Bölgesel program mı bütün vücut programı mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve umut2705 tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. umut2705

umut2705 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 4.ayımı tamamladım. Fakat spor salonumda programımı hazırlayanlar beni hala bölgesel programa geçirmedi.Size sormak istediğim ne zaman bölgesele geçmeliyim ya da geç mi kaldım? Bana bir program önerebilir misiniz? . programım şöyle:

Dumbell squat 3x18- leg extension 3x16
    Bench press 3x8 - incline dumbell 3x10 - incline fly 3x10 ben buna ek olarak pullover 3x10 yapıyorum kendim ekledim.
    lat pulldown 3x12 - dumbell row 3x12
    Dumbbell Lateral Raise 3x10- shoulder press 3x10(aletle)-dumbell shrug 3x12
    concentration curls 3x10-alternating dumbbell curl 3x8
    tek kol Dumbbell Triceps Extension 3x10-Triceps Pushdown 3x12-triceps kick back 3x12(bunu da kendim koydum)
    Roman chair sit up 3x20- leg lifts 3x30

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    4. ayda bence ayrilma yapilabilir. En azindan Upper/lower split uygulanabilir.
    6 ve 7. aydan sonrada gidisata ve istege gore programin tekrar sekillendirilir.

3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    yerinde olsam tüm vücut antrenmanlarında devam ederdim. Bölgesele geçme gereği niye duydun ?

Henüz 4. ayındasın, gelişmen mi yavaşladı ? Fazla mı yoruluyorsun ? Program sıkıcı mı gelmeye başladı ? Bütün sorunlarına alternatif çözümler getirebilirim, ama henüz daha bölgeseli önermem.

Not: Tüm vücut antrenmanı, yalnızca, bir günde bütün vücudu çalışmak değildir. Üst-Alt vücut bölünmesi yapılabilir.Değerlendir.

Sayfayı Paylaş