Bölgesel çalışma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba 4 ay olucak 10 gün sonra artık bölgesel çalışmaya geçmelimiyim kilom 95 boy 182 kardio ağırlıklı çalıştım 110 kiloydum sağlıklı şekilde kilo verdim ama artık kaslanmak istiyorum mesela göğüslerim hala istediğim gibi değiller.

15 dk eliptik bisiklet
    3 dk twist
    mekik
    20 dk tempolu yürüyüş
    3 x 10 chest press machıne
    3 x 10 lat pull down
    3 x 10 shoulder press machıne
    15 dk kondisyon bisikleti

programım bu sizce ne yapmalıyım buna devammı yoksa nasıl yapmalıyım? yağ hala var ama bilemiyorum

Ekli Dosyalar:

• 007.jpg
      007.jpg
      Dosya Boyutu:
      33,8 KB
      Görüntüleme:
      333
  2. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    forumda bunun ile ilgili başlıklar olmalı sanırım.hem yağ yakıp hem kas kütlesi arttırmak gibisinden.onları okuyarak bilgi toplayabilirsin.

yok değilse,bence artık geçmelisin evet.kardiyo ve vücut geliştirmeyi bir arada yürütebilirsin.nasıl bir program uygulayacağın ise senin dayanıklılık durumuna ve spora olan hırsına kalmış ben birşey söyleyemem.bilgilerden yola çıkarak sonuca ulaşabilirsin.

3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ya hocama sordum bugün haftada kaç gün geliyim filan dicektim bana ağırlığa giriyomusun dedi bende hayır dedim. hoca benı dıkkatemı almıyor anlayamadım ben o söylicek diye bekliyorum ama 4 ay olucak tık yok. Ben söyliyim bidahaki gidişime artık bi program yazsın.

4. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Göbek gitse de göğüs, kol, sırt, bacak vs. buralardan yağların gitmesi zaman alıyor. Açıkça söylemek gerekirse; şimdi program yapıp ona göre hareket edersen vücuduna dağılmış yağları kas olarak algılamaya başlarsın. Mesela üst göğsün, kolların, baldırların vs. dolu görünmesi gibi.Bu yüzden bence kardio ağırlıklı çalışmana devam etmen ileriki dönem için en iyisi olacaktır.

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    bilemiyorum kafam çok karışık göğüslerimi kaslarını ve kanatları özellikle çalışmak istiyorum ama 4 aydır sadece kilo verdim gibi birşey oldu.

6. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    agirliga gecmek istiyorsan superset calisabilirsin yag kaybida saglar hacim de.. ama biraz yipratici onu soylemeliyim :)

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    bu sporu yapan herkese sorduğumda gülüyorlar 4 aydır ne yapıyorsun diye ben hangisi daha iyi olur onun kararını vermeye çalışıyorum. yorulma açısından hiç farketmez bu program bitince hiç yorgunluk hissetmiyorum

8. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Uygun bir sistemle çift bölge çalışmaya başla. Kimseyi beklemene gerek yok. Yeteri kadar zaman kaybetmişsin. Salonlardaki hocalar yeni başlayanlara 3 gün adaptasyonu zor yaptırır sen 4 ay beklemişsin, şaka gibi.
    Süper set falan da kafanı karıştırma, o işler başka zamanın işleri, sen daha yeni başlıyorsun.
    Doğru beslenme, doğru program, doğru set ve tekrar sayılarıla ilgili forumu araştır. Şekillenmek istiyorsan da ağır çalış.

neverbackdown. bunu beğendi.
  9. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    dediginize gore 4 ay spor gecmisi olup adaptasyon surecini gecmis biri superset yapamiyor? ve ayni anda yag kaybi saglayip hacim yapabilecek ne tur bir antreman programi biliyorsunuz ?

10. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    4 ay boyunca koymayı geçmişten mi sanıyorsun sen..?
    Hacim yapmanın da yağ yakmanın da bir sürü bileşeni var. Sadece supersetle olacak iş değil.

11. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Sen ne yaptın 3 ay ya ?! Ben 3 aydır ilgileniyorum günde 1 bölge 5 gün antrenman yapmaya başladım . . Tabi 3 aydır forumda antrenman ve beslenmeyle ilgili okumadığım başlık kalmadı . .

12. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    sonuc itibari ile bi adaptasyon sureci gecirmis ben sadece supersetle olacak is sadece buna yogunlar diger antremanlari aklindan cikar diye bir cumle kurdugumu hatirlamiyorum. her ikisi icinde yapilabilecek bi antreman metodu olan super seti onerdim ayrica super set yapmak icin uzun bir bb gecmisi olmasida gerekmez sonuc itibari ile cok izole hareketlerde yapmasi gerekmiyor yine yapacagi temel hareketleri super set olarak yapmak. sizin soylediginiz seyde yanlis birsey degil ama benim soyledigim seyde yanlis birsey degil

neverbackdown. bunu beğendi.
  13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkür ederim herkese kendime bir program hazırlamam en doğrusu sanırım.

Son düzenleme: 6 Ekim 2013

Sayfayı Paylaş