1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Aytosh'un Tarihsel Değişimi

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Aytosh tarafından 25 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar, ben forumun 3 yıllık üyesi olmama rağmen forumu kullanmamış, ve tesadüf eseri deneyip üyeliği olduğunu bulmuş bir şahısım.

foruma ilk postumu bir ilk yaparak 4 yıllık değişimimin resimlerini koymayı düşünüyordum(bilmiyorum bu daha önce yapıldı mı) ancak teknik aksaklıklardan dolayı ilk 2 yılın resimlerini bulamadım, onları daha sonra eklemeyi düşünüyorum

yaklaşık 4.5 yıl önce vg ye başladım ve spor salonu benm için hep sorun oldu. bu 4.5 yılın yaklaşık 1.5 yılı salonda, kalanı evde geçti. vg ye 95 kiloya ulaşana kadar çok önem verdim, o zamanlar steroid kullanmadan tr şampiyonu olacağımı sanıyordum(çocukluk işte :) ) kollarım 43 cm olmuştu ( ölçü önemli olmasa da örnek verme amacıyla bahsediyorum) daha sonra üniversiteye başladım ve gece 3 te kalkıp protein aldığım, 10 yumurta yiyerek kustuğum zor günleri geride bırakıp ortamlara akmaya karar verdim :)

ancak ortamlar bana aktı ve 4 ayda arada salona gitmeme rağmen 20 kg kas ve yağ olarak verdim :(

bu yaz başında 79 kgydim(boyum 1.80) ve tekrar ciddi şekilde yapmaya karar verdim ve kas hafızasına bana yardım etmesi için dua etmeye başladım. sanırım öyle de oldu şu an 88 kiloyum, istediğim hacime ulaşınca son fotoğraflarımı da ekleyeceğim ve yaklaşık 4 yıllık iniş çıkışlı süreci göstermeye çalışacağım.

bu süre içinde uyarıcı, steroid, anabolizan gibi hiçbirşeye elimi sürmedim,sadece whey ve zma içeren vitaminleri kullanıyorum. ama 23 yaşına geldiğimde bir kür yapmayı düşünüyorum(şu an 20 yim)

şu an yüksek kalori ve protein almaya çalışıyorum. çalışma programım on-off-on-off şeklinde yani haftada 3.5 gün çalışmış oluyorum

göğüs-biseps bacak-omuz triseps-sırt şeklinde

aşağıdaki resimler 3 yıl önce çekildi (17 yaşındaydım) sanırım 72 kilo civarındaydım, kollarım da 36-37 civarı olmalı. o zamanlar şampiyonluk hayallerim vardı.

Ekli Dosyalar:

KD bunu beğendi.
  2. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    aşağıda görmüş olduğunuz resimler, en hacimli halim. 2006 yazında çekildi. 93 kiloydum, kollarım yaklaşık 43 cmydi,bazı kıskanç insanlar bana adımla değil ayı diye hitap ediyordu :)

bu dönemde artık dayanamayacağımı ve bırakmam gerektiğini düşündüm (başka bir forumda vg yi neden bıraktığımla ilgili bi yazı yazmıştım o zamanlar bilmiyorum okuyup da hatırlayan var mıdır)
    şampiyon olma hayallerimin sadece hayal olduğunu anladım, inanmak istemiyordum ama gerçek buydu. bu yüzden steroidlerden hep nefret ettim.

Ekli Dosyalar:

KD bunu beğendi.
  3. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    bu resimler ise vg yi bıraktıktan, haftada 2 gün salona gittiğim, 110 gr civarı protein aldığım günlerden kalma. kızlar yeni halime hayran kalmıştı ama ben kendmi zayıf gördüğümden dolayı, yeni halimden nefret ediyordum.zayıf yapılı olduğumdan, vücudu zorlamayınca vücut normal haline dönmüştü. ilahi adalet :)

Ekli Dosyalar:

4. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

öncelikle neden bıraktığını hayallerimin gerçekleşmeyeceğini anladığımda bıraktım demişsin daha yaşın genç sende yakından takip ediyorsundur şampiyon atletler erken pes etmez ronnie coleman bile tam bilmiyorum şu an 44,45 yaşlarında ama adam hiç pes etmemiş etmiyecek gibi görünüyor o yaşta eskimeyen dahada güzelleşen kaslarını azmine borçlu bence tekrar başlamalısın madem vg yi bıraktın niye o zaman burda konu açıyorsun burda bizlere birşey ima etmek istiyorsun ama anlayamadım

5. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    rockyy konuyu tam okumamışsın, konuda bu yaz tekrar başlamaya karar verdiğimi belirtmiştim. zaten ben hiç tam olarak bırakmadım, yazdıklarımı okuduysan, 20 kilo kaybettiğim dönemde bile salona gittiğimi yazdım.

