büyük ihtimalle skolyozum var bu vg yapmama engeller mi ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve qokhaninci tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    evet bi sorun teşkil eder mi ya off ya :(

2. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Büyük ihtimalle ne demek?
    Skolyoz ciddi bir hastalıktır doktora gözüküp net tedavi olmalısın....

qokhaninci bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Skolyoz'un seviyesine göre değişecektir. Squat gibi egzersizler riskli olabilir. Bir spor hekimine görünmeni tavsiye ederim.

Azi ve qokhaninci bunu beğendi.
  4. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0

ya daha doktora gitmedim belim deki egrtilikten şüpheleniyordum google bel yamuklugu vs yazdım benm ki gibi resimler çıktı hastalıgın adı da skolyoz muş o yüzden daha doktara gidemedimö çalışıyorum ondan ama gidecegim :(
    peki teşekkürler zaten sguat yapmıyordum ama bugün zaten salona yazılıcaktım gider sorarım bakayım tabi para için yok bir şey olmaz demedigini nerden bilecem ki :/ neyse :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:19 ----------

güncellllll

5. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Bende skolyoz hastasıyım üstelik 4 yıldır bu sporu yapıyorum :) dereceside öyle azımsanacak kadar az değil S şeklinde 2 tane 40 derecelik eğrilik var başlarda çok ameliyat olmayı düşündüm internetten araştırdığım kadarıyla 40 dereceden altını doktorlar ameliyat yapmıyor diye üzülen hastalar bile vardı ben doktora gittiğimde hemen ameliyat olman lazım ilerler 2 büklüm olursun vb korkutucu cümlelerle beni ameliyata yönlendirmeye çalıştı yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla 15 tane omurgamın birbirine platin ve çiviyle sabitlenip hareket kabiliyetinin kısıtlanmasındansa, artık çoğu kişi rehabilitasyon merkezlerini seçiyor tabi böyle bir merkez henüz Türkiyede yok bildiğim kadarıyla fakat 60 derecelerden 10 derecelere inen hastalar gördüm tedavi yöntemleride çok basit özel bir sandalye yapmışlar emniyet kemerleri var sağdan soldan seni çekip esnetiyorlar titretiyorlar falan. Bende ameliyat olmaktan vazgeçtim spora devam ediyorum başka doktorlarla görüştüğümde iyiki olmamışsın ameliyat diyenlerde oldu şu anda squat bile yapıyorum bir sıkıntı olmuyor bana ama tek taraflı bir eğilmede sorun teşkil edebilir

Bak bu adam Lifter mesela bildiğin halterci deadlift te falan çok başarılı olduğunu yazmışlar vücut boyu bacak ve kol boyuna göre kısa kaldığı için

Azi ve qokhaninci bunu beğendi.
  6. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    çok sagol ya içimi rahatlattın biraz ama düzelme imkanı yok degil mi bende tek taraflı var sanıyorsam ama tam bilmiyorum , evet bende hemen bi araştırmaya koyuldum amaliyat felan olursan hayat şartların kötüleşiyormuş zaten belinde platin çivilerle ney pabilirsin ki ben bir şey soracagım ben tam gelişim çagındayım yani ilerlemesi kolay olur bunu durdurmamın veya en aza indirmenin bir imkanı varmı (egzersiz vb) ? bu arada barfiks demirine asılı kalmak bir işe yarayabilir mi bir kaç yerde okumuştum omuz vb yerlerdeki kemik düzensizliklerinde işe yarıyormuş bencede mantıklı geliyor ama bilmiyorum en azından doktora gidesiye adar ilerlemesini engelemek içimn naplaıyım ?

7. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    En etkilisi yüzmek olduğu söylenir heryerde sırt kaslarını ve omurlarını esnetecek hareketler uygulamalısın kendine kapı barfiksi al bol bol barfiks çek sırt kaslarını ne kadar kuvvetlendirirsen okadar iyi olur senin için ben şahsen vücut geliştirmeden dediğim gibi rahatsızlık duymuyorum ama basketbol oynarken rebound almak için zıplayıp durmaktan bütün gece sırtımda ağrılar oluşuyor zıplamak çok fazla baskı oluşturuyo omurlar üzerinde

qokhaninci bunu beğendi.
  8. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler salona gidince sırt kaslarına önemi artıaracagım

Sayfayı Paylaş