Böyle Bir Antreman Varmı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve pasha05 tarafından 24 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. pasha05

pasha05 Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Issız Bir Nehir Yanı
    Arkadaslar 6 aydır bb yapıyorum.Iyı bır gelısım sagladım dıyebılırım.Ancak kucuk bır sehırde oldugum ıcın tam bır bılgı saglayamadım.Gecen gun ısım geregı bır gorusme yaparken kollarım gorustugum kısının dıkkatını cektı konu bb ye geldı.Kendısı de ısmını alenen yazmam dogru olmaz ama soy adı USLU Bursa ve Eskişehirde salon ısletmecılıgı yapmıs.Babasının musabık sporcu yetıstırdıgınden fılan bahsettı.

Vucutum genel anlamda ıyı olmasına ragmen ust goguslerın zayıf kaldı ve bunu o arkadasda fark ettı.Ben antremanlarımı salon antronurun yazdıgı sekılde yapıyorum.Gogus antremanım Bench press 12-10-8-6 seklınde daha sonra dumbell ınclıne press 12-12-10-10 butterfly ve couble cross seklınde idi.

Bu arkadas ıse bunun yanlıs oldugunu ve bench press de kaldırabıldıgım sabıt bır kılo da 4X10 daha sonrada ınclıne barbell press 3X10 seklınde yapmamı soyledı.2 antremandır denıyorum ama cok yorucu oluyor 80 kıloda 6 tekrar 100 kıloda 4 tekrar cıkartırken sımdı 55kg da 2sette zorlanmaya baslıyorum.1 ay bu sekılde gogus antremanı yapmamı onerdı.

Bu sekılde bır antreman varmıdı?Oncekı yaptıgım antreman tarzı mı yoksa bu arkadasın soyledıgı antreman tarzı mı daha faydalıdır?

not:Kendısıne bır turlu ulasamadıgım :D gelısmemde onemlı pay sahıbı angryhun sende de bır cevap beklıyorum :)

Sayfayı Paylaş