bölgesel zayıflamaya ihtiyacım var bel bölgesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve adams tarafından 9 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ceyhun1903

ceyhun1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa/Akhisar
    Bence bel bölgenin incelmesini istiyorsan twist(disk üzerinde bel döndürme)yap.

2. Shark1973

Shark1973 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Arkadaşlar , bu lanet yağlar kaslarımızın en zayıf olduğu bölgelerde toplanıyor . Bu savdan yola çıkarak bütün kaslarımızı güçlendirmemiz gerekiyor artan kas kütlesi de daha fazla yağ yakmak anlamına geliyor. Vucut geliştirme sporu tam da bunun karşılığı. Kimyasal olarak da giren enerji ve harcanan enerji denklemi = sağlıklı bilimsel bir diyet. Bol oksijenli ortamda cardio ve yağların atılması. Genellikle mucize bekliyoruz sorunu bir an önce halletmek için . Sabır + Disiplin + Bilim (Bodyforum) işte mucize.

3. arslandede

arslandede Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kol ile karin

merhabalar ben de bu foruma yeni girdim
    hocama bi sorum olucak ben karindan yag yakmak istiyorum ve ayni zamanda kollarida biraz sisirmek
    ikisinide birlikte nasil yapabilirim suan haftada bir gun kosuyorum karin icin 2 gunde mekik filan cekiyorum
    kola icinde biseps triseps calisiyorum bi tarafi inceltmek isyterken diger taafi sisirebilirmiyim

4. marcopolo

marcopolo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    En iyisi cardio yapmak...onun üzerinede karın bölgesine ağırlıkla beraber çalışın..Ama yazın bekleyin ne kadar ter o kadar yağ yakmak....

5. arslandede

arslandede Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar benim bu forumda 3. yorumum bende herkes gibi karin bolgesindeki yaglardan sikatteyim aslinda ben istedigim zaman karnimdan yakabiliyorum fakat benim sorunum omuz kaslarima hacim kazandirmak istiyorum karin icin diyete girince omuzun hacim kazanmasina bir engel teskil edermi? yardimalriniz icin tesekkurler..

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    masteer'ın ileri sürdüğü bölgesel yağ yakma ile ilgili tezi şu mantıkla da desteklenebilir:

Yeterli kardio çalışmasından sonra kan dolaşımı çok hızlanır.. Kardio çalışmasından sonra mide egsersizine geçmek vücutta dağılarak artan kanın mide bölgesinde toplanmasını sağlar..

Kanın çalıştırılan bölgede olabildiğince toplanması çok önemli bir konudur.. Vücutta kaslara ve organlara besin ve oksijen iletimini kan sağlar.. Çalıştırılan kasın ise ihtiyacı olan vitamin, mineral, şeker ve aminolar da yine kan ile taşınır.. O neden mide bölgesinde toplanan büyük miktardaki kan ile mide kasları olabildiğince beslenir ve anabolik etkiler maksimum seviyeye ulaşabilir..

Bunun yağ yakma ile alakası ise şudur:
    Öncelikle kas kütlesi artan bölgedeki metabolik faaliyetler fazlalaşır, bu ise harcanan kaloriyi artırırarak "genel" yağ yakımını kolaylaşıtırırken bölgesel çirkin görüntüyü artan kas kütlesi ile giderebilir.. Kısacası bu durumda "win-win" ya da "kazan kazan" durumundan söz ediyoruz..

Spor hocalarının mide idmanlarını genelde kardio sonrasına verme nedenlerinin başında da genelde bu mantık yatar..
    Ben şahsen gelişiminde eksiklik olduğunu düşündüğüm özellikle küçük kas bölgelerini arada sırada kardiodan sonra çalışıyordum. (kardiodan sonra yeterli kilo kaldıracak gücü kendime bulabildiğim zamanlarda)
    Mesela önkol, bazen biceps ve arka kol, bazen de omuz çalışmalarımda bu mantıktan yararlandığım olmuştur..

Blues bunu beğendi.
  7. nopeynnogeyn

nopeynnogeyn Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bonatschi bi yanılgı içerisindesin. Antrenman oncesi kardiyo kan akışını hızlandırıp, vucut ısısını artırmak suretiyle vazifesini gorur. Senin o kan birikmesi meselen tamamen yanlıs, "kan toplanmaz" orda. Milyon tane kan hücresi gelir geçer ordan... Kanın akışı hızlandığından daha fazla metabolik faaliyet gerçekleşir. Bu sayede de genel ifade olarak %10-%20 performans artışı saglanır, eger antrenman oncesi kısa süre steady state training yapılırsa... Dolayısıyla karın antrenmanlarını kardiyo sonrasına vermenin bu manada bir katkısı olur, senin dediğin manada degil...

