Bütün hareketlerden hafif ağırlıkla 30-40 tekrar?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve d3wr4n tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. d3wr4n

d3wr4n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba. BB ye yeni başladım. Hocam bana piramit tekniğini uygulamamı söyledi ama bana sıkıcı geldi biraz.. Ben kaslarıma hacim kazandırmak istemiyorum. Sıkılaşmış ve ince görüntülü adele istiyorum. (tam olarak basketbolcular gibi) Bunun için piramit tekniği değil de bütün hareketlerden(squat, leg pres, arnold press hariç) hafif ağırlıklarla 30-40 tekrar yapsam doğru olur mu? Ya da kasların etrafındaki yağları parçalıyıp kası meydana çıkaracak sizin önericeğiniz bir program var mı? Bir de omuz hareketleri uzamayı durduruyormuş:( Bu doğru mu? Şimdiden çok teşekkür ederim..

Boy:176
    Kilo:60

2. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Forumda daha çok araştırma yapmalısın. 30-40 tekrar yapacağın hareketlerin sana bir faydası olmaz (dayanıklılık geliştirmek dışında).

Yaşından, boy ve kilondan anladığım kadarıyla da, yağlarını eritip gösterebileceğin pek bir kas kütlesi de yok sende... Öncelikli olarak istikrarlı bir beslenme ve antrenman programı ile büyümeyi hedeflemeli ve bol bol araştırma yapmalısın.

3. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    30-40 tekrarlarla yapılacak çalışmanın süresi çok uzar, 2 saat gibi. Madem kalınlaşmak istemiyorsunuz ki bu o kadar kolay değil. Ben sizin için 12- 20 tekrar aralığının uygun olacağını düşünüyorum.

4. Excilius

Excilius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Isparta
    30-40 Tekrarın Sana Dayanıklılık Geliştirmekden Başka Fazla Bir Yararı Olacağına İnanmıyorum. Yeni Başladığını Solyorsun Bu Pek Sana Uygun Değil Tekrarı Biraz Düşürsen Ve Beslenmene İyi Bir Şekilde Devam Edersen Umduğunu Bulursun...

5. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Dogru yoldasın cok tekrar az agırlık kasların belırgınlesmesını saglar.

6. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle ben kaslarıma hacim kazandırmak istemiyorum sözüne cevap olarak şunu söyler insanlar sana o zaman bbye neden başladın fitness yap koş ya da başka spor yap o zaman...önce amacınla yaptığın spor aynı istikamette olsun...başarılar

7. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    boyun 176, kilonun 60 olduğunu yazmışsın, bu da oldukça ince bir vücuda sahip olduğun anlamına gelir...

yağları parçalayıp kasları açığa çıkarmak istiyorum demişsin... hangi yağ???? zaten zayıfsın...

8 - 10 tekrar 3 set olacak şekilde hareketlerini uygulayıp, iyi beslenme ile hacim almalısın, daha sonra definasyona (kasları belirginleştirmeye) yönelmelisin ki bu da uzun zaman alır, ha deyince olmaz... salondaki hocanın sözünden çıkma...

bu arada çok tekrar az ağırlık var olan kasları belirginleştirir, olmayan bişey belirginleşmez...

iyi çalışmalar! saygılar...

8. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Bu BB sporu konusunda kesinlikle tecrübeli değilim fakat tek bir bildiğim varsa 16 yaş için bu sporu çok ağır idmanlar ile sürdürmek kesinlikle sakıncalı. Tekrar belirtiyorum bu bb sporu konusunda tecrübeli değilim fakat, benim basketbol alt yapım var.

Bence 17-18 yaşlarına gelene kadar sadece kendi ağırlğını kaldır, boy uzaması için barfiks, süt, mekik vs...!!!

Sn FleXor da bu boy uzaması içinde forumda bir yazısı vardı. Daha gelişma çağındaki kemikleri kaslar tutarak gelişmesini engelliyor. Bu bir tavsiye. Karar sana kalmış.

9. d3wr4n

d3wr4n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aycan177083 hocama bugün sordum senin dediğinin aynısını dedi haklısın..thums:

10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    benim nickim aycan177083 değil, "aycan1903" sen galiba fenerbahçelisin :) neyse...
    iyi çalışmalar! saygılar...

Sayfayı Paylaş