Böyle bir vücuda sahip olmak için evde çalışmak yeterli mi ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Ozn tarafından 9 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Ozn

Ozn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Başlıkta da dediğim gibi böyle bir vücut için evde dambıl,barfiks,mekik,şınav,el yayı bu ürünlerle çalışarak böyle bir vücut elde edilebilirmi ?Yapılırsa ne kadar sürede yapılır tahmini olarak?

2. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    1.evde bu kadar büyüyemezsin barfiks şınav mekik vs şeylerle mekik neyse karın yapabilirsin ama göğüs omuz kol olmaz..ve ne kadarda olur konusuna gelince o senin kendi genetiğin ve gelişim sürecine bağlı şu kadar şu kadar diye bişey belirlenemez.. :)

Ozn bunu beğendi.
  3. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    zaten normal bi insan için bundan ötesi yok :)

4. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Evine Salon kurarsan olur

5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    hareketlerin doğrusunu yapmak o kadar zor ki...azcık yanlış yapsan haraketin verimini azaltıyorsun...2 yıldır spor salonundayım,hala hareketlerin bazılarını yanlış yaptığımı öğreniorum çevremden. evde sen hata yapsan bile farkını varman zor yaptığın hatanın ve 100 lerce hata yapıyorsun. böyle bir vücut için 100 lerce kaynak okuyup 100 lerce şey öğrenip,doğru uygulaman lazım...bana göre spor salonuna gitmeyi bile göze alamayan birinin tüm bunları yapabilmesi gerçek dışı görünüyor.

RealOgrish ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Vince Del Monte değilmi bu?

7. Ozn

Ozn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    olabilir bir alışveriş sitesinde gördüm bu foto yu

8. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    siteyi söyleyebilirsen adama haber vereyim, telif hakları var o fotoğrafların :)

9. Ozn

Ozn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bilmiyordum ve kaldırmak isterdim ama editleyemiyorum.

aynı fotoğraf google da da var

Son düzenleme: 9 Nisan 2011
  10. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0

yok hocam forumda paylaşman değil sorun, adamların sitelerinde kullanması. o yüzden hangi alışveriş sitesinde gördüğünü sordum :)

11. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    evde yapamassin salonda anca 4 senede yaparsin normal bir kisi isen

12. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Bu vücudu yapmak, tamamen sizin genetik özellikleriniz ile alakalı bir durum. Başkasının belli bir süre zarfında bu vücudu elde etmesi, sizin de aynı süre zarfında bu vücudu elde edeceğiniz anlamına gelmez..Öte yandan başkası elde edemedi diye, sizin de elde edemeyeceğiniz düşüncesi çok yanlıştır.

8 ay inşaatlarda işçilik yapıp, bundan çok daha etkili vücut elde edenler de gördüm; 3 sene boyunca vücut geliştirme salonlarına gidip, doğru dürüst bir kazanım elde edemeyenler de gördüm.

Olay tamamen genetik. Kas gelişim hızı ve kapasitesi kişiden kişiye değişir.Kas hücrelerinizdeki androjen reseptörlerinin sayısı,dağılımı ve anabolizan etki gösteren androjenik hormonlara olan genetik duyarlılıkları sonucu belirler..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:00 ----------

Neye göre 4 sene diyorsunuz ? Her insanın genetik donanımı farklıdır. Sizin kas hücrelerinizde yeterince androjen reseptörü yoktur yada mevcut androjen reseptörlerinin androjenik hormonlara olan duyarlılığı azdır; bu yüzden siz çok çalışmak zorunda kalırsınız.. Ama başkası, sizden çok daha az süre çalışır ve sizi her manada ikiye katlar gelişim ve görsellik olarak.İnşaat işlerinde çalışıp da çok iyi vücut yapan ve görenlerin profosyonel vücutçu sandığı insanlar da tanıdım; bu spora yığınla zaman ve emek harcamasına rağmen anlamlı bir sonuç elde edemeyenler de tanıdım...

O yüzden herkes farklıdır bu sporda..A kişisi için geçerli olan B kişisi için geçerli olmayabilir. Bu spor evde de yapılmaz ayrıca..Çünkü vücut geliştirme bir spor değil bilimdir..Evde ancak küçük çaplı pekiştirme idmanları yapılabilir.Ayrıca bu sporda, bu işin uzmanı olmuş kişiler tarafından,kişiye özel bir idman,beslenme,supplement ve kür programı yapılması da başarıya giden yolun en önemli basamağını teşkil eder.

Son düzenleme: 11 Nisan 2011
    Ozn bunu beğendi.
  13. Ozn

Ozn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    babam 15 yaşında taş ocağında işe başlayıp 20 yaşında filan inşaata geçerek 45 yaşında emekli olana kadar çalıştı ama hiç öyle belirli bir kas kütlesi görmedim acaba genlerle bir alakası varmıdır ya da yıpranmadan filan olabilir mi ki

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş