Bölge aralarında ne almalı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 9 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar, çoğu günler çift bölge çalışıyorum mesela bacağın üstüne biceps gibi. Bu durumda iki bölge arasında ne almalıyız? Yani bacakta rcovery sürecini başlatmak için basit karbonhidrat alabiliriz ama proteine de ihtiyacımız var. Ama protein içerikli gıdaya yüklenmek kol antremanına sekte vurabilir. Kan mideye toplanır denir ya. Aklıma likit aminolar dışında birşey gelmiyor. Ki eskiden de aralarda onlardan kullanırdım. Ama bu aralar alamıyorum onlardan. Başka ne alternatif önerirsiniz.

2. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Amino Liquid iyi bi seçim. Ayrica ne kadar ara veriyorsun ki bölge aralarinda...
    toplam antremanın 45 dakika felan sürdüğünü düşünürsek pek çok besin o kadar kısa sürede sindirilip kana karışıp adeleye ulaşmayacaktır zaten. Aksine miğdeyi yorduğu için performansın düşecektir....
    Bence sıvı, kana çabuk geçen bi karbonhidrat denemelisin. Üzüm suyu olabilir...

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    likit amıno bence number one.twınlab amıno fuel tavsıyem olur.15 dakıka gıbı bır surede absorbe olma ozellıgıne sahıp nadır urunlerden.perfect onermem.

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Antrenman öncesi bol bir şekilde kaliteli komplex karbonhidrat + creatine + protein tozu kullanırsan, 2-3 bölge çalıştığın antrenmanlarda arada birşey içmeye gerek duymazsın bence. Yine de bir protein tozu karışımı hazırlanıp antrenman boyunca yudum yudum da içilebilir ama ben bunu hiç yapmadım yapacağımı da sanmam.

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben o son soyledıgını denedım ve antrenmanın ortasında şişip kaldım.sakın ha...

magicbaris bunu beğendi.
  6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    antreman araasında yarım saaati askın bi ara weriosan, su ile protein icmeni tawsiye ederim, sütün hazmı sindirim sistemini cok oyalar hem kanı mideye toplarsın hem de gaz yapıp sisirir..
    aslına bakarsan sırlama soyle olabilir illaha icmek istersen
    1- liquid amino
    2- hap amino
    3- su + protein tozu

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kastettiğim bu değil zaten. Misal tek bölge çalışıyor olsaydık -sadece göğüs gibi- antreman sonrası aldığımız basit şeker ve atıyorum mesela whey'den çalıştığımız kas grubu hemen faydalanabilecekti. yani tek bölge çalıştığımızda kası hemen beslemek istiyoruz. Ne de olsa antremandan önce iyi beslendik diye bunları almayı geciktirmiyoruz. Çift bölge çalıştığımızda ise ilk bölge için bu besin alımı gecikiyor. Ben bunu geciktirmek istemiyorum. Sorumu bunun için sordum.
    Sanırım likit dışında pek alternatif yok zaten.

8. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu kadar ince ayara gerek yok. Ayrıca antrenman sırasında istediğin kadar micro tanecikli (amino peptidi gibi) besin alımı kan akışını yavaşlatır. Anabolik sürecin başlama noktası 1-1,5 saat geciktirilebilir. zaten bu süre zarfında da ikinci kas grubunu tamamlamış olursun. Antrenmandan maximum performans için kan olabildiğine seyreltik olmalıdır. Böylece tekrarlar sırasında toksin maddeler hızla oluşan yerden temizlenecek ve hücrelere besinler hızla tekrar taşınacaktır. Kısacası antrenman esnasında yada kas grupları arasında sudan başka bişey yaramaz (bence).

Eğer çok ince ayar istiyorsan, hemen antrenman sonrası basit yapılı 20-25 gram karbo ile ALPHA LIPOIC ASID kullan derim. Alfa lipoic asid catabolic süreci zartt diye sonlandıracaktır. Çok başarılı olarak değerlendirilen CELL-TECH'in yapısında da alpha lipoic vardır. Bunun sonrasında yiyeceğin postworkout yemeğinle birlikte te 500 mg-1000 mg. Ester C vitamini kullan. Boylelikle Anabolic sürecin hızını da 3X yapmış olursun.

Başarılar

9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    ALA gibi Krom da Insülin salgısını artırıyor. Ben antrenman sonrası 80-100gr. karbonhidrat 40-50 gr. protein kombinesini uyguluyorum ve yanında krom alıyorum. ALA da kullanıyordum ancak protein emilimini yavaşlatacağından antrenman sonrası yağ asidi almamaya çalışıyordum, demek ki kullanılabilir aslında. ALA'nın kralı ketentohumunda var zaten.

10. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Biraz konu dışına sarktık ama Weider'in ekibi (Flex ve M-F ciler) antrenman sonrası E Vit (d-a tokeferol) tavsiye diyor. Bu da catabolic etkinin azaltılması için iyi olabilir. Eczanelerde bi kaç milyona grandferol var. Bu ilaç aynı zamanda doğal bir kaynaktan çıkarılmış e vitaminidir.

11. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    Malesef, malesef...

Ben 2-3 eczanedir soruyorum; bizde yok, gelmiyor, bilmiyoruz, üretilip üretilmediğini falan filan diyorlar. Yoksa kaçarmıydı!?
    3 ytl'e 30 kapsül Vit.E 200 IU - grandpherol(Sandoz). Ah be, ah be ya... :)

12. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    izole protein (tercihen CFM) + Su... PowerRade şişesin doldur. Antreman süresince yudum yudum iç... Hatta içine AAKG koyarak fantezide yapabilirsin :D
    Ben yapiyorum. Memnunum...

13. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    antreman esnasında veya bölge aralarında vücut aşırı bir beslenme ihtiyacı duymaz..ister izole gıdalar olsun ister olmasın bunun çok fazla bir gerekliliği yoktur..kaldıki izole olmayan gıdalar alınması zaten pek olumlu sonuçlar doğurmaz..izole besinlerden ise alınabilecek en lüks gıda izotonik bir sporcu içeceği olabilir ..buda eğer gercekten ihtiyaç duyuluyorsa alınmalıdır..gün içinde almanız gerekn besin maddelerini düzenli ve dengeli bir şekilde alıyor iseniz antreman esnasında vücut bu besin maddelerinden zaten faydalanacaktır,bunun dışında ekstradan bir takviyeye ihtiyac duymassınız...antreman ortasında da bu şekilde bir takviye alabilirsiniz tabi.sıvı amınolar,izotonik içecekler vs. gibi..ama dediğim gibi lükse girer..ve çok büyük bir etkisi ve faydası olacağınıda düşünmüyorum..fakat sizi psikolojik yönden tatmin edebilir,belki bu şekilde bir faydası olacaktır...dediğim gibi eğer denegeli beslenen bir sporcu iseniz antreman öncesinde de ,antreman sırasında da sonrasında da kanınızda devamlı olarak mevcut besin maddeleri bulunmaktadır..zannetmeyinki antremana başaldıktan sonra idmanın yarısında kanınızdan bütün besin maddeleri çekiliyor vücudunuz aç kalıyor ve oluşturduğunuz birikimler boşa gidyor..insan vücudu mükemmel bir mekanizmadır hiç bir zaman yaptığınız bu ufak hesaplar,teklemekte olduğunu düşündüğünüz bu sistemi daha doğru bir şekilde çalıştırmayacaktır..bu sistem her zaman kendi için en doğru olanı yapacaktır..siz en fazla bu sisteme destek olabilirsiniz...

OvO ve diez bunu beğendi.
  14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu soru hep yanlış anlaşıldı. Kastettiğim şey antreman sırasında belli bir süreden sonra kandaki besin miktarının azalmasıyla ilgili değil. İki tane farklı birbirini hiç ya da çok az etkileyen bölge düşünün. Bunları aynı gün çalışırsak, ikinci çalıştığımız bölgeyi antremandan hemen sonra pump en üst seviyedeyken, yüksek glisemik indeksli karbonhidrat ve protein yardımıyla tabiri caizse doyuruyoruz. Yani 2. çalışılan bölge bu açıdan baktığımızda daha şanslı oluyor. Çünkü antreman bitene kadar ilk bölge besin alımını "bekliyor". İki bölge arasında 10-15 dakika kadar dinleniyorum genelde. Bu arada ilk bölgeye kan hücüm etmişken hem mideyi yormayacak hem de bir an önce kana nüfüz edip ilk çalıştığım bölgeyi besleyecek bir ek besin ya da gıda idi sorduğum. Ben zaten pek lüks çalışamıyorum bu aralar. Ama yine de çok bilinen ama benim bilmediğim bir çözüm varsa diye sormuştum. İlk mesajımda da dediğim gibi likit amino asit belki uyar bu duruma. Ben yine de arada(iki bölge arasında dinlenirken) bir kaç yudum meyva suyu içiyorum.

15. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bende yazımda bu şekilde bahsetmiştim..düşünmüş olduğun durum,yani son çalışılan kas grubu daha avantajlı ,ilk çalışılan kas grubu besinlerden mahrum kalıyor olayı yok..antreman sırasında da ,bittikten sonrada vücut devamlı bir şekilde kandan beslenir..antremandan sonra aldığın gıdalarda vücutta en son yıpranan bölgeye göre dağıtılmaz..vücutta glikojene,proteine,suya vs. ye nerede ihtiyac varsa oaraya gönderilir...o gün çalışmış olduğun kas grupları hangileriyse (birinci ikinci farketmez) o bölgelere bu besinler taşınır..ben aynı günde farklı iki kas grubunu çalışan bir çok mr olympia gördüm,fakat bunların hiçbirinin set aralarında sıvı amino,whey izolesi falan aldığını görmedim..peki şimdi bu adamlar bu olayı akıl edemıorlarmı yada bu takviyeleri alacak durumlarımı yok..dediğim gibi sadece gerekliliği yok..seninde sorunda belirtmiş olduğun durum gibi birinci çalışılan kas grubu ikinci kas grubuna göre beslenemebakımından daha yetersiz kalıyor diye düşünme..antreman öncesi ve sonrası gıdalarını aldığın takdirde çalıştırılan her kas ihtiyacı olanı alır..eğer bu şekildede düşüneceksen olaya şu açıdanda bakabilirsin ..o zaman ilk çaılştırlıan kas grubuda ,ikinci kas grubuna göre antreman öncesi alınan besinlerden daha fazla faydalanacaktır..sonuçta bunlar çok çok ince ayrıntılar,bunlar üzerinde çok fazla durulmasının gerekli olduğunu sanmıyorum..

OvO bunu beğendi.
  16. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuyu bende çok önemsemeye başladım. Çalışma sırasında katabolik etkiyi azaltır diye düşündüğüm için gerekli görüyorum. Herhangi bir neticeye ulaştınızmı. Paylaşırsanız sevinirim.

17. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  18. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

19. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ

emilimi kısa bile olsa ben okadar kısa sürede etki edcegini sanmıyorum!!!pisikolojik olabilir:D

ama bunu yapan bir kaç arkadasım vardı onlarada hocası tavsiye etmiş!!!ama ben onlara baktıgımda normal gelişimlerinde degisen pekte farklı birşey göremedim!!!dikkatimi çektigi için gözlemlemişimde :D

20. jackalkaan

jackalkaan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kitap gibi konuşmuşsun valla curl bu işten anlıyorsun bilinçli bir sporcu olduğun belli kardeşim tebrik ederim seni...

Sayfayı Paylaş