Az protein boy uzamasını engeller mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve setwie00 tarafından 21 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. setwie00

setwie00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba lafı uzatmadan 14yasindayim 4 aydır Fitness ile uğraşıyorum 8 tekrar yapabilecegim ağırlıklarla çalışıyorum (ör. bench press 12.5kg lik 2 dumbell) günlük kg başına 1.5 gr protein alma imkanım yok max 1.2gr alabiliyorum kas olusturmam yavaş olur derseniz tamam ama asıl sorum proteinler boya gitcegine kasa mı gider. Cok abartılı çalışıyorum bir gun sonra biraz kas ağrım oluyor kg başına ne kadar protein tuketmeliyim.

2. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  3. setwie00

setwie00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun özellikle tablodaki testesteron ve growth oranlarıyla ilk defa karşılaştım zaten 14 dediğime bakmayın 15 e girmeme birkaç ay kaldı ama sorumun tam yanıtını alamadım

4. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    "Proteinler boya gideceğine, kasa mı gider" demişsin ama, boyu uzatan kaslar değil kemiklerdir. Kemiklerin sağlıklı gelişimi için öncelikle kalsiyuma ihtiyacın var. Ama gelişme sürecinde olduğun için şu anda boyunun uzaması için sadece zamana ihtiyacın var. Aldığın her bir gram protein kaslara gider. Tabi spordan önce ve sonra yeterli karbonhidrat almazsan vücut enerji olarak karbonhidrat yerine proteinleri yakmak zorunda kalacağı için kaslara da gitmez.. spor da aldığın protein de boşa gider yani. Kilo başına en az 1 gr protein almalısın. 70 kiloysan minimum 70 gr. protein yemelisin. ama 80-90 gr. a çıksan iyi olur

5. setwie00

setwie00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladığım kadarıyla proteinlerin kemik gelişiminde pek etkisi yok önemli olan kalsiyum

6. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Etkisiz değil tamamen tabiki, gelişim döneminde protein alımı çok önemli, ama sen yeteri kadar alıyorsun zaten. Ama boyunun uzaması için özellikle protein almana gerek yok diyorum.

7. setwie00

setwie00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun ne zamandır ailem beslenmeme takmışti. Çok yararlı oldu

Sayfayı Paylaş