Ayrıntılı Beslenme Programım. Eksikleri Neler?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mona tarafından 24 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bulk dönemindeyim bu şekilde besleniyorum acaba yetersiz gördüğünüz yada tavsiye edeceğiniz şeyler var mı?
    Hafta İçi

07:00 : 600 kalorilik bi gainer

09:00 : yarımekmek arası tavuk döner+200 ml meyve suyu

11:30 : yarım ekmek arası köfte +200 ml meyve suyu

15:00 : bir buçuk tabak makarna(ketçap yoğurt)+3 tam haşlanmış yumurta+100 gr beyaz ekmek. yada yine aynı saatte bazenleri 600 kalorilik bi gainer+2 tam yumurta+(zeytin peynir ekmek o tür şeyler) özellikle bu konuda yardım istiyorum;sizce saat 15:00 da makarnalı menüyümü tercih etmeliyim yoksa gainer mı???

17:30 : varsa o gün antremanım.

18:30 çorba(genellikle mercimek tarhana) +bol etli sulu yemek + 1 tabak pilav

21:30 : 1.5 tabak makarna veya akşam yemeğinde yediğim yemeğin aynısı(sulu yemek ve 1 tabak pilav)

22:30 : portakal+2 adet mandalin+ elma

HAFTA SONU

11:00 : 3 tam haşlanmış yumurta yada 2 adet sucuklu yumurta ve kahvaltı türü şeyler

14:30 : 600 kalorilik bi gainer ve bol su

16:00 : muz + 1 tabak pilav

18:00 : çorba+balık(genelikle hamsi çinekop istavrit sarıkanat alabalık.bunlardan biri)

21:00 : bir buçuk,2 tabak makarna ve bol ekmek

22:30 : muz+portakal+elma

Not: Hafta içi 07:00 ve 15:00 arası okulda olduğum için elimden gelen imkan bu.

Not 2 : sabah kavlatısı konusunda başarısızım çünki güne bir şey yiyerek değilde sıvı bi gainer alarak başlıyabiliyorum.kahvaltı yapamıyorum hafta içleri.Midemle ilgili sıkıntı.

2. CollegeBoy

CollegeBoy Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrence
    Bulk döneminde olsaydım yağlı ve sağlıksız şeyler tuketmezdim örneğin sucuk gibi

3. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ektomorf vücut tipine sahip olduğum için yağlı şeylerden kaçınmıyorum.

bu arada boy : 1.84 kilo : 57 :( yaş : 16

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    programı tamamen okumadım ama bir tabak xx,ekmek arası xx,yarım bardak xx yazmak yerine gramajlarını ölçüp yazarsan daha verimli olur ve daha verimli geri dönüşler alırsın :)

5. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısınız ama gramajlarını bilmediğim için yazamıyorum ben yediklerimi söylüyebiliyorum ancak.

6. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    bu kadar karbonhidratın bu kadar kısa dönemde yüklemek sana koca göbekten baska birşey vermeyecektir...hacimden kastın buysa devam

7. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Sıkı antreman yapıyorum ve elimden gelenin fazlasınca mekik çekiyorum..
    1 aydır bu prog. uyuyorum ve 3 kilo aldım ve karın kaslarımın daha çok belirginleşmesinden başka bi'şey olmadı karnımda.
    Göbek felan yok şimdilik öyle bişey hissedene kadar devammı ediyim sizce ? çünki yukarda belirttiğim gibi çok zayıfım. ilkbaharın sonuna kadar hedef 72

8. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    ilk kilolar göbeğe gitmeyecek kadar zayıfsın da ondan göbekte kasların hala belli...sözüme güven..karboyu kes demiyorum zaten...abartma sadece :) kilon *5 en idaelidir bulk döneminde..hadi sen 6 ile carp :) rakamlar makalelerden alıntıdır sallama değil bu arada...

9. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    tavsiyenize uyucam tamam çok teşekkürler :)

10. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bulk yapmayı önüne geleni yemek sanmışsın sen.

Şu forumda gördüğüm en sağlıksız programlardan biri olabilir ne yazıkki.

Günde 1 tam ekmek, ketçap, mayonez, döner, köfte, yarım litre meyve suyu, yatmadan önce meyve. Bunları çıkarman lazım listenden. Ki çıkartınca birşey kalmıyor.

O yüzden beslenme bölümündeki sabit konuları baştan sona detaylıca tekrar tekrar okumanı tavsiye ediyorum. Kolay gelsin.

11. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    haklısnız ama bu yazdığınız besinler(köfte döner ekmek felan) olnları hep okulda tüketiytorum.okuldada yiyecek başka düzgün bi'şey yok.imkanlarım bunlar

12. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yanında yemek götürebilirsin okula. Forumda birçok tarif mevcut krep tarzı. Onları yapıp götürebilirsin.

Ayrıca sabah kahvaltısı günün en önemli öğünü. Yarım saat erken kalkıp kahvaltı hazırlayabilirsin kendine. Gainerını yine iç içme demiyorum.

Öğlen yemeğinde makarnaya ketçap mayonez filan koyma. Sağlıksız şeyler bunlar. 8-9dan sonra meyve yeme. Okulda ara öğün olarak meyve yada kuruyemiş yiyebilirsin.

Mona bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş