Büyük kas gruplarını çalıştırarak yağ yakımı olabilir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozkan_me tarafından 10 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ozkan_me

ozkan_me Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Forumda arama yaptım fakat tatmin edici bir cevapta tam olarak bulamadım. Şimdi normal olarak cardio yapıyorum interval şeklinde yapmaya çalışıyorum intervali koşu bandında yapmaya çalışıyorum bisikleti belirli bir hızda sadece kullanıyorum.0 Fakat bunları yaparken vücuttaki kasları çalıştırmayla ilgili herhangi bir bilgim tam olarak yok sadece çok standart hareketleri yapıyorum en bilindik aletlerle. Ama aklıma da şöyle bir soru takıldı. İnsan vücudundaki en büyük kas grubu yanlış bilmiyorsam sırt ve sonrada ayak kasları geliyor peki bunları da aktif şekilde çalıştırırsam yağ yakımındaki etkisi ne olur. Yada bir etkisi olur mu. Etkisi olursa nasıl bir program takip etmem gerekli. Bu konu hakkında bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Kilo 95 yaş 25

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yanlıs biliyorsun vücuttaki en büyük kas bacaklardır vücudun yarısını kaplar bacaklara agırlık verirsen yag yakımın daha da hızlanır büyüme hormonuna etkisi cok fazladır

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Etkisi olur tabiki de, özellikle bacak çalışmak.

Haftada 2 gün bacak çalışırım, hemde ne çalışmak diğer 1-2 gün yürüyemez hale gelene kadar.

Ben çok faydasını gördüm yağ yakımında.

ozkan_me bunu beğendi.
  4. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Teknik yanlışı düzeltelim. Kas grupları olarak baktığımızda bacaklar tabi ki büyük ancak tekil olarak baktığımızda kalça kası (gluteus maximus) en büyük kas olarak kabul ediliyor. ardından kanatlar (latissimus dorsi)

http://www.enotes.com/science/q-and-a/what-largest-muscle-human-body-170733

http://www.livestrong.com/article/120404-biggest-muscles-human-body/

http://www.madsci.org/posts/archives/oct99/940174058.An.r.html

bununla beraber diğer söylediklerin doğru.

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

Büyük kas gruplarını çalıştırmak sana çok yardımcı olacaktır, emin ol. "Compound" dediğimiz birden fazla kas grubunu ve eklemi çalıştıran egzersizleri kullan. Şuradan başlayabilirsin ;

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Şubat 2013
    ozkan_me ve Ives bunu beğendi.
  5. ozkan_me

ozkan_me Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yanıt veren arkadaşlar teşekkür ediyorum. Peki nitrococuk verdiğin programı aynı gün içindemi çalışmam gerek yoksa haftanın günlerine bölmelimiyim. Birde sonuçta 95kg lik bir gövde ortalama olarak 175cm boyundayım tahmini 20kg yağa sahip olabilirim yada daha fazlası emin değilim sadece düşnüüyorum fakatkısa sürede de yağ ölçümü yaptırmam gerekli. Şimdi bunları çalışırken hacimsel olarakta genişleme olup =) daha iri görünmem herhalde yada nasıl bir şekilde çalışmam lazım. Kaldırabileceğim maximum ağırlık ile kasları zorlayıp enerji açlığımı sağlamalıyım yoksa az kg sık tekrar bazındamı gitmeliyim. cevaplar için tekrar teşekkürler

6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

* Ben program vermedim. Kullanabileceğin hareketleri ve vücudun hangi bölgelerini öncelikle etkilediğini yazdım. Örneğin; Omuzlar-Military Press. Bölge başına birer hareket seçip haftada 3 kere çalışabilirsin.

* Eğer doğru çalışır, diyetini kontrol altında tutarsan yağ yakarken kas tonunu arttırabilirsin. Emin ol, bu sana daha iri görüntüsü verir.

* Enerji açığını beslenmenle yaratmaya bak, çünkü ağırlık çalışmak o kadar fazla kalori harcatmaz. Kardiyona da devam et, fakat ağırlık çalıştıktan sonra yap. Ağır kaldır. Hafif ağırlıklarla çalışarak vaktini boşa harcama.

Ives bunu beğendi.
  7. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Harika faydalı bir bilgi olmuş.

Eskiden programımda bacak antrenmanı yoktu kesinlikle ekleyeceğim

kalça kasını nasıl çalışabiliriz ?

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Şubat 2013
  8. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Eğer böyle olmak istemiyorsan bence bacaklarını da çalıştır ;

--------

Eğer bayan değilsen, kalça direk çalıştırmanın bir gereği yok.

Squat, Lunge, Romanian Deadlift gayet yeterlidir.

Not olarak; amaç kalça büyütmekse biraz yağlanmak güzeldir.

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Şubat 2013
    ozkan_me bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş