Az calisma az protein???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Shaker tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Shaker

Shaker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba benim sormak istediğim soru.Ben bu sporu 4 aydır haftada 2 kez olmak uzere yapıyorum.Ama sadece biceps, triceps,deltoid,trapez ve on kol calısıyorum.Bu sürede epey bir gelişme sagladım,ama artık gelisim cok yavasladı ve protein tozu kullanacağım.COK AZ BİR BOLGEYİ GELİSTİRMEYE CALISTIGIM ICIN DAHA AZ PROTEİN TAKVIYESİ YETERLI OLUR MU?
    Boyum 1,79m kilom 80kg. Gram olarak bir rakam verebilir msiniz.Tesekkur ederim.

2. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    protein tozlarının her birinin içinde zaten kendi ölçeği var .
    kullanırken bu ölçeğe göre kullanacaksın . ve yine protein tozlarının herbirinin üzerinde bir ölçekteki protein miktarı yazar . ( en iyilerinde hemen hemen 30 gr protein olur )

bunun dışında doğal besinlerden de protein alıyorsun zaten .

80 kg olan normal bir insanın günlük protein ihtiyacı 80 gr .
    senin spor yaptığını düşünürsek senin ihtiyacın 80*1,5 = 120 gr diyebiliriz . buna göre protein alımını dengelersin .

bu arada sadece birkaç bölge ve sadece haftada 2 gün çalışmak hiç mantıklı gelmedi bana . belki sen fark etmeyebilirsin ama vucudun orantısız bir şekilde gelişecektir ve bu da ileride iyi bir görünümün uzağında kötü bir görünüm verebilir.ama tercih senin .

Shaker bunu beğendi.
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili shaker ben de yaklaşık olarak senin gibi çalışıyorum: Sadece üst bölge, sağlık nedenleriyle hiç bacak çalışmıyorum. Yaptığım şey şu:

Antreman günü:
    30-45 dk önce l-carnitine 1000mg
    antremandan hemen sonra 3 tablet amino asit+su
    antremandan yaklaşık 5-10 dk sonra 1 ölçek whey protein + 300 ml süt

Antremandan sonraki sabah :
    200 ml su + whey protein

Ayrıca yediğim herşeyin protein bakımından bol olmasına dikakt ediyorum..

Bana yeterli gibi geliyor...

Shaker bunu beğendi.
  4. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa

Göğüs-karın-bacak çalışmaman dengesiz bir gelişim sağlar ve estetik için yapılan bu spor sende rahatsızlık doğurabilir.

Shaker bunu beğendi.
  5. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    şahsi tavsiyem ve görüşüm şu olacaktır.
    ham bir vücut ile o süre zarfında her gün su kovalarıda taşısaydın mutlaka değişim olacaktı.bana kalırsa bu bahsettiğin ham vücuduna uyguladığın antremanların ilk etapta yaptığı değişimlerdir ki evet seninde farkedip belirttiğin gibi gelisim bir süre sonra duracaktır.işte o zaman ayrıntılı ve disiplinli çalışmanın vakti geldi demektir.

sana tavsiyem yapmak üzere olduğun hatayı 1 seneden fazla yaptım ve o süreyi heba ettim.
    ben sadece bi kac bölümü calısıcam dye bisey yok bu hatadır ..bence sakın sende bu hatayı yapma!
    iyi bir gelişim için vücudun tamamına kan pompalamalısın.bacakların omuzların vs. tüm bölgeleri ihmal etme zaten ne kadar eşit calısıcam dersen de insanın favori sevdiği bi bölge oluyo ve o bölgede daha sağlam antreman cıkarıyo ister istemez
    mesela bende göğüs biceps..
    seninde böyle olsun hicbir bölgeni es geçme ..oturup hepsine deli gibi calısmasan bile
    sakın es geçme o bölgeleri
    anatomide ne kadar uzmansın bilemem ama mesela benim göğüs zannettiğim bi cok bölge ben omuzu adam gibi çalıştırmaya basladığım zamanlarda meydana cıkmıstı..
    bu gibi ayrıntılarda mevcut sakın atlama derim ben

kolay gelsin

Shaker bunu beğendi.
  6. Shaker

Shaker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplariniz icin cok tesekkurler.Diyecegim su ki daha once yillarca kurek,basket,bisiklet gibi sporlari yapmisitm. Omuz olcum 135 cm kollarim siska kaldi gogusum yaninda kardiyo tecrubem var o yuzden kollarim orantılı olsun diye az calisiyorum ve fazla calısma ters etki yapiyor kollara .Kollarım 38 cm civarı.Protein miktarimi 120 civarında tutmaya calisiyorum.Alt vucut icin bisiklet disinda calısmıyorum.Bence yeterlidir cunku forumdan anladıgim kadariyla hayat felsefesi haline geitmedikce iyi bir vuucudu korumak zor.Tesekkurler.
    :confused::confused::confused:

Sayfayı Paylaş