bu aşağıdaki fotoğraflar yaklaşık 2 ay önce çekildi. yaklaşık 3 aylık kas hafızası yardımıyla çalışarak bu hale geldm. daha önce belirttiğim gib(okumayan ama yorum yapan arkadaşlar için tekrarlıyorum) o zaman 79 kiloydum, şu an 88 e çıktım. bu kiloda kalıp, biraz daha define olduktan sonra tekrar fotoğraf eklemeyi düşünüyorum.

hedefim tekrar 43 cm kol ve 6 pack yapmak. şu an 40 cm ve 6 packten eser yok. zor gibi gözüküyor ama hedefim yaz sonuna kadar bunu gerçekleştirmek.
    kol ölçüsü takıntısı olan biri değilim, benm için kol hacmi genel hacme eşit, çünkü her bölgeye aynı ciddiyeti gösteriyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 25 Temmuz 2008
  6. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    eski fotoğraflarımı buldum, bunları 16 yaşındayken çektirmiştim. yaklaşık 1 yıllık geçmişim vardı. şimdi bakınca aslında ideal vücuda 17 yaş civarında sahip olduğumu ama doyumsuzluk yaparak görüntümü bozduğumu anladım.

gördüğünüz üzere arka plan vücutçu resimleriyle dolu, motivayson had safhada :)

yaklaşık 65 kilo civarıydım bu resimlerde ve kollarım 35 civarıydı (bu ölçüler tam doğru olmayabilir)

bu resimlerin ilk başta olduğu düşünülürse, yıllara dağılmış olarak değişmimimi görebilirsiniz. ilk resimleri değiştiremediğim için böyle bir durum ortaya çıktı.
    bunlar 2004 çekimi.

Ekli Dosyalar:

7. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    dostum buyuk zevk aldim resimlerini incelemekten.. gercekten inisli cikisli bir donem olmus senin icin ancak o yasta baslayip onca sene calismayi surdurmen cok buyuk birsey bence helal olsun.. aynen devam et eskisinden daha bile iyi olacaksin inan

Aytosh bunu beğendi.
  8. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    pardon kardeşim vaktim yoktu hemen başını okudum geçtim devam ediyorsan ne mutlu

Aytosh bunu beğendi.
  9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    65 kg lık resimlerine baktıgımda gerçekten takdir ettim...ama sonra da biraz kızdım sana çünkü cok güzel bir alt yapın varmış, yani kütle artışını dengeli yapamamışsın, cok fazla yaglanarak büyümüşsün, metabolizmanı hiç hızlandırmamışsın...o 65 kg lık halinden cok güzel bir vücut cıkardı buna adım gibi eminim....bence, şu anda biraz daha büyümeye devam et, ama çok fazla abur cubur yememelisin, daha cok protein agırlıklı diyet yapmalısın ...bu biraz daha pahalıya gelir, ama olsun vücudun bunu da kabul edecektir....alt yapını tekrar iyi bir şekilde kullanmak senin elinde...başarılarının devamını dilerim...

vandamme bunu beğendi.
  10. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    d.wolf, ben bu resimleri 3 yıldır görmemiştim, eski resimleri kurcalarken aradan çıktılar, ben de bu tarihsel değişim başlığını açabileceğimi düşündüm.
    dediklerin çok doğru. resimlere bakınca ben(ki 4-5 yıldır bu işin içindeyim) kendime inanamadım, gerçekten 16 yaşında olup da supplement bile kullanmadan bu vücudu yapmak çok zor. kilo almak yerine definisyonu korusaydım, eminim ortaya mükemmel bir sonuç çıkardı. ama zaman bunu getirdi, yapacak birşey yok. en azından 20 kg verirken protein alsaydım kaybım az oludu diye düşünüyorum.

aslında yarışmayı hiç düşünmediğim için çok da önemli değil benm için, ortalama bir vg ci kadar görünsem yeterli benm için.
    lise hayatım zor geçti bu iş yüzünden. arkadaşlarım içmeye giderken salona gidiyordum, onlar kızlarla gezerken, ben musclemag okuyordum.
    ama bu işin kazandırdığı disiplini hayatımda hiçbiryerde kazanamazdım, ve o yüzden pişman değilim.

11. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    16 yaşında o vücudu yapmak hiçde zor değil emin ol
    o yaşlarda insan ne yese kilo almıyor ve yağ oranı düşük oluyor
    genelde gecelere akmaktan bahsetmişsin alkol gerçekten bu kadar etkili mi?

12. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    fazla alkol tüketmedim, bahsettiğim konu düzensiz yaşamak.
    markus ruhl ün çok alkol aldığını biliyorum, çok büyük bir negatif etkisi yok bence. almamak daha iyi tabii.

o zamanlar, salona giden birçok arkadaşım vardı, ben evde çalışmama rağmen yanıma yaklaşamıyorlardı. türkiye şartlarında o resimlerden daha iyisini bulman zor bence.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2008
  13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    peki 16 yaşında 35-36 parçalı kolla dolaşan kaç çocuk gördün sen...o yaşlarda genellikle cocukların kollarının ölçüsü 28-32 cm arası olur....kimseyi savunmuyorum ama hakkını da vermek lazım...

Bozo-Baku, amatör, gainn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşında ne yesen kilo yapmaz düşüncesi çok yanlış ben 16 yaşında 95 kiloydum(şimdi 18 yaşındayım)

Ayrıca bunu hava yapmak için söylüyorum D.wolf:D 16 yaşında kollarım 37-38 cm.di:D:D ehehe mutlu oldum...

15. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hava yaparkende biraz düşünseydin keşke...o cocuklugunda 65 kg da 35-36 cm kol yapmış..ama sen 95 kg da 37-38 cm kol yapmşsn...bu cok normal...ama onun ki o kiloda hele cokta kolay oldugunu düşünmüyorum...

Bozo-Baku bunu beğendi.
  16. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bu ölçü işini o kadar ciddiye alıyordum ki, yaşlı,şişman teyzelerin kollarının kaç santim olduğunu hesaplamaya çalışıyordum :D

17. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam bea D.wolf parlama hemen, ortama neşe katsın diye söyledim:D, geniş ol biraz lütfen, hani illa cevap vereceksem:

"peki 16 yaşında 35-36 parçalı kolla dolaşan kaç çocuk gördün sen...o yaşlarda genellikle cocukların kollarının ölçüsü 28-32 cm arası olur" demişsin yani kilodan bahsetmemişsin ki buda beni haklı çıkarır.

Ben sadece espri olsun diye söylemiştim tekrar ediyorum, saptırmak istersen ne ala...

Son düzenleme: 26 Temmuz 2008
  18. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    helal olsun dedirtecek derece fotograflar bence. vucudunun gelisimini cok guzel gostermissin.

bir kac sorum olacak. hic supplement kullandin mi?
    kullandiysan ne zaman, hangi urunleri kullandin?

19. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Konudan uzaklaşılıyor Mestano ve D.Wolf bırakın arkadaşın resimlerine yorumlar yapılsın.

Aytosh genetik olarak 16 yaşındada spora çabuk tepki vermiş vücudun ve hoş bi görüntü elde etmişsin.
    Biraz daha yağlanmadan büyüyebilseydin çok daha iyi olurdu , belkide yarışmalık vücut çıkartırdın.
    Bundan sonra biraz karbodan uzak durarak sıkı antrenmanla çok kısa sürede çok daha iyi olabilirsin.
    Başarılar.

Ayrıca 4 sene sonrada olsa forumumuza geri döndüğünüz için ve böylesine farklı açılardan pozlarla konu açtığın için size teşekkür ederim,forumda üye fotolarına bu tarz resimler eklenmesi hakkında yeni resim ekleyecek arkadaşlara örnek oluyorsunuz.
    Foruma tekrar hoşgeldiniz.

Aytosh bunu beğendi.
  20. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle teşekkür ederim.
    supplement kullanmaya 18 yaşında başladım(o zaman 90 kgydim), tr power ın 1 kg lik protein tozu 25 ytlydi o zamanlar. çok memnundum, tadı da besin değerleri de çok iyiydi. daha sonra boya kutusu değil de, ultimate inki gibi kutuya kullanmaya başladılar ve fiyatını 60 ytl ye çıkardılar.

ben de hardline poşete başladım, onlar da akıllılık yapıp fiyat artırdılar. zaten çok kaliteli bir ürün değildi.bi ara bipro da kullandım

bu ara ankara ya gittim, pasajdan(amerikan) bi satıcıdan toz almaya başladım. bu adam, bana prolab 2.5 kg yi 80 liradan verdi, daha sonra ürün olmadığını söyleyerek 95 e çıkardı. bu ürünün sürekli kokusu ve tadı değişiyordu,sahte olduğundan şüphelenip yeni arayışlara girdim.
    tandem gıdayı keşfettim.

tandem gıdanın tadı berbat :D içine kahve fln koyup düzeltmeye çalışıyorum, ayrıca %90 ı bile gaz yaptı. ama bu ara yüksek oranda kullanıyorum ucuz olduğu için. param olsa isocool kulanırdım.

Sayfayı Paylaş