Bölgesel Güç Farklılıkları İle İlgili Bir Soru(n)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nevrochaotica tarafından 2 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nevrochaotica

nevrochaotica Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım başlık soracağım durumu anlatmak için uygundur.Aradım fakat buna yakın bir konu bulamadım.

Ben yaklaşık 1.5 aydır düzenli olarak vg ile uğraşmaktayım.Boy:176 kilo :53
    programım ilk gün göğüs+ön kol ve ikinci gün omuz+triceps çalışmalarını kapsayacak şekilde.üçüncü gün dinlenip programın başına dönüyorum.

Karşılaştığım sorun şu ; tricepslerim (özellikle sol kol tricepsim) gerçekten çok zayıf.biceps çalışmalarını 8-10 kiloluk dambıllar ile yaptığım halde triceps çalışmalarını ( örneğin skull crasher ya da french) 6 kiloyla tamamlayamamaktayım.

Göğüs çalışmak istediğimde özellikle bench press'te henüz göğsüm yanmaya bile başlamadan kollarım tükeniyor.özellikle sol kolum büyük bir acı yaşatıyor ve gücünün tükendiğini hissediyorum.haliyle setleri tamamlayamama ya da istediğim ağırlığa girememe sıkıntısı yaşıyorum.

Bu durumda yapılabilecek en uygun şey nedir?bench pressleri bir süre askıya alıp triceps için özel çalışma mı yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler cevaplarınız içn.

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle sporda yeni olduğun için temel hedefin sağlam bir alt yapı oluşturmak olmalı. bence bu aşamada 6 kiloyla skull crusher yapmanın pek bir anlamı yok. demek istediğim temel hareketlerden oluşan bir program oluşturup düzenli ve sabırlı çalışmalısın. squat, bench press, pulldown, military press... ayrıca güç kazanmak için en iyi yöntemlerden birisi de vücut ağırlığıyla çalışmak. barfiks, dips, şınav...

3. @COMMANDO@

@COMMANDO@ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle sabır,beslenme ve dinlenme

4. I_Touch87

I_Touch87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bench press Yaparken tricepslerin rolü büyüktür.tricepslerini geliştirmen lazım.

Antremanın başına triceps çalıştırmayı alırsan taze güçle daha iyi ağırlık kaldırabilirsin.Bu da tricepslerinin daha iyi izole edilmesini sağlar.

Son zamanlarda çok faydasını gördüm ;)

Sayfayı Paylaş