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Benim ifade etmek istediğim genel mantık, çalıştırılan bölgede kan dolaşımının artmasıdır.
    İdmanı mide hareketiyle bitirirseniz de mide bölgesindeki kan dolaşımı hızlanacağından vücut bir süre bu durumun anabolik etkisinden faydalanır.
    Bu durum da mide kası gelişimine olumlu yansır.

İtiraz ettiğiniz nokta bu mudur tam anlayamadım.

9. nopeynnogeyn

nopeynnogeyn Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Evet. Simdi gayet açık herhalde arkadaşların için.

10. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ben bel bölgesiyle ilgili zayıflama ile ilgili dedikleri gibi cardio + diet + sıkıştırma yap başkada denecek bir şey yok ama şu konu hakkında bir açıklama yapmak isterim.
    sopa çevirme hareketi yapılması tavsiye edilmiyo mazallah hareketi yaparken en ufak bir dikkatsizlik kayma yada yanlış şekilde sağa sola dönüşte omurilik kayabiliyormuş yada çıkabiliyormuş çıkması deilde kayması vücudu değişik şekilde durmasına yol açıyormuş
    bunu hocamız söyledi ne kadar dogru bilmem ama adam gözüyle yapıpta bu sonuca katlananları görmüş o nedenle bende bir uyarıyım dedim

11. mkutluk

mkutluk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bölgesel Yağ Yakımı

Arkadaşlar

Literatürde okuduğum kadarıyla bölgesel yağ yakımı denen bir olgu mevcut değildir.

Vücutta yağ ile glikoz dönüşümünde karaciğer görev almaktadır. Karaciğer fazla glikozu glikojene çevirmekte ve depolamakta veya ihtiyaç duyulması halinde glikojeni glikoza kana karıştırmakta ve kanın enerji ihtiyacı olan dokulara bu glikozu iletmektedir.

Dolayısı ile fazla çalıştırdığınız bölgede yağlar olsa bile bunlarıon yakılacağı gibi bir husus yoktur. Çalıştırılan bölgenin ihtiyaç duyduğu glikoz yine karaciğer tarafından gönderilmekte, karaciğer ise kendisine en uygun gördüğü yerden yağları dönüştürmektedir.

Bu nedenle bölgesel egzersizlerin bölgesel yağ yakımına katkısı olduğunu düşünmüyorum.

Fakat bölgesel egzersizlerin şu etkisi olabilir : Bölgesel olarak çalıştırdığımız yerlerde kaslar gelişmekte ve gelişen kaslar bu bölgelerde makyaj etkisi yapabilir.

Zaten sorulması gereken soru şudur: Hiç kilolu olup ta ince bir bele sahip olan birini gördünüz mü? İstediği kadar karnını çalıştırsın, bölgesel olarak yağ yakamaz.

Piyasada bölgesel yağ yakımı sağladığını söyleyen ürünler, ancak bölgesel anlamda su kaybına sebep olmakta, belirli bir müddet sonra o deri altından terleyerek atılan su kendisini telafi etmektedir.

Dolayısı ile bölgesel yağ yakımı ile karın bölgesindeki yağlardan kurtulabileceğinizi düşünmeniz hayal kırıklığı ile sonuçlanır.

Fakat karın hareketlerinin ve egzersizlerinin sayısız faydaları vardır, örneğin, bu egzersizler belinizin güçlenmensini sağlıyor ve daha sıkı bir duruş sağlıyor. Daha sıkı bir duruş demek yağların sarkmaması demektir. (makyaj mevzu)

Benim nacizane tavsiyem, cardio yapın, yağlarınızdan genel olarak kurtulun. Bel bölgesi hareketleri ile bu bölgedeki kaslarınızı sıklaştırın. Ama bölgezel olarak yağ yakabileceğinizi düşünmeyin.

Zayıflamanıza rağmen, İlla da bu bölgelerdeki yağlardan rahatsızsanız ve kurtulmak istiyorsanız size tavsiyem Liposuction olarak adlandırılan, yağ aldırma ameliyatlarıdır. fakat bu seçenek son çare oalrak düşünülmelidir. Yani zayıfladınız ve inatçı yağlar var ve bunlardan kurtulmak istiyorsunuz , ancak bu zamanda düşünebilirsiniz. Tabi ki, Liposuction sonrası bu bölgelerde ödemler ve morarmalar oluşmaktadır ve bunların normale dönmesi için birkaç hafta geçmesi gerekmektedir.

Son bir not, bölgesel yağlarınızı yakacağınızı düşünerek bel ve karın bölgenizi fazla yormayın, mazallah sakatlanabilirsiniz. Bu bölgedeki kas grupları nadir oalrak çalıştığı için zayıftır ve sakatlanmaya müsaittir.

Daha ayrıntılı bilgi için:
    Sağlıklı Yaşama Dair Haberler

Sayfayı Paylaş