büyük gövde,iri baldır,iri diz altı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gorgoroth tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,aranıza daha yeni katıldım. benim öğrenmek istediğim bir şey var,hepiniz az,çok,profesyonel olarak sporla ilgilenen insanlarsınız,neyse soruma geçiyim ben :)

olimpiyatlarda cirit ve gülle atışlarını izlemişsinizdir. oradaki sporcularda sağlam ve iri bir karın var bacaklarıda öyle. yalnız karın kasları bir bütün olarak şekilli,hacimleri epeyce geniş böyle bir vücut yapmam için ne gerekiyor? hacim genişletici amino asit kullanmalımıyım? barbell row,crunch,şınav başlıca yaptıklarım.

boy: 1.87.5
    kilo: 70 (yakında 71 ve 72 olur)

genel olarak sebze,et,yumurta,süt,bol meyve,meyve suyu arada süt çikolata tarzı şeyler yiyorum. açıkca orta dereceli crunch yaptığımda karın bölgemde hemen bir şekillenme oluyor,tavsiyelerinizi dinlemek isterim,

2. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bence ilk önce forumda beslenme bölümünü iyice bir göz alt. Beslenme iyi olmadan iri olmak imkansız gibi bişey. Sonra antreman yeni başlayanlar bölümü var. Onlarada iyice bir gözat. Aradığın bütün soruların hatta fazlasını bulacağından emin olabilirsin.

3. Excilius

Excilius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Isparta
    Beslenme Bölümünü Gözden Geçirdikden Sonra Hangi Bölgende Yoğun Bir Kas İstiyorsan O Bölgeye Yönelik Hareketlere Başla..

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

bence vücut bir bütün olarak düşünülmeli...
    tek bölge çalışmak yanlış olur diye düşünüyorum, eğer çalışılacaksa tüm vücut çalışılmalı, her bölgede 2 veya 3 hareket yapılıyorsa özel gelişim istenilen bölgede birkaç hareket fazladan yapılması daha mantıklı olmaz mı???

gorgoroth bu arada; istersen dünyaları kaldır ama (afedersiniz!) hayvan gibi yemediğin sürece hacim alamazsın...
    iyi çalışmalar...

5. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    oncelıkle su sorun dıkkatımı cektı ''hacim genişletici amino asit kullanmalımıyım?'' demıssın bır kere boyle dogrudan hacım veren bır amıno asıt yok amıno asıt proteın tozu vs ek besındır bunlardan boyle buyuk mucızeler bekleme suplementler bolume bır goz at...

hacımlı bır vucut ıstıyorsan oncelıkle ıyı beslenıceksın ve duzenlı ıdman yapıcaksın sadece barbell row,crunch,şınav ıle ıstedıgın ırılıkte bır vucuda sahıp olamazsın malesef ...

sanırım salona gıtmıyorsun oncelıkle sana bır spor salonuna gıtmenı tavsıye ederım eger ımkanın yoksa evdede calısabılırsın sıtede evde calısanlar ıcın yapılabılecek calısma programları mevcut ...

sımdıden kolay gelsın..

ıyı calısmalar dılerım...

6. gorgoroth

gorgoroth Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    aylar sonra tekrar merhaba,

öncelikle spor salonuna yazıldım,en baştan yağlarımı iyice attım... diyet sayesinde karın bölgesindeki istenmeyen yağlarda gitti...

önceki halime oranla biraz göğüslerim düzeldi,5 aydırda düzenli yapıyorum,gözle grülür bir değişiklik meydana geldi,

iyi bir programım var,haftanın 5 günü çalışıyorum,her kas 1 gün yoruluyor

et olarak tavuktan çok balık yiyorum.. bacaklarımda aylar önce istediğim sertliğe ve kalınlığa kavuşmaya başladılar...

yalnız özellikle supplementsiz bir yere kadar oluyor,benden daha iyi biliyorsunuzdur bu konuyu... ve creatin almayı düşünüyorum amino ile birlikte. foruma göz attım ama tatmin edici bir cvap bulduğumu söyleyemem,çünkü supplement alımında sıra özellikle büyük rol oynamakta. mesela protein tozundan sonra hemen amino tableti alınmaz,45 dk sonra alınır..

bu gibi çok ince ayrıntılar mevcut. sorum şu olucak,

1- amino 3001 ve universal creatine powder 1 kg. ürünleri alıcam. antrenmandan önce(30-40 dk ) 2,ant. sonra 2 olmak üzere 4 tablet kullancam, sizce bu tablet sayısı yeterli olur mu? ve creatini workout olarak amino asitten kaç dakka sonra almalıyım ?

2-son soru olarak,yükleme dönemi ile yüklemesiz normal creatin alımı arasında araştırmalar pek bir fark olmadığını ortaya koymuştur. bu yüzden creatini,6 hafta sürekli hergün 5 gr olmak şartıyla alıcam. 2 haftada ara vercem creatin kullanımına, sizin düşünceleriniz nelerdir ?

Sayfayı Paylaş