Böyle Bir Vücut İstiyorum Nasıl Çalışmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mertblade tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
  3. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    varro nun vücut benim için abartı. üstteki daha iyi gider ne kadar zamanda yapılır acaba o vücut

4. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Valla bilmem muscle and fitneess dergisinde spartacus dizisindeki adamlar 1 ayda başardı sizde başabilirsiniz diye bir slogan vardı ama bir ayda anca dünya kadar ilaç alarak yapılabilir tabi cok pahalıya cıkar ama bunu doğal yoldan yapmaya kalkışınca en az 6 ay-1 yıl diyorum oda iyi beslenme düzenli antreman düzenli dinlenme ile olur yani disiplinli olmak lazım cok değişik bir spor bu :D

Son düzenleme: 10 Kasım 2010
  5. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen gaz vermek için yok 1 ayda yapmış falan zaten vücut 2-3 haftada adapte oluyor spora. birde bu adamların altyapısı var biraz yükleniyolar yağ yakımına sonra tv de gölgelendirme zannediyosun adamlar kas yığını:) 300 filminde sparta kralını oynayan adam vardı gerard butler mı neydi onun bir röpörtajında bu sinemacılar bir teknik kullanıyolarmış deli gibi kas görünüyomuş adam kendisi diyodu bu kadar kaslı olduğu hiç farketmemiştim diye

6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Evet onu bende farkettim o kadar kas yok tu gerard butler fotoğrafçılarda yapıyor onu ama en iyisi doğal olmak yani ben abartıya kaçmak istiyorum ama nasıl mesela bir gladyatör vucudu gibi şişman gözükmücek zayıf gözükücek ama kaslı olucak mesela brad pitti eskiden daha kaslı hali gibi öyle birşey ama bu sporda en önemli şey herşeyden önemli olan şey irade ve sabır ve istek arzusu bu üçü tükenince istediğin kadar ye iç birşey olmuyo ama ben yine başlıcam bu ay uyku sorunum var bakalım bayrama kadar cözerim inş :)

7. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    inş. çözersin. başla tabi en güzel spor acayip kafa dağıtıyosun ek olarak:) yok mu arkadaşlar bu vücut için soruları cevaplayabilecek.

8. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yok mu cevap verebilecek birisi??

9. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gen ile alakalı 1 Yıl da ulaşabilirsin diye bir şey diyemeyiz.

10. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    herkes bu spora hedefleri sayesinde başlıyor. ama sizlerin hedefinizdeki vucut sizi nasıl motive edebilicek anlamış degilim 6 ayda hiç spor yapmamış biri daha iyisini yapabilirde ama kimiside 1 senede yapabilir bu genetik ile alakalı kısacası boyle bir vucudunuz olduktan sonra bunla yetinmeyebilirsiniz :D

11. pitbull26

pitbull26 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    istemekten çok daha önemlisi o uğurda emek harcamaktır sabırlı olmaktır. söylediklerinle bu vücudun alakası yok. bu vücut öyle 5 6 ay dada yapılabilecek bişey değil. salondaki hocanla konuş o sana doğru yolu gösterir zaten. ayrıca adamın omuz ve kollar çok zayıf gibi geldi nedense.

12. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar size ne kadar zamanda yapılır diye sormadım. bu şekilde olması için yani fazla şişmeden fit bir görüntü olması için nasıl çalışmalıyım onu sordum 3x15 tekrar mı? yoksa 4x8 tekrar mı? makine mi yoksa serbest ağırlık mı? kardiyo ne kadar olmalı 15-25 dakika? salonda da hoca yok okulun salonu

13. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    cardio için senin vucudun ne halde ilk önce onu görmemiz gerekir . hocan yoksa elimizden geldigince yardım etmeye çalışırız. foto koy kilonu boyunu yaz.fazla şişmekten bahsetmissin zaten o çok kolay olmuyor yıllar gerekiyor iri olman için. ama senin istediginide anladım hatlar belli olsun fit bi vucudum olsun... bunun için tekrar sayılarını 15 20 olarak yapmalısın.
    spora yeni başlıyanların serbest agırlıkla çalışması gerekir. makinelerle vucudun belli bi seviyeye geldikten sonra hem serbest agırlıkla hemde makinelerle çalışırsın.

14. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim. 15x3 yapıyorum hareketleri serbest ağırlık, bazıları makinede. 15-20 dakika ısınma amaçlı yürüyüş yeter herhalde:D

15. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    3x15 ve 4x8 çalışmalısın, ayrıca 4x10 da yapmalısın zaman zaman. Makineye girmelisin önce daha sonra serbest ağırlık. Kardiyo yapmalısın önce 15 dakika sonra 25 dakika.

16. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    biraz daha açıklarmısın??? yaklaşık 2 aydır 3x15 çalışıyorum

17. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım o vücutta hacim var. yani cok abartı deil ama var. bir kere hacim yakalamak istiyorsan bir bolgeye 2 yada 3 hareketi gecmemelisin. set sayıları toplamda 10 -12 buyuk kaslar için. kucuk kaslar içinde 7-8 setli toplamda calısma yapmalısın. mesela ben sana ornek bir gogus programından bahsedeyim. bench press 5 set - ust gogus dumbell press 4 set - snav 2 set max. tekrar. şeklinde çalış.(toplam set 11 ve hatta ilk 2 haraket yettiyse snavıda yapma) onu bunu yapacam diye agırlıklara saldırma. gererksiz hareketlerden kacın. hacim için 1 temelk ve 1 izole egzersiz yeterlidir. butun kaslar için gerekli bu prensip. 6 temel hareket vardır bunları ayrı ayrı gunlerde kesinlikle uygula. tabii yasın küçükse boy uzamasını baskılamamak acısından squat vede deadlift gibi hareketleri uygulama. iiy çalışmalar saygılarımla ..

18. mertblade

mertblade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler cevabın için ya şimdi benim fazla imkanım yok her gün gidemiyorum haftada 3 gün sadece onda da 2 si bacak olmak üzere 11 hareket yapıyorum. göğüz-omuz-kol-kanat hepsini bir günde yapmak zorundayım bunun bi zararı olmaz dimi toplamda 9 hareket???

19. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    bende evli çocuklu biriyim evde dumbel setiyle çalıştım 1,5 ay kadar dün salona yazıldım ilk hafta diye 2 saat hergün programı dayadılar nasıl olcak bilmiyorum eve barfiks çubugu aldım kapı arasına çevirerek pratik montajı var 90 kiloyum tık demiyor beni tartıyor dunlop marka sana çok faydası olur ben 1 kere zor çekiyorum ama sandalyeyle çıkıp negatif barfiks çekiyorum yani yavaş yavaş kendimi salıyorum 6-7 kere negatif çekiyorum evde şınav mekik yavaş yavaş artır çok faydası olur ben 3 yaşında oğlumuda katıyorum evde çalışırken oyun gibi beni rahatsız etmiyor birde büyük marketlerde ve netde satış sitelerinde plastik twister bel döndürme aletleri çıkmış 10 lira çok güzel kullanışlı bel döndürme ve ter atma işini 3-4 dakika görüyor

Sayfayı Paylaş