Az Kalori Almak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Haxcı tarafından 13 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar günlük kalori ihtyacım yakşalık 2500 kalori.Ben bilinçsizce protein açısında yeterli olmasına rağmen kalori açısından yetersiz besleniyordum.2 gün 1300 kalori civarı 2 günde 1000 kalori civarı alıyordum.Ama neden kilo veremiyordum kilom hep aynıydı ? Bunun sebebi nedir ?

Amacım kilo vermek değil sadece merak ettim.Fazla kaloriyle hacimse az kaloriyle kilo vermem gerekiyordu ama hiç vermedim.

2. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler cevap verin lütfen.

3. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Kalori hesabin doğru mu?
    Antrenman yapıyormusun?
    Beslenmen tami tamina makro hesapli mi?
    Ne kadar süredir devam ediyorsun?

4. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Boy 170 kilo 64 yaş 17.Günlük kalori ihtiyacım 2500 kalori civarı çıkıyor.Beslenmemse şöyle:
    p.tesi-çarş.-cuma:2 yumurta akı,40 gr lor peynir,1 bardak süt,450 gr pirinç pilavı(pişmiş),600 gr yoğurt,250-260 gr tavuk göğsü(aslında 500 gr haşlayınca yarısı gidiyo)
    Salı-perşembe:2 yumurta akı,140 gr lor peynir,1 bardak süt,450 gr makarna pişmiş,180-200gr çipura balık

Haftada 5 gün evde antrenman yapıyorum.
    Beslenme makro hesaplı mı derken ? Ne demek yani bilmiyorumda.
    Beslenmeyi soruyorsan yaklaşık 2 aydır devam ediyorum.Kalori p.tesi-çarş.-cuma günü 1800 salı günü 1300 civarı olması lazım diye düşünüyorum.

5. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    1300 kal aldiginda vucudun tehlike durumunda oldugunu zannedip metabolic slowdown yapmis olabilir

Bekci bunu beğendi.
  6. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    O ne demek ? Bu arada kalori hesaplarımda bir yanlışlık var mı ? Çünkü çoğu sitede çok farklı kaloriler çıkıyor hangisi baz alınmalı kafam karışıyor.Hacim istiyorum(kas) 2500se 3000e çıkmam gerekiyor o zaman.

7. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Vucudu kendini tehlikedr hissedip metabolizmani yavaslatmis olabilir ama bu kisa vade de oluyor mu bilmiyorum.
    Kalori olarak maintenance kalorine 300 500 civari ekleyerek bak durumuna

8. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    1200den cok fazla cikmasi lazim o yazdiklarinizin. Pismemis olarak gramini olcup ona gore kalorisini hesaplamalisin

9. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Makarnanın pişince besin değerleri düşüyodu.Her besinde olmasada bazılarında değişiklik oluyor o yüzden pişmiş hallerini baz alıyorum.

10. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bir doktora görünmelisin. Vücudu kendini tehlikede hissedip metobalizmayı yavaşlatma olayı çok çok çok uzun süreler sonra gerçekleşir. Yoksa kaloriyi azalttığın sürece kilo verirsin. Benim düşüncem %90 ihtimal bir sağlık sorunun var. Örnek istersen bazi insanlarda basit şeker tüketimi kilo alımını engeller.

11. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Sadece merak ettiğim bir soru için doktorla falan uğraşmak istemiyorum.Kalori az alıyorum diye kilo veremediysem günlük kalori iht. üzerine 300 kalori ilave ederek hacim alabilir miyim ki ? Aynı etkiyi gösterme ihtimali olur mu ?

12. kaf kef

kaf kef Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ben spora yeni başladım . boy 168 yaş 21 kilo45 Bende carbomass vardı hoca o iyi değil dedi sana acil iyi gainer lazım dedi adını şuan unuttum ama fiyat olarak 190 TL dedi acaba almalimiyim yoksa hoca ticaret amaclimi böyle yapıyor bilemedim dedim temmuzda alabilirim anca size danışmadan almayim dedim. Birde antemanlar 4*10 şeklinde ama ben 6. Tekrardan sonrasını yapmıyorum kilo olarak makinada 15 kg ile başladım bu sorun olurmu fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

13. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almak için besin takviyesi almana gerek yok.

Sayfayı Paylaş