Bölge Sorunsalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tropicalpunch tarafından 11 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sorumu sormadan önce fiziksel yapımı tarif etmeye çalışayım. Zayıf bir yapım var. 1.72 boy ve 63 kiloyum. Bu sporu devasa kollara falan sahip olmak için yapmıyorum. Hedefim fit bir vücut. Sorunum ise şu : 1 yıl bu sporu yaptım ancak sürekli ara verdiğimden ve beslenmeme dikkat etmediğimden dolayı bir faydasını göremedim doğal olarak. 6 ay önce tekrar başladım ancak gene arada 1 ay yapamadım(sınavlar vs). Şimdi ise hocama gidip yeni bir programla baştan başlamayı istedim, optimum whey protein aldım ve bugün yeni programımın ilk antrenmanını yaptım ancak göğüs çalışırken göğsümden çok tricepslerimin ağrıması beni rahatsız etti. Öyle ki göğüs programımın sonunda yer alan şınav hareketini yaparken, göğüs ağrısından değil, triceps ağrısından dolayı hareketi bırakmak zorunda kaldım. Hocam kol bölgemin zayıf olduğunu, bu programa bir süre devam edersem bu bölgelerin güçleneceğini ve göğüs kısmını daha çok hissedeceğimi söyledi ancak foruma da bu konuyu bir taşıyayım dedim.

Eve geldiğimde çalıştığını en çok hissetiğim kasım tricepslerimdi. Oysa ki benim bugün antrenmanın göğüs ve biceps üzerineydi. Bu konuda ne önerirsiniz? Göğsü çok ağır girdiğimden dolayı tricepslere çok yük binmiş olabilir mi?

Görüşlerinizi bekliyorum. :)

ErtGrsl bunu beğendi.
  2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Tricepslerin kuvvetsiz,Göğüs kasların diğer kaslarına oranla daha kuvvetlidir.Bu sıkıntı yakında düzelir problem yok yani :)

Birde söylediğin gibi göğüs e çok ağır girince tricepslerin daha güçsüz oldugu için sana zorluk cıkartmıstır.

ErtGrsl bunu beğendi.
  3. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu durumda tricepslerim kuvvetlenene kadar göğüslerimi geliştiremeyecek miyim?

4. ErtGrsl

ErtGrsl Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Elbetteki gelişiceksin hatta sende fark ediceksinki 1-2 haftalık bir zaman diliminde en cok Tricepslerin gelişicek

5. Kaka'22

Kaka'22 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Konusu açılmışken benimde bi sorum var benimde arkadaşın gibi göğüslerimi çalıştığımı hiç hissetmiyorum acaba daha mı ağır çalışma istiyo ki

ErtGrsl bunu beğendi.
  6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Bench press te mesela 50kg ile 12 tekrarı tek basına yapabiliyorsa ağırlık arttırmalı.

Eğer zorlanarak bitiriyorsa hareketi yaparken brz daha dkktli olursa sanrm sorunu çözülür

ErtGrsl bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş