Bölgesel antrenman mı tüm vücut mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve avast tarafından 1 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba internette türlü türlü yazılar var spora başlayalı 1.5 ay oldu. Merakım sizce bölgesel çalışmakmı daha iyi gelişim sağlar tüm vucut mu? Bu gün 1.5 ay oldu diye bölgesele geçtim göğüs ve biceps çalıştım lakin salondaki hoca gelip tüm vucut çalış bölgeselde verim alamazsın profesyoneller için o dedi.

OdellBeckhamJr bunu beğendi.
  2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben de öyle düşünüyorum kişisel fikrim bu. tabi bu bölgesel çalışma ile de gelişmezsin anlamına gelmiyor.

3. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kime sorsam bölgeselalış diyordu çevremde salonun verdigi tüm vucut programı fazla zorlamıyor gibi

4. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    tüm vücut devam et. bölgesel gerçekten saçma. bir bölge için yaptığın 20. tekrardan sonrası boşa çalışmaya giriyor. en güzel tüm vücut çalıştırma

avast bunu beğendi.
  5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    programı yaz buraya değerlendirelim.

avast bunu beğendi.
  6. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Üstadım one fit kartında yazan hocanın hazırladıgı program diğer ekran görüntüsü benim hazırladıgın program

7. OdellBeckhamJr

OdellBeckhamJr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Sana tavsiyem belirli bi kas kitlesine ulaşımına kadar tüm vücut çalış sonra biraz ara verip bölgesel çalış. Hangi bölgenin eksik olduğunu düşünüyorsan oraya ağırlık ver. Böyle daha iyi olabilirsin

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merakım nekadar belirli bir kas kitlesine ulaşana kadar 1 ay oldu hala bir yanma ona benzer birşey hissetmiyorum tüm vucut verdikleri programımında acaba programmı eksik

OdellBeckhamJr bunu beğendi.
  9. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Vay be tüm vücut çalış diyecek kadar bilgili salon hocası ilk defa duydum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oviedo, Nanza ve karaman_emir bunu beğendi.
  10. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
  11. avast

avast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Güncel

12. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bu yaptığın ilk 1-2 ay için iyi. bi süre sonra daha kapsamlı - compound ağırlıklı bir fullbody'e geçersen memnun kalacağından eminim.

13. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Tüm vücut çalışma diyenler, sırt-omuz-göğüs-kol aynı antremandamı olmalı bunumu kastediyorsunuz ?

14. Mucoderlerr

Mucoderlerr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yarım ay bi ay kadar tüm vucuda devam et sonra bölgesele geç nasıl soruyorsan internetde araştır ama tüm vucud belli bir sonra gelişimi artırmaz enerjin yetmez bazı şeylerden eksiltmen gerekiyo tum vucud çalışanlar bölgeselden daha yavaş gelişmek zorunda doğal olarak

15. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeşim internette her okuduğa inanma.okuyup araştırmışsın belli de kaynakların kötü.ayrıca internette doğru bilgi kadar yanlış bilgi de var.

16. Mucoderlerr

Mucoderlerr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi bak anladım ağırsağlam öle diyo full bady diyo olabilir ben yapma demiyorum ama her insan bir değil ve full bady diyenlerde çok bölerek yap diyenlerde burda işin içine yine sen giriyosun deneyeceksin ben denedim sonuç bölgesel sebebi enerjim her harekete yetmiyo ve benim planıma ne bilim ünime yemek düzenime yetmiyo burda noldu full body aslında bana yaramayan bi şeye dönüştü arkadaşda böle olur yada olmaz kendisi deneceyek full denemiş istemiyo bellliki bide diğerini denesin ona uyanı bulur zaten unutma herkes aynı düzeyde beslenemiyo veya dinlenemiyo birçok sebeblerden dolayı yani cevap şudur kimse diyemez

17. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    İnsan her şeyden önce istediği sevdiği şekilde çalışmalı.sevmeyerek yaparsan bir işi zaten süreklilik gelmez ve verim alamazsın.fakat ilk olarak bunları ağırsağlam demiyor.bir sürü araştırma var fullbodynin daha verimli olduğuna dair.hepsi yabancı bilimsel kaynaklar.sen sadece ağırsağlam diyo sanıyorsun ama furkanın yaptığı yabancı bilimsel kaynakları türkçeye çevirmek.burda kimse kimsenin yaptığı programa karışamaz isteyen istediğini yapar fakat öneri yaparken doğru şekilde yapmak gerekiyor.sonra kim neyi seçerse seçer.demişsin ki yarım ay 1 ay yap full body.araştırmalar da 4 yıllık ağırlık geçmişi olan sporcularda tüm vucut çalışmanın bölerek çalışmaya göre daha verim sağladığını ispatlamış.yani internette kaynağı belli olmayan bir sürü yalan yanlış bilgi var

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  18. Mucoderlerr

Mucoderlerr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Biz ne dersek diyelim karar verecek olan o ve kime ne uyarsa o doğrudur ama ben yanlış bilgi aldığımı sanmıyorum çok araştırmacı biriyim zaten cevap full body ise kime göre derim benim yasam stilime göre ne doğru ise doğru odur herkes içinde böledir herkes herşeyini spora veremiyor sen çalışırsın iyi verim alırsın ben almam o da belli olmaz

19. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Neyse aynen kardeşim

20. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    konuya kendimden vereceğim örnekle dahil olayım . 6 ay split yaptım. etkisini de gördüm. sonra ağırsağlamın programa geçtim. hem kendimi daha iyi hissediyorum artık hem de gelişmem çok iyi şekilde devam ediyor. tüm vücut antrenmanları bence zevkli. ama salon hocasının verdiği tarzda 10-15 hareketin olduğu tüm vucuttan bahsetmiyorum. salon hocaları salondaki tüm makinalara sokuyorlar yeni gelen insanları. ağırsağlamın tüm vücut antrenmanlarında 4-5 hareket var. antrenman erken bitiyor böylece. ama antrenman sonunda canın çıkmış oluyor. ingilizcem iyi seviyede , furkanın referans verdiği makaleleri inceledim. hepsi çok sağlam araştırmalar. he split hiç mi işe yaramıyor , tabiki yarar. sonuçta yıllardır insanlar o şekilde gelişim sağladı. ama daha iyisi varken neden iyi olmayanı tercih edelim

oviedo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş