1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Aytosh'un Tarihsel Değişimi

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Aytosh tarafından 25 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Aytosh tebrik ederim güzel çalışma biraz genetikte varmış 16 ile 17 arasında çok fark var o dönem yi çalışmışsın ama trapezlerin fazla gibi geldi genel vücuduna oranla

2. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ben trapez çalışmadım, kendisi gelişti, ve omuzları düşük gösterdiği için, bir nevi görüntüyü bozdu.

16-17 yaş arası hiç antrenman aksatmadım, toz kullanmadım. bir kas grubunu haftada 2 kez çalışıyordum, bilmiyorum belki öylesi daha iyiydi ama şu an 1 on 1 off daha kolay geliyo bana.

üstümde siyah body olan pozu görenler benm liseye gittiğime inanmıyordu :)

3. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Aytosh, birsey sormak istiyorum 72 kilodan 93 kiloya cikarken nasil besleniyordun? bulk donemine girmek istiyorum bir tavsiyede bulunursan sevinecegim :)

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aytosh ufak çatılı olmanın görüntü avantajını kullanmışsın küçükken ama hacim oyunu hiç sana göre değil, bence yeni çalışmalarında bu gerçeği hiç aklından çıkarma.
    Gerçekten kendi yapını inkar ederek çalışmışsın gibi geldi bana, forumda pek yazmaz ama Lada Samara çok güzel özetler, bazı adamlar 36 kolla kızların idolü olacak vücudu yapabilirler, onlardan birisi de sensin, yanlış anlaşılmasın, amaç kızların idolü olmak değil yalnızca (ama tabii amaçlardan biri bu olsa fena olmaz)
    Eklemler ufak, kemik yapısı büyük olmayınca kilo-ölçüden bağımsız düşünmek lazım, manda gibi kemik yapısı olan adam hacimle tatmin olsun ama senin şeklinin kıymetini bilmen lazım.
    Kolum 40 olsun, 44 olsun düşüncesi özellikle senin yapındakilere çok zarar verir.
    Zamanla o ölçülere ulaşırsın ama asla amacın olmamalı.
    Bence eski dönemlerinde neler yaptığını iyice hatırlamaya çalış, onu yeni düzenine uydurmaya çalış, bu sporda ölçü cidden bence çok ileri aşamalarda önem kazanıyor.
    Yani Frank Zane'de 44-45 kol Mr. Olympia bile yapabilirken, sıradan bir bodycinin 44-45 kolu adamı Mr. Isparta bile yapmaz, öyle değil mi?
    Sen kendi gücüne inan ve mezurayı bir kenara at, Ayaz buna en güzel örnek, onun fiziğine bakınca insan kol kaç demeden önce şekli, kuruluğu takdir ediyor bence en güzeli de bu...

Bozo-Baku, mystic, tatt ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    ben biraz fazla kilo aldım, karasanın dediği gibi, acele etmesem daha sağlıklı olurdu. amerikalılar buna stupid big der, markus için kullanılan tabirdir genelede :)

kilo alırken kendi keşfettiğim ipuçları var,
    *protein çabuk tıkar, kilo almak istiyosan önce karb, sonra protein ye
    *yemeklerini çok hızlı ye
    *proteinsiz öğün tüketme.
    *weight gainer büyük avantaj sağlar. havadan 2000 kalori kapabilirsin.
    *yemekten yarım saat önce suyu da kes(yer açılır : )
    *kahvaltıyı az yap, gün içinde iştahını açar.benm tavsiyem meyve ve protein tozu (bunu deneyip görebilirsiniz, gerçekten böyle olması çok garip! )

ancak kilo alırken kesinlikle çevrendeki insanlar şişmanladın, kas değil yağ yaptın demeye başladıklarında, yağı ve karb ı azalt. emin ol ters giden bişeyler vardır. ben 18 yaşımda 95 kiloydum, ve kendimi zayıf görüyordum :D:D:D
    aynayı değil çevrendekileri dinle.

benm için kilo almak vermekten kat be kat daha zor oldu. bu biraz vücut yapısıyla alakalı, onun dışına çıkmamaya çalış. burada tek örnek değilim, yıllarca diyet yapıp kilo veren insanlar bile, biraz rahat bırakınca çok hızlı kilo alıyorlar.

KD bunu beğendi.
  6. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkurler :) benim icinde kilo almak cok zor.. sizin gibilerin tecrubelerinden faydalanmak sagdan soldan duyma programlari uygulamaktan cok daha iyi.

ve dedigine katiliyorum.. cevremdekilerin yeter cok iyisin demelerine ragmen kendimi aynada zayif goruyorum herhalde anorexianin tersi ama olsun fazla kasdan zarar gelmez :D

7. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    "bu kadar yeter daha çok kas yapma"
    tamamen fasafiso, bana 70 kgyken de söylüyorlardı, 90 da da söylediler. ama birisi şişmanladığını söylerse, o zaman iş sakat demektir. hemen yağı karbonhidratı azalt, vücutçudan çok yuvarlak görünümlü bi adama benziyo insan dozu kaçırınca :D

8. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    bu resimler ve yasamın bana kendimi hatırlattı gerci benim vg gecmisim 1bucuk yıl dır ama soyle soylemeliyim bendede aynı dertten var 3 aydır vg calısmıyorum ve geceleri cok fazla alkol alıyorum kısın baslamayı dusunuyorum ama bende cok fazla kutle kaybı olmadı cunku ben vg yi bıraktım ve geceleri cok fazla alkol aldıgım icin her gun 20km tempolu kosu yapıyorum ve ter atıyorum buda yaglanmamın onune geciyor fakat boyle bir kosu yapıyorum ama beslenme duzenin asırı derecede bozuk gunluk belkide 70 80 gr protein alıyorum kg aldım fakat bu alkolın toxit etkisi yuzunden su tutmasına baglıyorum sanırım bundan ders cıkarmalıyım alkolu amamalıyım sanada yeniden basladıgın spor hayatında basarılar umarım cabuk toparlar ve istedigin hedeflere ulasırsın

Son düzenleme: 28 Temmuz 2008
    Karasan bunu beğendi.
  9. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    Karasan MR. ISPARTA ifadene koptum :D

Karasan bunu beğendi.
  10. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    katılıyorum ve MR. İsparta olayına da gülmekten katılıyorum :Dçok hoş espiri bayıldım :badgrin:
    çevremde, ben mr.olimpia olacağım diyen birisine hemen yapıştırırım. senden Mr. İsparta bile olmaz :evil:

11. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    bulduğum birkaç resmimi ekleyeyim o zaman:
    1. yaş 17 kilo 80
    2. yaş 18 kilo 90
    3. yaş 18 kilo 93
    4. yaş 18 kilo 93

iyi kötü yorum yapabilirsinz, şişko bile diyebilirsiniz. eleştiriye açığım :)

Ekli Dosyalar:

• 1111111111.jpg
      1111111111.jpg
      Dosya Boyutu:
      20,7 KB
      Görüntüleme:
      400
    • 222222.jpg
      222222.jpg
      Dosya Boyutu:
      25,2 KB
      Görüntüleme:
      455
    • 3333333.jpg
      3333333.jpg
      Dosya Boyutu:
      23,7 KB
      Görüntüleme:
      347
    • 4444.jpg
      4444.jpg
      Dosya Boyutu:
      22,5 KB
      Görüntüleme:
      381
  12. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    aytosh merhaba.. benim resimlerden farkettiğim göğüs uçlarının güzel durmadığı.belki vucut yağ oranıyla ilgilidir.
    iyi çalışmalar dilerim

13. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs uçları kilo 80 i geçince öyle oldu, yağlanmadan dolayı. ilk resimden sonra bozulmuş dikkat edersen. yağ oranını düşürüp yok etmeyi planlıyorum ama zor olacak gibi :)

14. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    kolay gelsin.. zor olmasa herkesin vucudu mükemmel olurdu ;)

15. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    80 de gercekten cok iyi duruyorsun

16. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar, kalabalık yapmamak adına, aneximandros tan rica ettim diğer başlığı sildi.
    kum torbasını severken dün çekildiğim resimleri buraya ekliyorum :)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Temmuz 2008
    aneximandros bunu beğendi.
  17. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    keşke yüzünü kamufle etmesen...bunda ayıp birşey yok...suratındaki ifade, bu işi nasıl benimsedigine dair bile fikir verebilir..en azından, ufak cocukların yaptıgı o çizimleri yapma .kafanı sil gitsin, en temizi...ne bereye gerek kalır ne de cocuksu çizimlere... ben yüzünü bu tür yöntemlerle kamufle edenlere ve kafasına bere geçirip yüzünü saklayanları anlayamıyorum...bunu yazdım ama cok dikkatimi cektigii için söyleme ihtiyacı duydum

Son düzenleme: 30 Temmuz 2008
    castorpollux bunu beğendi.
  18. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    tipimle değil vücudumla ilgili yorum yaparsanız sevinirim. burası mankenlik ajansı değil vücut geliştirme forumu.

19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    vucudun diyete girmesi şart.fakat bu diyet esnasında kaslardan kaybetmemen için çok iyi araştırma yapman gerekli.kollar genel görünüm itibari ile yetersız bir dolgunluk gosterıyor.bıcepsleri bıraz daha doldurman gerekli.bunu reverse curl ile desteklemen şart.trıceps pozu göremediğim için tam degerlendiremiyorum.ayrıca kum torbasını yumruklarken bacakları okadar açmana gerek yok.kendini sakatlayabilirsin.

Aytosh bunu beğendi.
  20. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    ben yuzun kamufle edilmesi taraftariyim. internet ortami ucsuz bucaksiz bir bilgi ve data kalabaligi, internet ortamina koydugumuz herhangi bir dosya veya fotograf sonsuza kadar orada bulunacaktir ve bunlar hayatimizda hic beklemedigimiz bir anda bize surpriz yapabilir. baska forumlarda kendi resimlerimize rastlayabiliriz, veya alakasiz sitelerde bir anda kendimizle karsilasabiliriz.

burada amac vucudumuz hakkinda elestiri ve yorumlari dinlemek, teshircilik degil.

ulasmen, Aytosh ve yavuz88 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş