Bölüm seçeceğim yardım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ZWEX tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar ben 10.sınıf öğrencisiyim bu sene bölüm seçeceğiz fakat ben kararsız kaldım çevremdekilerle konuştum. Sayısal konuda sıkıntılıyım ve sayısal derslerim ne yazıkki zayıf :) Sözel derslerim üstün ve dil yeteneğim var İngilizce öğretmenimle konuştum iyi bir dil öğrencisi olacağımı fakat çalışmamı arttırmazsam geri kalacağımı söyledi . Sınıfta en yakın arkadaşlarımdan birisi sayısalın geleceği var iş imkanları onda vs. şeyler söyledi fakat bunu söyleyen arkadaşımın matematik biyoloji dersi zayıf ve Edebiyat Tarih ve Almanca dersi de zayıf. Eşit ağırlıkta Matematik ve Geometri var . Ancak ben matematiğe yeteneği olmayan birisiyim ve iyi bir matematik temelim yok. O yüzden Dil bölümü seçmeyi düşünüyorum fakat çevrem Eşit Ağırlık veya Sayısal seçmemi istiyorum sizce ne yapmalıyım ?

2. magi suyat

magi suyat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim akıl var mantık var sayısalın iyi degilse secme başarısız olursun yabancı dilin iyiyse onu sec tabikide çalışmanı arttırman lazım çalışmadan hicbisey elde edemezsin

3. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Içinizden geleni yapın tabikide.Sizin hayatımıza cevreniz mi kare veriyor ???
    Ne seviyorsanız onu seçmelisiniz "iş imkanı daha çokmuş" ıvır Ivır klişe sözler. Başarılı olduğunuz her şeyde iş imkanı vardır.

Beni Sıcacık Şefkati ile Kollarına alan, ihaneti Yalanı Tattırmayan Tek Aşkım Spor.

4. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Iş imkanini falan cokta dusunme.yakinda doktorluk icin bile "abi herkes doktor oluyo artik eski sayginligi kalmadi" tarzi laflar duyariz.onun icin yeteneginin oldugu bir alanda ilerle,zaten iş bulursun.kendini taniyip karar ver milletin dediklerine bakma.

5. muhti77

muhti77 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Bak dostum sevdiğin şeyi yap. Bu kadar basit. Sevdiğini yaparsan ders çalışıyor gibi hissetmezsin. Benim kuzlarimden ikisi de doktor. Birisi doçent ve işini çok seviyor, diğeri ise her gün tıp okuduğu için lanet okuyor. O yüzden sevdiğin şeyi yap. Hem ingilizcesi olan kimse boşta kalmaz. İngilizce öğretmeni olursun ilk atamada gidersin güzelce. Mebde ingilizce öğretmeni açığı var.
    Sözel olmaz doğru düzgün bölüm yok.
    Sayısal ise bırak üni sınavından yüksek almayı liseyi bile eziyetle geçersin.
    Ea ise ya çok iyi olacaksın ya da bu işe bulaşmayacaksın.
    En güzeli dil bölümü senin için.
    Yine de karar senin tabiiki de

6. Atalay0707

Atalay0707 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 6 yaşında Otomotiv Muhendisliğine bir sevdalandım. Bana Lise de tiksindiğim fizik derslerini üniversite de yalayıp yutturdu şimdi de Almanya'ya geçiş yaptım gerisini sen duşun. Bölümden önce hep neyi istedin onu tespitle sonra insan sevdiği için bırak sayısalı kaf dağını aşar. Başarılar

7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    her insanın ilerde yapmak istediği bir meslek olduğunu düşünüyorum seninde vardır kesin yoksa tuhaf olur yani ama aileler genelde çocuklarının doktor,mühendis avukat gibi meslekleri tercih etmesini isterler örneğin çocuk futbolcu olmak istiyordur ama mecburen bu istediğini içine atmak zorunda kalıyordur umarım sendede böyle bir şey yoktur bölümlere takılma yok imkan çokmuş azmış bunlar saçma ayrıca örneğin mühendislik bitirdin ama ilerde bambaşka bir meslek yapabilirsin sana tavsiyem illa aklımda hiçbir meslek dalı yok bölüm arıyorum dersen meslekleri araştır artısı ile eksisi ile ona göre karar ver çünkü ilerde seçeceğin meslek hayatın olacak ve eğer istemediğin işi yaparsan mutsuz olursun her gün ölürsün üzüntüden ve önemli mevzularda başkalarının düşüncesi önemli değil zaten herkes beğendiği meslek dallarını sana önerecektir banada sorarsan oyuncu müzisyen ol derim ona göre bölüm seç derim ama bu yanlış belki senin aklındaki meslek öğretmenliktir birde artık çok büyük hayalleriniz olmasın herkes üniversite mezunu iş imkanı çok değil büyük paralar kazanmak için aileden zengin değilsen ya orjinal fikrin olacak ticarete atılacaksın ya popüler oyuncu futbolcu müzisyen olacaksın yada artık çoğu kişinin okuyamadığı en iyi üniversitelerde okuyup kendini çok iyi geliştireceksin

8. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Eşit ağırlık seçtim arkadaşlar yoğun bir çalışmayla hukuk düşünüyorum dil bölümünü çok istemiştim fakat okulda 12 tane dil seçecek öğrenci olmadığı için sınıf açamıyorlar malesef :/

9. muhti77

muhti77 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Hayırlı olsun. Ben de eşit ağırlıktım. Planlı ve programlı bir şekilde çalışmaya başla. Hukuk, Rehberlik ve Danışmanlık, Sosyal Hizmetler, Psikloji bölümlerinden mezun olan kişi boşta kalmaz.

ZWEX bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş