Bölgesel mi Genel mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Proteintozu64 tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Proteintozu64

Proteintozu64 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar baslayalı 1ayı gecti. genelde genel çalışıyorum. kafama takılan şey ise ben bölgesel çalışarak mı daha çok gelişirim genel çalışarak mı ?

2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    428
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
  3. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum genel yani karma çalışma benim fikrimce spora yeni başlamış insanların spora adapte olması için uygulanan bi program genelde çoğu salonda ilk 2 ay karma çalıştırıyorlar sonra bölgesele geç diyorlar bölgesel biraz daha ileri seviye için yani

4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    428
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    o genel dediğin şeye baslangıc programı denmesinin bir sebebi var zaten

merak ettiğim baska bir konuda genelde genel nedir kafana göre baslangıc programı yapıp kafana göre değiştirior olmanmı sormak istediğim nokta buydu

sorunun cevabına gelince daha 1 ayı anca doldurmussun ilk önce belli bir altyapı oluştur beslenme vs vs daha sonra çalısma sistemleri hakkında kafa yor daha sağlıklı olur senin için

Son düzenleme: 5 Mayıs 2014
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Galiba genel dediğin spora adapte için başlangıçta yazılan bütün kas gruplarını bigünde girmek , bölgesel dediğinde tek bölge demek istememişsin ama bölgesel deyince insanlar öyle anlıyabilir.1. ayın bittiyse çift bölge programı yazma şansı varsa hocaınn öyle gir örnek:pazartesi göğüs+biceps salı : sırt+triceps gibi gibi bu daha uygundur.ha bu arada bölgeselden kastın tek bölgeysede o biraz daha sporda deneyim yapmışlara uygundur.

6. sthammer

sthammer Guest

Öncelikle doğru beslenerek.. genel çalışmak natürel sporcular için daha etkilidir, gereksiz izole hareketlerle vakit kaybına gerek yok ve her kas grubunu haftada birden fazla vurma imkanı çok daha rahat..Tüm Vücut Antrenman Sistemi (Program İskeleti) - Full Body Workout | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.382
    Ödül Puanları:
    103
    spor salonlarında ilk iki ay genelde herkese rutin program yazılır zaten bu aylarda amaç hareketleri nizami yapmayı öğrenmektir 3.ayda kişiye özgü program yazılır her sistem denenebilir fakat iyi beslenmek şartıyla

8. Proteintozu64

Proteintozu64 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum fakat öğrenciyim. oda biryere kadar geliyor. yorumlar için teşekkur ederim :)

Sayfayı Paylaş