Böyle şey görülmedi.. Karar veremedim.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kadhras tarafından 7 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Kadhras

Kadhras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Guzelyalı, Izmir, Turkey
    Merhaba, iyi günler..

Ben spor salonuna gitmiyorum. Haftanın 4 günü wing-tsun, haftanın 6 günüde her sabah koşuya çıkıyor ve kendi vücut ağırlığımla antreman yapıyorum.

Hedeflerim :

Yağ yakmak, hacim kazanmak.

Bu koşullar altında, bana hangi "proteini" önerirsiniz ?

2. sıfırşeker

sıfırşeker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İskenderun
    hardline progainer yağsız kas hacim kazanmak için oldukça övdüler sipariş verdim ben pzartesi gelcek büyük ihtimal kullananlar fayda almış hep toz olarak onu öneririm
    hacim kazanmak için ise vücut ağırlığından fazlası gerekiyor snn yaptıklarınla yağ yakarsın atletik bir vücudun olur ama iri bir vücut olmaz

3. Kadhras

Kadhras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Guzelyalı, Izmir, Turkey
    Aşırı iri bir vücudum olsun istemiyorum. Heybetli durmak hedefim... Ayrıca, protein tozunda tad benim için ilk sırada bu konuda bir fikriniz var mı

4. sıfırşeker

sıfırşeker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İskenderun
    tadına bakmadım henüz ama sütle karıştırınca hepsi güzel oluyor zaten heybetli durmak vücut ağırlığı antrenmanı ile olmaz malesef kaslar pek fazla zorlanıp parçalanmıyor çünkü ağırlık şart :)

5. Kadhras

Kadhras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Guzelyalı, Izmir, Turkey
    Ne demek istediğini anladım:) 5-10 km koşu yapıyorum sabahları. Ayrıca, wing-tsun'da inanılmaz zorlanıyorum. "Kas yıkımı" olmaması adına bana önerebileceğin "protein kaynağı" nedir son olarak :)

6. Kadhras

Kadhras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Guzelyalı, Izmir, Turkey
    Güncel

7. sıfırşeker

sıfırşeker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İskenderun
    optimum gold standart whey ben kullanıyorum şuandada zaten kas yıkımını en hızlı durduran tozdur :D

8. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Başlıkla içerik ne alaka? :) proteinden kastın protein tozuysa optimum whey iyidir,saftir ve işini gorur.

9. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Başlığı geçtim protein tozuyla yaptıklarının alakasını çözemedim. Beslenmende sorun mu yaşıyorsun ? Proteinsiz yanlış yemeklerin bulunduğu yerlerde mi bulunuyorsun? yanında şeykini götürüp zamanı geldiğinde yuvarlamak ve bulunduğun yerdeki o anki sağlıksız bol yağlı yemekten uzak durmak mı istiyorsun ? Makrolarından yağı falan daha fazla eleyecek kadar ciddi bir diyette misin ?...vsvs
    Sanırım protein tozunu kas yapan veya kas yapımına ekstradan yardımcı bir şey zannediyorsun ama böyle bir şey yok.Şevkini kırmış olabilirim üzgünüm ama kullanmanla kullanmaman arasında kas yapımı olarak hiçbir fark olmayacak.Yukarıdaki şartlarda değişik faydaları olabilir kolaylık açısından. Protein tozu sadece proteindir.Yani ''its just protein''
    Günlük beslenmenden yeterli proteini alabiliyorsan son derece gereksiz.Paranı kreatin,beta-alanin,pre-workout gibi fark yaratacak şeylere harcayabilirsin illa takviye alıcam diyorsan.

BLAST bunu beğendi.
  10. Kadhras

Kadhras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Guzelyalı, Izmir, Turkey
    Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim.

Spor salonuna gitmeyi sevmiyorum, ayrıca ilk yorumdada belirttiğim gibi "wing-tsun" yapıyorum baya yorucu ve zorlayıcı oluyor.. Haftanın 5 günü, sabahları koşuya çıkıyorum.

Bu koşullar altında, "çok iyi" beslendiğimi söyleyemem. Günlük ihtiyacımı karşılayacak, takviye amaçlı protein tozu kullanmamın mantıklı olacağını düşünüyorum.

Söyledikleriniz hakkında hiçbir bilgim malesef yok. Beta-alanin, kreatin ve pre-workout...

11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Şu aşamada besin takviyesi kullanmak için hiçbir sebebiniz yok, kas yıkımı gerçekleşmeşi için bahsettiğiniz kardiyak egzersizlerden çok daha fazlasının ve oldukça yetersiz bir beslenmenin bir arada olması lazım. Ortalama bir beslenmeniz olduğunu varsayalım, yoğun antrenmanlar sonrasında boşalan glikojen depolarını doldurmanız yeterli olur, antrenmanı bitirince küçük meyve sularından 1 paket için tamamdır.

Bekci bunu beğendi.
  12. Kadhras

Kadhras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Guzelyalı, Izmir, Turkey

Protein açısından zengin bir beslenme düzenim yok. Buna rağmen, herhangi bir protein takviyesi almamı önermiyor musunuz?

13. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Protein alımım gerçekten çok düşük diyorsanız, 25 - 30 gr fark oluşturacak bir öğün değişikliği yeterli olur. Deliği alttan değil üstten kapatmak için takviye kullanmak daha doğru.

Bekci bunu beğendi.
  14. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    "Çok iyi beslendiğimi söyleyemem..." demişsiniz.
    Öncelikle güzel bir vücuda kavuşmayı istiyorsanız beslenmenize gereken önemi göstermelisiniz.
    Sadece protein tozu alarak vücudunuzu besleme fikrini öncelikle düşüncenizden çıkarın.
    Zaten kendiniz de demişsiniz "takviye olarak" almak istediğinizi.
    Size forumdaki beslenme başlığı altında en başa tutturulan gönderileri incelemenizi tavsiye ederim.
    Tabi ki dört dörtlük bir beslenme yapamayabilirsiniz -işinizden, okulunuzdan vb. sebeplerden dolayı..- ama şu an ki beslenmenizden biraz daha fazlasını yapabileceğinizi düşünüyorum.
    Beslenmeyi zorlaya zorlaya eğer ki yeterli besinleri alamadığınızı düşünürseniz o zaman protein tozuna başvurabilirsiniz.
    Zaten ciddi ağırlık çalışması yapmadığınıza göre beslenmenizi biraz daha iyileştireceğinizi düşünürsek toza da gerek kalmayacaktır.

İyi sporlar,

15. Kadhras

Kadhras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Guzelyalı, Izmir, Turkey
    Evet, dediğiniz gibi ciddi bir ağırlık çalışmam yok.

Lakin,

Wing-tsun'da ve sabah koşusunda "vücut ağırlığımla" barfiks, şınav, tek elle şınav, squat... aklınıza gelebilecek hertürlü hareketi yapıyorum.

Zaman zaman, öğün atlatıdığım anlar oluyor.

80 Kiloyum, günlük protein alma miktarım; kilo başına 1.5g diye biliyorum. buna rağmen, 120 - 140g arası günlük protein aldığımı düşünmüyorum.

16. Kadhras

Kadhras Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Guzelyalı, Izmir, Turkey
    Konuyla alakalı görüş ve fikirlerinize açığım.

Sayfayı Paylaş