Bölgeler Arası Dİnlenme ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enderxxxx tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    anlamadığım bir nokta var hem antrenman sürelerinin uzamasının katabolik etki yarattığı söyleniyor , aynı zamanda 2 bölge arası min 15. dk dinlenmemiz gerektiği söyleniyor ben örneğin göğüs+kanat+arkakol çalışıyorum 2 geçiş yapınca sırf 30dk oraya giderse birde set aralarında 1-2dk dinlenioruz 1 saat oraya gidior antrenman süreleri 1 saati filan geçmesin denior nası olcak bu iş anlamadım hocalarımız üstadlarımız bir yardım ederse sevinirim ...saygılar bu arada bu sporu 5 aydır yapıyorum

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sen bir kere programını değiştir...ne yapmışsın öyle, bir baldan, bir tuzdan, bir ekşiden....öyle programmı olur....kaslarını ne kadar cok yordugunun farkında mısın?...onu karşılayacak yeterli proteini ve antrenman sonra basit şekeri aldıgından emin misin?....

3. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar ağırmı yaw ? bana hiç öle gelmedi :D beslenmeme baya dikkat etmeye çalşırım üstelik programı kafama göre yapmadım antrenör saolsun :D peki sen ne önerirsin?
    cevap için saol

4. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada haftada 4 gün calısıorum bi gün antrenman bi gün off şeklinde bi gün göğüs+ kanat+arkakol dier gün omuz bacak önkol seklinde calısıorum....

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Daha 5.ayın da oldugun veya yeni oldugun için
    gün de 3 bölge çalısması yanlıs değil ,
    ama yavas yavas günde 2 bölge geçebilirsin artık,
    göğüs +biceps
    omuz+triceps gibi .

enderxxxx bunu beğendi.
  6. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hmm tmm saol cok teşekkürler 5. ayımın başındayım üstelik

7. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38

Evet bu benimde kafamı çok karıştıran bir konu.Birde işin kardio kısmı var.Güç çalışmasından ne kadar sonra kardiovasküler çalışma yapmak doğrudur ? Ben genelde 5 dakika sonra başlıyorum ,progamı bitirdikten sonra hemen başlayanlar ve 15-30 dakika ara verip başlayanlarda var herkes farklı bir uygulama sergiliyor.Yani kısacası bunun olması gerekeni nedir? Konuyu açan arkadaşa da ayrıca teşekkürler.

8. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    kaç hareket giriyorsun toplam kaçar setten onları yazarsan daha iyi yardımcı oluruz 15 dk ara verilir mi bilmiyorrum ben tek ya da 2 bölge çalışırım hepsi ara ardadır 2 bölgeli çalıştığımda.

9. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben 15 dakika beklemiyorum .5 ile 7 dakika en fazla beklerim 1 buçuk saatte antrenman atıp çıkıyorum .

10. enderxxxx

enderxxxx Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    valla abicim 3x8 calısıom 2 saati geçio antrenman sürem karın egzersizleriyle ama ağırlık calısmalarım 1.5 saatte filan bitio

11. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Flexor hocam hareket aralarında 30 saniye dinlenin demişti. Bölgeler arası 15 dk. idealdir diye düşünüyorum.

enderxxxx bunu beğendi.
  12. sword_dancing

sword_dancing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporda yeniyim kafamı karıştıran konulardan biride bu
    4 aydır bu sporu yapıyorum şu an günde 3 bölge çalışıyorum mide-göğüs-biceps gibi
    şimdi bu 3 bölge arasında 15 er dk dinlenirken vucut soğumazmı?hiçbirşey yapmadan oturucakmıyız yani bu aralarda.bir de benim idman 1,30 saat sürüyor bu şekilde 2 yi geçer

ek olarak ben bu zaman zarfında salonda çalıştım hocalardan kimse bana böyle birşey söylemedi bu kadar çalışmam boşamı gitti şimdi?

Sayfayı Paylaş