bütün kaslari calismak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YipMan tarafından 24 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selamün aleyküm arkadaslar. Sizce bir günde bütün kaslari calismak dogrumu? benim bir arkadas eger kollari ve gögüs bölgesini calsitirirsan ozaman sirt bölgeni calistirma yoksa hic bir ise yaramaz ikiside demisti. sizce dogrumu bu dedigi?

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Başlangıç seviyesindeki insanlara, kaslardaki hamlığın bir an önce giderilmesi için ilk 1 ay bir günde bütün kaslar çalıştırılır.

Ancak ikinci ayda yeni bir program verilir ve günde 2 kas bölgesi çalışılır, sonraki gün başka 2 kas bölgesi çalışılır vs. Kaslarınızı dinlendirmeniz gerekli. Arkadaşınız buna dayanarak söylemiş olabilir.

Wills71 bunu beğendi.
  3. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben planla felan ugrasamam gardas her bölgeyi 60-70 kilo ile 50 tekrar yaparak calisiyorum 3-4 haftaya bir agirligi arttiriyorum. ise yarar herhalde.

4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Ben bütün kaslarımı çalıştırıyorum benim için en güzel çalışma tarzından birisi.

Vinternattt senin söylediğin >Türkiye spor salonları çalışma rütinidir her hangi bir kesinliği yok.Kişiye bağlı olarak değişir.

Kendin düşün uygun program uygula.Bazıları günde 30dk süre ile 1kas grubunu çalıştırıyor buda güzel bir rutin mesela.

Wills71 bunu beğendi.
  5. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sence benim calisma bicimim iyimi kardes ? bench_O

6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Ben 6 aydır tüm vücut çalışıyorum.Yalnız buradan sonra tat vermeme başladı veya vücudum alıştı yeni program hazırladım.Yalnız yeni olanlar için tüm vücut çalıştırma sistemi en iyisidir.

Bazen hafif ağırlık yaparım 3set uygularım bazen 2 set olabildiğince ağır çalışırım.

Bana kalırsa tabiki güzel bir çalışma biçimi.

Wills71 bunu beğendi.
  7. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

peki faydasini gördünmü gardas vücudun ne durumda?

8. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
  9. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Wills71 bunu beğendi.
  10. qwerty12

qwerty12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrı bir konu açacaktım.Nerden açacağımı bulamadım.Ama konu biraz benziyor onun için buradan yazıyorum.

Öncelikle herkese iyi akşamlar arkadaşlar.
    Benim bir kaç sorum olacaktı yardımlarınızı bekliyorum:

Evde 5kiloluk 2 tane dumbell var.Bunlarla şu linkteki
    (https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html?)
    çalışmaları yapıyorum.Yalnız o konuda mesela 1.gün göğüs 2. gün omuz 3.gün bacak çalışın demiş.Ben bunların hepsini 3 lü set halinde yani yapabiliyorum.3x8 olarak yapıyorum ama şu şekilde:

göğüs hareketlerini 8 defa
    omuz hareketlerini 8 defa
    bacak hareketlerini 8 defa
    .
    .
    .
    göğüs hareketlerini 8 defa
    omuz hareketlerini 8 defa
    bacak hareketlerini 8 defa (yani bir bölümü 3 defa ardarda tekrarlamak yerine teker teker hepsinden 3 defa yapıyorum)

1-)Şimdi bu şekilde yapmak ve bu hareketlerin hepsini aynı gün yapmak doğru mu?

2-)Dumbell çalışmak ve testosteron hormonu arasında ne düzeyde bir ilişki var?Neticede ağırlık çalışıyorum, bu hormonu arttırır mı?
    Vücudumda cinsel bölge ve koltuk altı kıllarında bir sorun yok.Yalnız 20 yaşıma gelmeme rağmen sakal,bıyık yok ve göğsümde kıl yok.Bu hormon erkeklik özelliklerini tetikliyormuş.Ağırlık çalışmak bu hormonu tetikler mi?
    Etki ölçüsü nedir kesin tetikliyor denilebilir mi?

3-)Çalıştıktan sonra her akşam bir kaşık bal,bir avuç fındık,bir yumurta,bir muzu sütle karıştırıp içiyorum sıkıntı çıkarır mı?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.thums:

Wills71 bunu beğendi.
  11. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Yasak ama yazıcam yinede :)

Evde yaptığın için zararlı değil uygundur.Ama bölge bölge git çünkü kaslarının birazda yorulması ve kendini yenilememesi lazımbuda 1-2dk lık bir süre.Bunun içinde 1bölge bittikten sonra diğerine geç.

Testosteron psikolojikte artar ağırlık ilede artar özellikle bacak çalışınca.Bendedesakal ve üst vücutta koltuk altından baska bir yerde kıl yok sorun yapma normal tabi penis boyuda azck önemli doktor bakmıştı da bana :) :) Biraz yapı meselesi.Ayrıca her hangi bir erkeklik ile problemimde yok tetiklemesi gibi bir şey söz konusu değil bence yada herkes farklı bazısında olabilir.

3. olarakta antrenman sonrası besinlerinde iyi problem yok yola devam thums:

Son düzenleme: 25 Ocak 2011
    Wills71 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş