Bölgesel Çalışma Programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bilgisayarbagimlisi tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün vg'de 3. haftama başlamamdan dolayı salondaki hocalarıma söyleyerek bölgesel çalışmaya geçiş yaptım.Verdikleri programdan bugün göğüs,biceps,karın çalıştım fakat biceps hareketlerinin benzer bölgelere vurduğunu düşünüyorum;

Program kağıdımda hareketler türkçe olarak açıklanmış.Bildiklerimi hareketin ismiyle yazacağım;

1.Gün

Kardiyo(10dk yapıyorum)
    Bench Press(3 set 12 tekrar)
    Üst Göğüs Press(3 set 12 tekrar)
    Makinede kolları yanlara açarak göğüs çalışma(3 set 12 tekrar)

Düz bar barbell curl(3 set 12 tekrar)
    Z bar barbell curl(3 set 12 tekrar)
    Dumbbell Alternate Bicep Curl(3 set 12 tekrar)
    Sehpada Z bar ile indir kaldır(3 set 12 tekrar)

ve 2 farklı mekik hareketi

bugün ki programım böyleydi fakat sehpada z bar ile indirip kaldırmayı yapamadım.Yamuk yumuk oldu devrilcek gibi oldu bende bir sakatlık çıkmasın diye yapabildiğim kadar yaptım.

FleXor abinin biceps konusunu gördüğümden dolayı bana biceps çalışma şeklim hatalı gibi geliyor bu şekilde çalışmaya devam mı edeyim yoksa bazı hareketleri değiştireyim mi?

Bu arada 2.günün hareketlerini çok saçma açıklamışlar o hareketleri görmeden isimlerini yazamam.

Bu arada hocaya sordum 1 gün gelip 1 gün dinleneyim mi yoksa her gün mü geleyim sen bilirsin dedi:eek:

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
  3. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.Ben haftanın 6 günü gidip 1 gün dinlenmeyi düşünüyorum şuanlık bu sayede bütün vücudu haftada 2 kez çalıştırmış olurum diye düşünüyorum.

Fakat bugün ciddi ciddi bicepslerimin beni sövdüğü hissettim:D Dambıl alternate biceps curl hareketinde bicepslerimi hissetmiyordum o zaman anladım zaten bu hareketlerin birbirine çembe taktığını.

Sayfayı Paylaş