Büroda çalışıyorum beslenme günlüğüm nasıl olmalı yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve miharbi108 tarafından 18 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. miharbi108

miharbi108 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    BOZÜYÜK
    arkadaşlar ben muhasebeciyim doğal olarakta günümün çoğu büroda geçiyor sabah 08:30 işe başlıyorum 18:00 da işten çıkıyorum.

Bu yoğunluğuma rağmen beslenmeme ve antremanlarıma dikkat ediyorum.

sabah 5 yumurta akı 2 dilim yulaflı ekmek,40-50 gr lor,1 bardak yağsız süt,yeşil çay.

sabahla öğle arası ara öğün yemekte zorlanıyorum. ara öğün olarak büro ortamında ne yemeliyim yardımlarını bekliyorum.genelde yağsız süt içiyorum.

öğlen 100 gr tavuk göğsü(haşlanmış)makarna-pilav.

öğlen-akşam arası ara öğün yemekte tekrar zorlanıyorum süt veya fındık fıstıkla geçiştiriyorum.

akşam antremanda 1 saat önce karbonhidrat alıyorum makarna-pilav vb. yarım saat öncede 6 yumurta akı yiyiyorum.

antremandan sonra 100 gr tavuk göğsü ve 1 tabak makarna alıyorum. yatmadan önce bir bardak yağsız süt.

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    bence sabah ara öğünü için evden sandviç yap götür yanına da kuruyemiş, meyve süt vs. Öğlenin ara öğünüde aynı olabilir ama sandviç bayarsa dışardan tonbalığı alır onu yersin yanına yine aynı kuruyemiş,meyve, süt vs.. Sabah ve antrenmandan sonra basit şeker tüket. Yediklerine sebze de ekle

3. miharbi108

miharbi108 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    BOZÜYÜK
    umut94 ilgin ve cevapların için teşekkür ederim.Şu sandviç konusunda bi sorum olucak. Sandviçin içeriği nasıl olmalı? İçine ne koyupta yemeliyim?

4. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eğer sporda bir geçmişiniz var ise, protein alma bakımından ara öğünleri protein tozuyla geçiştirebilirsiniz.Gerçi bir yemeğin yerini tutmasa da ek besin olarak ara öğünlerde almanız gereken proteini almanıza yardım eder...

5. miharbi108

miharbi108 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    BOZÜYÜK
    spordaki geçmişim 2 yıldır devam ediyor ancak belli aralıklarla devam edebildim. 1 buçuk aydır beslenme ve antremanlarıma çok dikkat ederek devam ediyorum.protein tozunu ne zaman kullanmam gerektiği konusunda hala tereddüt içindeyim.

6. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    sandviçin içine lor peyniri ve domates koyabilirsin yanında da meyve suyu iyi gider. Ya da evde tavuk haşlayıp parçalara ayırırsın onu da sandviçin içine koyarsın

7. miharbi108

miharbi108 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    BOZÜYÜK
    anladım teşekkürler denicem :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:23 ----------

forumda basit şeker hakkında pek bişey bulamadım.basit şekerden kastın pekmez,bal vb mi?

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

9. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    evet onların amacı kortizolu (katabolizma) önlemek

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:41 ----------

evet onların amacı kortizolu (katabolizma) önlemek

Sayfayı Paylaş