdi uza" diyebilirsiniz, size kalmis:) Diyecegim o ki, siz capini biliyosunuz, verdiginiz emegin karsiligini cm olarak aldiginizi biliyosunuz, gerisi teferruat.

10. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ama sorun şu ki gerçekten ince gözüküyor.38-39 gibi değil de spora yeni başlamış birisi gibi.Gerçekten hakkını vermiyor.Bunu sorun yapmam ve çözüm aramam çok normal.

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bana kalırsa psikolojik. İnsan kendini her zaman yetersiz gördüğü için

12. TheSpecialOne

TheSpecialOne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladim, kol yapiniz buna izin vermiyor olabilir genetik olarak. Kas yapisi uzundur daha esnek duruyordur, siktiginizda bir noktada toplaniyordur kollariniz uzundir vesaire. Neyse, umarim cozum bulabilirsin kolay gelsin iyi antrenmanlar.

13. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bunun psikolojiyle ne alakasi var ? Diyoruz ki disaridan bakanlar 35 filan saniyor 38lik kolu.Kendimiz sanmiyoruz yani.

14. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşın dediği gibi psikolojiyle çok alakası var,bir vücutcu hedefine hiçbir zaman ulaşamaz çünki ilerledikçe yeni hedefler gelir,sürekli aynı kolu görmek,kolun yavaş gelişmesi yüzünden gözler de alışır..Kendine sürekli yetersiz gelmesi tamamen psikolojiktir en azından 38 cm kolu olupta ortalıkta gerine gerine gezinmekten iyidir sanki 45 cm kolla gezer gibi..

ahmet377 bunu beğendi.
  15. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    E disaridan bakip ta 36 sananlarin da mi psikolojik sorunu ??

16. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Olcerken sikarak olcuyosin ama disaridan biri bakarken sıktıgin haline mi 35 diyo yoksa normaline mi ?

Hıfzullah bunu beğendi.
  17. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Düz ve sıkmadan fotoğraf atmalısın ki değerlendirelim

18. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ağzımi bozmucam. İnsanlara iyilikte yapilmiyor

19. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Sıkılmıs haline 36 diyorlar ama 38.sıkılmamıs serbest olcusu 32.sıkıĺmıs olcusu 38.arada 6cm fark var.ben biraz da bundan bahsediyorum

20. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım bi foto atsan baksak bizde anlatmayla olmuyor ona göre daha doğru önerilerde bulunabiliriz

Sayfayı Paylaş